Objevte krásy Vietnamu ve dvou týdnech (VIDEO)

Máte dojem, že máte na cestování málo času a za těch pár týdnů dovolené, kterou v práci dostanete, se stejně nedá nic stihnout? Tak se pojďte s námi podívat, co všechno se dá za 2 týdny objevit ve Vietnamu za krásná místa!

Začátkem března jsme se s manželkou rozhodli navštívit Vietnam. Vzhledem k tomu, že jsme měli jen necelé dva týdny a chtěli toho vidět co nejvíc, upustili jsme od původního plánu cestovat ze severu na jih vlakem a bookli jsme si 3 vnitrostátní lety, abychom ušetřili co nejvíce času. Cesta vlakem trvá ze severu na jih víc než 30 hodin. Naše trasa byla Hanoi – Halong Bay – Nihn Bihn – Hoi An – Ho Chi Minh – Phu Quoc – An Thoi islands.

Hanoi

Naše první zastávka byla v Hanoi, ve městě s neopakovatelnou atmosférou. Ubytovali jsme se v centru starého města (Old Quarter) nedaleko jezera Hoand Kiem.
Komunistické vlajky a jiné symboly komunismu jsou nejvíc viditelné asi právě v tomto městě.
Úzké uličky plné restaurací, barů a pouličních prodavačů klobouků nám opravdu učarovaly. Hlavně navečer a v noci má toto město svoje kouzlo. Prodavači rychlého občerstvení, ale i restaurace vyloží stolečky na chodník, kde si můžete objednat nějakou místní specialitu nebo drink. Nám to nedalo a museli jsme ochutnat jejich nejznámější polévku Pho Bo, kterou koupíte snad na každém rohu. Něco podobného jako náš vývar s nudlemi. Celkově je vietnamská kuchyně velmi chutná a každé jídlo nám chutnalo.
Jednou z hlavních atrakcí je také vodní divadlo, které jsme ale nestihli navštívit, protože jsme dali přednost poznávání města.

Halong Bay

Objevte krásy Vietnamu ve dvou týdnech
Objevte krásy Vietnamu ve dvou týdnech

Přírodní památka zapsaná v UNESCO, nazývaná také Dračí zátoka, a to díky vápencovým skalám vyčnívajícím z moře. Kromě 4 000 ostrovů zde můžete najít také krásné pláže a jeskyně. Jednu jeskyni jsme navštívili a byla opravdu nádherná. Z Hanoi nebo jiného města v okolí si můžete koupit plavbu lodí. Většinou je v nabídce výlet na 2 dny a jednu noc, kterou strávíte na lodi s nádherným výhledem na západ slunce, anebo můžete vyjet na jednodenní trip. My jsme měli bohužel špatné počasí, ale to si člověk nenaplánuje. I tak jsme si plavbu užili a tu nádhernou atmosféru si vychutnali.

Nihn Bihn

Na Nihn Bihn uvidíte krásnou scenérii a přírodu, něco podobného jako Halong Bay, ale na pevnině. My jsme si bookli plavbu loďkou přes řeku Hgo Dong. Každá loďka je pro 2-4 pasažéry. Většinou pádlují starší ženy, které si tak přivydělávají na živobytí. Jedna plavba trvá zhruba 2,5 hodiny a někdy se otočí i 4x za den, což je velmi namáhavé a určitě jim doporučuji dát i nějaké menší zpropitné…

Během plavby jsme projeli třemi jeskyněmi, přes které teče řeka, a kochali jsme se nádhernou krajinou. Později jsme si ještě půjčili kola a projeli si pár kilometrů okolo rýžových polí a vápencových skal.

Hoi An

Hoi An je středověké obchodní město a jeden z highlightů Vietnamu. Město, které je známé díky lampionům pověšeným snad v každé uličce a kde večer při procházce zažijete skutečně krásnou romantickou atmosféru, kterou toto místo má. I přesto, že to tady vpodvečer vypadá jako na Václaváku a je tu plno turistů, jsme si Hoi An zamilovali.

V době, kdy jsme tam byli my, se zde konal nějaký street food festival a všude byla cítit vůně jídla, která nás přímo vyzývala k tomu, abychom některou specialitu také ochutnali. Na stoletá vejce jsme ale odvahu neměli ;-)

Další den jsme si opět půjčili kola z našeho hotelu a vyrazili k moři do oblasti Cua Dao a prozkoumali blízké okolí, které je taky nádherné.

Objevte krásy Vietnamu ve dvou týdnech
Objevte krásy Vietnamu ve dvou týdnech

Ho Chi Minh

Ho Chi Minh anebo Saigon, jak ho místní stále nazývají. Rušné město plné motorek a aut, které bylo kdysi dávno obchodním centrem a hlavním městem jižního Vietnamu.

Nachází se zde množství památek, jednou z nich je i katedrála Notre Dame, která je kopií její jmenovkyně z Paříže. My jsme se vypravili na řeku Mekong, kde jsme si užili krásný, i když velmi horký den. Určitě doporučujeme plavbu loďkou po jednom z kanálů Mekongu, který je obklopený palmovitými rostlinami. Nedalo nám to a ochutnali jsme i místní alkohol s naloženými hady a škorpiony. Nechutnalo to vůbec špatně, ale nedovedu si představit tu bolest hlavy, kdybych vypil celou flašku :-D

Phu Quoc

Phu Quoc je asi nejznámější vietnamský ostrov s nádhernými plážemi, které jsou lemované vysokými palmami. Potkávali jsme tady převážně Vietnamce a Rusy. Oproti thajským ostrovům mi přišel Phu Quoc o dost klidnější, ale při projíždění po ostrově jsme si všimli spousty právě dokončovaných staveb, takže počítám, že tak za 5-6 let to bude i tady samý rezort.
Za návštěvu stojí také noční market, který je opravdu úžasný!

Objevte krásy Vietnamu ve dvou týdnech
Objevte krásy Vietnamu ve dvou týdnech

An Thoi Islands

An Thoi Islands jsou krásné ostrovy nedaleko Phu Quocu, kde najdete nádherné pláže a tyrkysové moře (asi jedno z mála míst ve Vietnamu) a na své si přijdou určitě i příznivci šnorchlování.

A co dodat na závěr? Vietnam je nádherná země a určitě stojí za návštěvu, ale zjistil jsem, že 2 týdny je skutečně málo. Zbylo nám ještě spoustu míst, která jsme kvůli nedostatku času nestihli navštívit. A co vy? Líbí se vám tento poznávací styl cestování? Nebo vás zaujalo víc dobrodružné objevování Vietnamu na motorkách, které si užili kluci v minulém příspěvku?

Líbil se vám tento článek? Odměňte prosím naše autory za jejich práci lajkováním a sdílením tohoto článku. Nic vás to nestojí a autory i nás to potěší. Děkujeme!

Komentáře