Faisal a Leo, dva skvělí hostitelé z východní Jávy

Couchsurfing aneb bydlení na cestách zadarmo a mnohem více – část 1.

Myslíte, že je to naprosto neuvěřitelné? Není!
Tuto příležitost nabízí celosvětově rozšířená webová stránka Couchsurfing.org

Couchsurfing.org
Couchsurfing.org

Máte doma přebytečnou místnost, postel nebo prostě jen gauč a máte rádi společnost a poznávání nových lidí? Tento prostor můžete nabídnout cestovatelům z celého světa. Napíšete co možná nejvíce informací o sobě, o vašem životě a zvycích, o vašem bytě či domu a o tom, co můžete lidem nabídnout, ale také co očekáváte od nich.

Nemáte-li vhodný prostor nebo odvahu „přitáhnout si do baráku cizince“, můžete pouze nabídnout seznámení, prohlídku vašeho města, můžete ukázat své okolí lidem tak, jak ho z průvodců či map sami mohou jen s obtížemi poznat.

Celé to samozřejmě funguje i obráceně. Není nic jednoduššího, než si najít couchsurfera ve městě, kam zrovna míříte, oslovit ho a bydlet u něj den, dva nebo třeba dva týdny. Vše je o vzájemné dohodě a sympatiích.

Je to velmi pohodlný způsob, jak cíl vašeho objevování opravdu poznat s místnimi a získat nové přátele. Couchsurfing je všeobecně velmi bezpečný a podíl podvodů je velmi malý. Samozřejmě vždy důkladně pročtěte a prohlédněte profil osob, se kterými chcete navazovat kontakt, a respektujte jejich pravidla, požadavky a životní styl. Komentáře předchozích surferů vám také mnoho napoví. Můžete se spoustě věcí naučit a zároveň také něco lidem předat a navíc neutratíte ani korunu za ubytování.

Byt v centru Palerma určený pouze pro couchsurfery
Byt v centru Palerma určený pouze pro couchsurfery

Sám mám zkušenosti s CS z Indonésie, Malajsie a Sicílie a vždy to byly báječné zkušenosti. Mít sám pro sebe a své tři přátele byt v samém srdci Palerma zadarmo a ještě získat báječného přítele… To zní skoro jako sen, ale je to sen, který se pro nás lehce stal realitou a stejnou zkušenost můžete zažít i vy.

Faisal a Leo, dva skvělí hostitelé z východní Jávy
Faisal a Leo, dva skvělí hostitelé z východní Jávy

Nakonec ještě dodám, že couchsurfing.org není jediná webová stránka podobného ražení. Couchsurfing je z nich pouze nejznámější. Tato skupina stránek by se dala rozdělit na tři druhy:

  1. neplatíte žádný členský poplatek a ubytování je bezplatné
  2. neplatíte žádný členský poplatek a ubytování je více či méně zpoplatněné
  3. platíte vstupní poplatek a ubytování je bezplatné

Tady najdete odkaz na podobné stránky jako je Couchsurfing.org

Přeji veselé surfování.

Líbil se vám tento článek? Odměňte prosím naše autory za jejich práci lajkováním a sdílením tohoto článku, děkujeme!

13 komentářů u „Couchsurfing aneb bydlení na cestách zadarmo a mnohem více – část 1.“

  1. Já osobně jsem na Couchsurfingu už spoustu let, ale zatím jsem spíš vždycky nabízel gauč a nebo jen kontaktoval na cestách někoho, kdo byl „Available for coffee“ ale i to potěší, potkat se např. v Limě, v Peru s někým místním, kdo člověka první dva dny protáhne městem a ukáže mu pár zajímavých a krásných míst, pokecá o životě v té zemi atd… :-)

Komentáře