Filipíny – azurově modrá voda, pláže s bílým pískem i džungle (VIDEO)

Filipíny – azurově modrá voda, pláže s bílým pískem i džungle (VIDEO)

Na Filipínách jsme byli letos v březnu spolu s manželkou. V průběhu dvou týdnů jsme stihli navštívit Palawan, Boracay, Bohol a Panglao. Každý ostrov je svým způsobem jiný. Na Palawane se nám líbily výlety z El Nida po okolních ostrovech, kde jsou různé skryté laguny a pláže.

Pokud mám správné informace, tak 24hodinový příjem elektřiny byl v El Nidě zavedený až někdy koncem roku 2015, takže v průběhu našeho pobytu se vícekrát stalo, že přestala fungovat elektřina. To nám ale vůbec nevadilo, protože okolní příroda je tam neskutečně krásná a ještě není tak postižená turismem jako jiné lokality, např. v Thajsku.

I když musím říct, že už i tady začínají pomalu stavět resorty. Boracay má přívlastek „párty ostrov“ a kromě azurově modré vody a pláží s bílým pískem zde najdete také množství restaurací a barů. Na Bohole se nám nejvíc líbila plavba lodí džunglí na řece Bohol nebo Chocolate Hills – přírodně vytvořené kopce, které vypadají jako obří mraveniště.

Za návštěvu určitě stojí i rezervace s opičkami Tarsier – jedním z nejmenších druhů opic na světě. Nesmí se ale vystrašit, protože mají sklony k sebevraždě. Panglao se nachází hned u ostrova Bohol a jsou spojené mostem. Tam byla naše poslední zastávka, kde se nám líbilo na Alona Beach – nádherné pláži s množstvím mořských hvězdic.

Toto video i fotky nám poslali Matěj Kunc s manželkou. Máte podobná videa z vašich cest a chcete se o ně podělit s ostatními? Pošlete nám na ně odkaz spolu se stručným komentářem a my ta nejlepší z nich rádi zveřejníme.

Líbil se vám tento článek? Odměňte prosím naše autory za jejich práci lajkováním a sdílením tohoto článku. Nic vás to nestojí a autory i nás to potěší. Děkujeme!

1 komentář u „Filipíny – azurově modrá voda, pláže s bílým pískem i džungle (VIDEO)“

Komentáře