Bellfort, Gent, Belgie

Zvonice Belfort, Gent, Belgie

V tomto článku vám trochu představím jednu z významných pamětihodností belgického Gentu – zvonici Belfort, která je v samém centru města.

 

Z historie zvonice

Zvonice je symbolem samostatnosti a nezávislosti města Gent. Její stavba započala v roce 1313. V roce 1377 byl na vrchol přidán drak, který měl plnit funkci pomyslného strážce města a ochránce práv. V roce 1442 se Belfort stal strážní věží města, a to až do roku 1869.

Belfort, Gent
Belfort, Gent
Drak zvonice
Drak zvonice
Drak zvonice
Drak zvonice

 

Součástí zvonice je také zvonkohra čítající 54 zvonů. Posledním přidaným zvonem byl zvon Robert z roku 1993. V roce 1993 byla zvonice přidána na seznam UNESCO.

Zvon ve zvonici Belfort
Zvon ve zvonici Belfort
Zvon ve zvonici Belfort
Zvon ve zvonici Belfort

 

Co je k vidění?

Během návštěvy uvidíte postupně různé expozice od výstavy zvonů zvonkohry po staré kostry draka, jenž na město Gent shlíží dodnes. V dalších patrech uvidíte funkční zvonkohru, největší zvon a mnoho jiného. Z Belfortu je nádherný výhled na celé město Gent. Díky jeho výšce dáte zároveň zabrat vašim nohám, schodů je zde hodně.

Vstupné do zvonice: 5,- eur

Líbil se vám tento článek? Odměňte prosím naše autory za jejich práci lajkováním a sdílením tohoto článku, děkujeme!

Někdo cestuje, protože jeho cesta má určitý cíl, pevný bod na jejím konci. Skutečností ale je, že samotná cesta cílem je. Totéž platí pro žití. Žijme, abychom žili. Nepřežívejme. Na to je život moc vzácným darem.

6 thoughts on “Zvonice Belfort, Gent, Belgie”

Napsat komentář