New Hut Bungalow, Lamai, Ko Samui, Thajsko

New Hut Bungalow, Lamai, Ko Samui, Thajsko

Při naší cestě do Thajska jsme se sice rozhodli vyrazit z Bangkoku v první řadě směrem na sever a poznat trošku i vnitrozemí, navštívit kouzelné městečko Kanchanaburi a na vlastní oči spatřit most přes řeku Kwai, projít se a vykoupat v národním parku Erawan, ale dříve nebo později se stejně většina cestovatelů vydá směrem na jih, který je plný krásných pláží a koupání, ať už na pevnině anebo na některém z opravdu nádherných ostrovů.

Jedním z takových míst je například ostrov Ko Samui, který se stal naší druhou významnou zastávkou při našem putování po Thajsku a kam jsme z Bangkoku zamířili poté, co jsme procestovali Kanchanaburi a jeho okolí.

Ostrov Ko Samui je už sice klasická turistická destinace, ale to mu nijak neubírá na jeho kráse a faktu, že pokud se vyhnete typickým turistickým resortům, ještě se dá pořád i tady najít spoustu krásných a ryze thajských míst, kde se dá na ulici najíst za pár korun a ochutnat opravdovou chuť a zacítit skutečné vůně Thajska, takže ani ortodoxní cestovalé se nemají čeho bát a určitě si přijdou na své.

Pokud navíc vyrazíte mimo hlavní turistickou sezónu, může se vám klidně jako mně stát, že se ráno vzbudíte a zjistíte, že na pláži bydlíte úplně sami, nikde se nikdo nekoupe a nezahlédnete ani živáčka, což vás může klidně na moment i lehce zneklidnit, a začnete přemýšlet, jestli není vyhlášený zákaz koupání kvůli medúzám, žralokům, neblíží-li se náhodou nějaké tsunami apod… :-)

Na Ko Samui jsme měli v plánu trošku vypnout a zrelaxovat, takže jsme si zde naplánovali trošku delší zastávku. Původně jen pár dnů, ale nakonec jsem neodolal a musel se zdržet déle oproti původnímu plánu.

Když jsem ještě před cestou samotnou pátral po nějakém ubytování, chtěl jsem pokud možno co nejskromnější bydlení, ale ideálně přímo na pláži. Hledal jsem dlouho a našel spousty luxusních i méně luxusních hotelů. Buď se ale jednalo o nějaké resorty anebo zbytečný luxus, dál od pláže apod. Já si říkal, že se spokojím klidně i s nějakou dřevěnou boudou, jen když se z ní bude dát vyjít rovnou do moře.

New Hut Bungalov, Ko Samui, Thajsko
Z chatky to do moře není opravdu nikterak daleko… :-) New Hut Bungalow, Ko Samui, Thajsko

Nakonec se mi podařilo objevit New Hut Bungalow, což je komplex několika velice jednoduše vybavených dřevěných chatek přímo na pláži, a úplně jsem se do toho místa zamiloval už jen podle fotek. Ubytování tady paradoxně stálo o něco více než o pár metrů dál v poměrně luxusním hotelu, ale tohle jsem si prostě nemohl nechat ujít a připlatil si za méně komfortu. No co, nechci slevu zadarmo, no ne?! :-) Cena byla ale i tak celkem přijatelná.

New Hut Bungalow má i svoji vlastní restauraci, která je sice plná personálu, ale jejich pracovní nasazení a ochota mě časem (asi po prvním dnu) přinutila chodit vedle ke konkurenci do podniku, který se jmenuje přívětivě Beer House, měl lepší a levnější jídlo a ochotnější a skvěle fungující personál (a skvělého barmana!). A navíc jsem to měl hned vedle chatky, takže vlastně ještě blíž než do restaurace, která patřila k chatkám.

Restaurace komplexu New Hut Bungalow, Ko Samui, Thajsko
Restaurace komplexu New Hut Bungalow, Ko Samui, Thajsko

Takto daleko to budete mít z vaší chatky do moře, no uznejte, není to nádhera? Zeď na obrázku vpravo je zeď vedlejší restaurace a baru Beer House, taky to není zrovna daleko. Prostě relax, jak se patří!

Výhled z chatky New Hut Bungalow na moře, Ko Samui, Thajsko
Výhled z chatky New Hut Bungalow na moře, Ko Samui, Thajsko

A když se slunce ztratí na obzoru v moři, zhostí se pláže klid a mír a můžete v klidu poslouchat šumění moře anebo při nočním koupání pozorovat ve vodě světélkující plankton. :-)

New Hut Bungalow v noci, Ko Samui, Thajsko
New Hut Bungalow v noci, Ko Samui, Thajsko

 

New Hut Bungalov v noci, Ko Samui, Thajsko
New Hut Bungalow v noci, Ko Samui, Thajsko

Samotné vybavení chatek je skromné, ale hezké, čisté a útulné. Co víc si přát… :-) Ve srovnání s Beer House podstatně čistější a v lepším stavu, ale zase před chatkou není dřevěná krytá zahrádka s posezením, kde se dá natáhnout houpací síť anebo sušit mokré věci apod.

Vybavení chatek New Hut Bungalov - pohled od vstupních dvěří směrem do koupelny. Ostrov Ko Samui, Thajsko
Vybavení chatek New Hut Bungalow – pohled od vstupních dvěří směrem do koupelny, Ko Samui, Thajsko
Vybavení chatek New Hut Bungalov - pohled od vstupních dvěří na postel. Ostrov Ko Samui, Thajsko
Vybavení chatek New Hut Bungalow – pohled od vstupních dvěří na postel, Ko Samui, Thajsko
Koupelna v New Hut Bungalov. Ostrov Ko Samui, Thajsko
Koupelna v New Hut Bungalow, Ko Samui, Thajsko

Pokud se vám náš článek líbil, nejlépe nás odměníte jeho lajkováním a sdílením s vašimi přáteli nebo lajknutím naší stránky ŽivotNaCestách.cz na Facebooku. Děkujeme!

Komentáře