Spadlý most k Janohradu

Spadlý most na cestě na Janův hrad, Lednicko-valtický areál, Česká republika

Pozor, pokud se vydáte na vyjížďku na kole nebo na procházku na Janův hrad směrem od Břeclavi přes Kančí oboru nebo cestou z Lednice ve směru od fotbalového hřiště za lázněmi, narazíte na spadlý most, který vám zabrání v cestě k Janohradu!

Jako jediné dvě možné přístupové cesty tak zůstávají silnice od Lednice ve směru na Podivín – klasická příjezdová silnice pro návštěvníky, kteří přijíždí autem – a hráz řeky Dyje ve směru od Ladné, tak na to při vaší cestě myslete, ať se nemusíte vracet a celé to objíždět apod.

Tento most tady kdysi dávno vybudovali filmaři, kteří tady natáčeli nějaký film nebo pohádku, a od té doby byl hodně využívaný, protože to v tomto směru byla jediná spojnice s Janohradem a byl tak opravdu velice užitečný. Snad se brzy najde někdo, kdo buď do stavby nového mostu zainvestuje anebo zařídí nějaké dotace, které se stavbou mostu pomohou, a brzy se tady objeví nějaký nový.

Sdílejte prosím tento článek s přáteli, ušetříte jim tak třeba zbytečnou cestu.

9 komentářů u „Spadlý most na cestě na Janův hrad, Lednicko-valtický areál, Česká republika“

 1. Dnes jsem se pokusil použít tento mostek k cestě k Janovu Hradu se dvěma dětmi (2 a 3 roky).Nevěda ,že již je v troskách….
  K dnešnímu dni není most opraven,asi proto,že nelze na něm vybírat mýtné.
  Celá Lednice bohatě dotovaná turisty i Evropskou Unií, ale k dnešnímu dni se nikdo nenašel,kdo by most opravil !!!!
  Myslím,že kočí který i s koněm či povozem most načal je na takové škody pojištěn a měl by být jeden ze se sponzorů na opravy.
  Prostě tradiční český alibizmus a neschopnost dát věci do pořádku bez štědrých příspěvků státu a Evropské unie,či oblíbených sbírek občanů.

  1. Dobrý den, děkujeme za komentář a máte naprostou pravdu! Zrovna teď v pátek jsme se rozčilovali na stejné téma a došli k úplně stejnému závěru… Jsem říkal, že na to snad uspořádám na webu veřejnou sbírku a připravím nějaký crowdfunding project, když jsou v Lednici tak chudí, že si nemohou dovolit zbudovat most za odhadem max. 250 000 Kč…

   1. V Lednici nejsou chudí jen Janův Hrad nepatří jen do katastru Lednice ,ale i Podivína.

  2. No můžeš klidně zahájit sbírku.. když tam 500 lidí pošle kilo, tak takovýto dřevěný mostek je tam hned :) Ale jak říkáš český alibizmus a neschopnost tu je na stálém pořádku

 2. Dobrý den, celá věc je trochu složitější. Jak je psáno v článku: Most tam před několika lety postavily filmaři. Tento most je „rekvizita“ tudíž není zkolaudován jako stavba, tudíž pro úřady de facto neexistuje. Takže úřady nemůžou opravit věc, která vlastně není… To by se dalo při troše dobré vůle i pochopit. Nejhorší na tom je, že tyto úřady „neexistující“ most zařadily do všech svých prospektů, propagací, map atd. To už mi hlava vůbec nebere…

 3. Dobrý den Karle, díky moc za komentář. Máte samozřejmě pravdu a vím, že ten most postavili filmaři, jen se přiznám, že jsem vůbec netušil, že by takováto stavba mohla vzniknout de-facto načerno, protože pokud je to papírově rekvizita, neměl podle mě nejspíš nikdy sloužit pro přechod osob a pokud k tomu sloužil, měl být nejspíše zkolaudován. Pokud ta věc není, není ji tedy třeba opravovat ale konečně ji tam postavit, když už se tak osvědčila i přes to, že tam není, ne? :-) Testovací provoz jasně ukázal, že je tam ten most velice užitečný, tak teď je na čase přejít na ostrou a oficiální verzi… ;-)

 4. Naprostá pravda… Most sice načerno nevznikl. Byl postaven dočasně pouze jako rekvizita pro film s veškerým povolením. Po natáčení měl být rozebrán. Jenže tehdy to „Všem“ přišlo náramně vhod… Máme zadarmo most, nemusíme se o něj starat, protože neexistuje… Teď se možná bude čekat na další filmaře… :-)

 5. Legálně vznikla rekvizita, nikoliv most, takže most načerno podle mě vznikl, ale sám jsem z něj byl nadšený určitě stejně, jako spousta dalších lidí, protože to výrazně zlepšilo přístup k Janohradu – jedné z našich nejhezčích památek v LVA. Tak jedině že bychom sehnali sponzory a pustili se tam do nějakého natáčení další pohádky apod. :-)

 6. jak dlouho už je mimo provoz? Byli jsme tam v červnu a už byl nepřístupný. Na kole není problém zajet k Janohradu po objížďce, ale pěšky je to asi fakt zdlouhavé.

Komentáře