Tři věže, Gent, Belgie

Gent, Belgie

Belgie se může běžnému cestovateli zdát jako nudná země. Většina lidí ji zná jen jako centrum evropských institucí v Bruselu nebo místo, kde se nachází čůrající chlapeček a Atomium.

Belgie však není jen Brusel, ale hlavně země plná příjemných lidí, krásných historických měst, skvělého jídla a samozřejmě výborného piva. V tomto článku si představíme Gent, který je správním centrem vlámské provincie Východní Flandry.

Gent je dnes univerzitním městem plným studentů křižujících ulice na kolech, což městu dává mladistvý ráz, ačkoli je plné středověkých památek.

Gent leží na soutoku řek Šeldy a Leie, a i když leží ve vnitrozemí, díky kanálu ústícímu do Severního moře je městem přístavním. Při procházení městem mnohokrát překročíte jeden z vodních kanálů, které ho protkávají skrz naskrz. Nabízí se tak skvělá příležitost prohlédnout si město při projížďce na výletním člunu.

Dominantou a poznávacím znamením Gentu jsou tři věže, jmenovitě zvonice Belfort, katedrála svatého Bavona a kostel svatého Mikuláše.

Tři věže, Gent, Belgie
Tři věže, Gent, Belgie

Z Belfortu je krásný výhled na celé město a vybízí tak k nejednomu snímku.

Bellfort, Gent, Belgie
Belfort, Gent, Belgie
Svatý Bavon, Gent, Belgie
Svatý Bavon, Gent, Belgie

Při prohlídce Belfortu neminete muzeum zvonů, na vlastní oči si prohlédnete funkční zvonkohru.

zvonkohra_belfort

Dalším významným místem v Gentu je středověký hrad Gravensteen, pevnost uprostřed města obkroužená vodním kanálem. Z jeho hradeb lze pořídit mnoho zajímavých fotografií a lze tak získat představu o životě středověkých vládců tohoto města, jež svého času svým významem stálo po boku Paříže a Londýna.

Gravensteen, Gent, Belgie
Gravensteen, Gent, Belgie

Během roku se v Gentu koná mnoho kulturních akcí, například desetidenní festival, kdy na každém kroku najdete pódium s lokálními kapelami. Město pak tímto festivalem opravdu žije a jedná se o nezapomenutelný zážitek, který podpoří hektolitry vypitého belgického piva. Místo je při těchto akcích plné spontánních lidí, z nichž většina jsou právě studenti místní univerzity, čítající kolem 80 tisíc žáků. Při počtu obyvatel kolem 230 tisíc je to opravdu nával.

Festival, Gent, Belgie
Festival, Gent, Belgie

V některém z dalších článků přineseme zajímavé a mnohokrát ověřené tipy na místa, kde se dobře najíst a napít, stejně tak i podrobnější informace o místních památkách.

Nebojte se Belgie, není tak fádní, jak by se mohla zdát.

[wpgmappity id=“13″]

 
Líbil se vám tento článek? Odměňte prosím naše autory za jejich práci lajkováním a sdílením tohoto článku, děkujeme!

 

8 komentářů u „Gent, Belgie“

Komentáře