Bali vs. Thajsko – Který tropický ráj je pro vás lepší?

Těžká volba, že? Obě destinace jsou splněným snem a mezi cestovateli do Asie oblíbeným cílem. Thajsko nebo Bali? Pokud můžete letos vycestovat jen do jedné z nich, poradíme vám, jak si vybrat.

Chcete na plážích surfovat nebo se potápět?

Bali vás okouzlí malebnými plážemi a najdete zde i magické zátoky s černým pískem. Indonéská perla je navíc rájem surfařů. Pro začátečníky je ideální Canggu, pokročilejší budou bavit vlny v Uluwatu.

Thajsku si radost z hebkého písku či azurových vln užijete nejlépe na jihu, konkrétně na ostrovech Phuket a Ko Samui nebo v provincii Krabi. Zdejší pláže jsou lákavým soustem pro rodiny a díky klidné vodě můžete prozkoumávat svět pod hladinou při šnorchlování nebo potápění.

Je levnější Thajsko nebo Bali?

Ve chvíli, kdy se ocitnete ve svém tropickém ráji, jsou ceny v obou destinacích víceméně srovnatelné, ať už se bavíme o ubytování, jídle či zábavě (i když Bali může být lehounce dražší, záleží na zboží).

Rozdíl ovšem je, kde konkrétně se budete rekreovat. Pokud se vydáte do Bangkoku nebo na ostrovy Phuket či Koh Phangan během oblíbené full moon party, pak zaplatíte víc než na Bali. Ovšem tuhle tradiční úplňkovou veselici byste alespoň jednou měli zažít na vlastní kůži.

Milovníci nakupování – zbystřete!

Hurá za nákupy! Ale kam? Raději do Thajska, kde najdete obří trhy se zbožím všeho druhu za velkoobchodní ceny. Například na tržnicích v Bangkoku se místní předhánějí ve snižování cen.

Pořiďte si výhodně třeba slušivé značkové brýle, obal na telefon nebo elegantní koženou peněženku. Pro cizince je nakupování v Thajsku fenoménem a jedním z důvodů, proč se sem vydávají. Z Bali si odvezete spíše tradiční suvenýry.

Gurmánské speciality na každém kroku

Thajští obyvatelé chovají velkou lásku k mořským plodům i masu a v místních pokrmech nikdy nechybí čerstvé bylinky a koření. Ochutnejte třeba Tom Kha Gai, tradiční kuřecí polévku s kokosovým mlékem. Populární je i thajské kari, možná příliš pálivé pro citlivé české jazýčky. Při ochutnávání požádejte kuchaře o sklenici mléka pro svlažení úst v plamenech.

Indonéská kuchyně je rovněž lahodná a rozhodně vás nezklame. Základem balijských jídel je rýže nebo nudle na všechny způsoby. Zkuste Nasi Goreng, smaženou rýži s masem, zeleninou a kořením, ochucenou sladkou sójovou omáčkou, nebo smažené nudle s kuřecím masem či krevetami, známé pod názvem Mei Goreng. Dezert Congee, tedy sladká rýžové kaše, udělá za vaším obědem chutnou tečku.

Kam se tedy vydat?

Pokud stále nevíte, kterou zemi si vybrat, vězte, že tak jako tak neuděláte chybu. Tropické ráje vás nemohou nikdy zklamat. Navíc, pokud letos zvítězí Thajsko, příště se můžete vydat na Bali. Nebo naopak.

Líbil se vám tento článek? Odměňte prosím naše autory za jejich práci lajkováním a sdílením tohoto článku. Nic vás to nestojí a nám to udělá radost. Děkujeme!

Komentáře