Lednice rybníky

Lednice rybníky

Lednice rybníky je kouzelná vlaková zastávka uprostřed rezervace Lednické rybníky, konkrétně mezi Prostředním rybníkem a Mlýnským rybníkem na trase Břeclav – Lednice.

Železniční trať Břeclav – Lednice

VLAK JEZDÍ V OBDOBÍ OD 11.V. DO 29.IX

Pokud jezdíte rádi vlakem a občas se rádi ohlédnete i trošku do historie nebo máte rádi vůni starých, prachem již dávno zapadlých věcí, pak si na některý z víkendů naplánujte projížďku historickým vlakem na trase Břeclav – Lednice.

Dostanete se tak totiž vlakem do míst, kde už úplně běžně vlak nejezdí (pouze v letní sezóně), a pokud jste místní, znáte je maximálně tak z vyjížděk na kole, což je ostatně taky dobrá varianta, jak tato místa vidět. Z historického vlaku to jistě bude mít ale ještě zase o něco větší kouzlo.

Při cestě směrem z Břeclavi projedete krásným Bořím lesem, uvidíte z vlaku nádraží v Poštorné, Charvatské Nové Vsi a při příjezdu na zastávku Lednice rybníky se budete moci kochat krásou Lednických rybníků. Po pravé straně uvidíte za Mlýnským rybníkem Apollonův chrám, po levé straně za Prostředním rybníkem bude možné na kopečku před vámi vidět Rybniční zámeček.

Já osobně bych tady při cestě do Lednice vystoupil a zbývající úsek do Lednice si udělal hezkou procházku. Není to nijak daleko a můžete se zajít mrknout i např. na Rybniční zámeček.

Do tohoto vlaku si s sebou bohužel nemůžete vzít kola, ale na druhou stranu je to z Břeclavi do Lednice kousek, takže si to můžete vynahradit kdykoliv příště.

Odjezdy vlaků směr Břeclav – Lednice

Odjezdy vlaku Břeclav - Lednice

Jízdní řád vlaků Břeclav – Lednice (ke stažení ve formátu PDF)

Odjezdy vlaků směr Lednice – Břeclav

Odjezdy vlaku Lednice - Břeclav

Jízdní řád vlaků Lednice – Břeclav (ke stažení ve formátu PDF)

Lednice

Při návštěvě Lednice si zajděte určitě prohlédnout zámek Lednice s velkou francouzskou zahradou a původním krásným skleníkem, můžete si udělat hezkou procházku k Minaretu, projížďku na povozu s koňmi a na závěr se můžete přesunout na hezkou vyjížďku lodí po řece Dyji až k Janohradu.

Líbil se vám tento článek? Odměňte prosím naše autory za jejich práci lajkováním a sdílením tohoto článku, děkujeme!

4 komentáře u „Lednice rybníky“

Komentáře