Aqualand Moravia - vizualizace

Aqualand Moravia, Pasohlávky, Jižní Morava, Česká republika

Nejmodernější zábavní centrum ČR – Aqualand Moravia je již v provozu!

Dlouho očekávaná stavba, a dle mého názoru rozhodně jeden z největších stavebních počinů Jihomoravského kraje a nejspíše i celé České republiky vůbec, výstavba nejmodernějšího zábavního centra v ČR – Aqualand Moravia, byla před nějakým časem zdárně dokončena a 1. srpna se otevřely pomyslné brány a byl slavnostně zahájen jeho provoz.

Aqualand Moravia - venkovní bazény
Aqualand Moravia – venkovní bazény

Výstavba zábavního parku a původní plánované zahájení provozu

Původně ohlášený termín spuštění do provozu nebyl dodržen a musel být přesunut, ale to se u stavby takového formátu dá naprosto pochopit. Abych byl upřímný, tak mě velice příjemně překvapilo, že se podařilo opravdu dodržet druhý stanovený termín, který se mi zdál okem nezávislého pozorovatele také jako velmi nereálný.

Stavbu zábavního parku Aqualand Moravia jsem sledoval doslova denně při mé cestě do práce a zpět, a tak jsem měl možnost pozorovat, jak mi roste před očima. Docela dlouhou dobu mi přišlo, že byl celý projekt zahalen tajemstvím a že byl hodně skoupý na informace. Jestli to byl záměr a byla to součást jejich PR, nedokážu posoudit, ale docela bych řekl, že ano.

Když mi jeden kamarád říkal, že se tam staví nejmodernější zábavní park v ČR, moc se mi tomu věřit nechtělo. Na Mušově, jak se u nás na Jižní Moravě špatně nazývá vodní dílo Nové Mlýny, kde se ale většinou už v polovině sezóny nedalo kvůli řasám koupat, to rozhodně smysl dává. Všechny tyto informace byly pořád ale jen takové to „jedna paní povídala“. Ovšem pouze do doby, než se objevil na místě první tobogán, pak už bylo jasné, že jsou tyto teorie pravdivé.

Aqualand Moravia - pohled ven na tobogány a atrakce
Aqualand Moravia – pohled ven na tobogány a atrakce

Ta naše povaha česká…

Aqualand Moravia byl teprve ve výstavbě a spousta lidí už nadávala, že to bude drahé a nebude to cenově dostupné pro celou rodinu s dětmi apod., aniž by měli ještě vůbec tušení, jaká bude stanovena cena vstupného. Nemohl to v té době nejspíš ještě tušit ani samotný personál aquaparku a dost možná, že to nevěděl ani sám jeho provozovatel a majitel. No upřímně – a který zábavní park, ať už v ČR, SR, Rakousku nebo kdekoliv jinde na světě, je levný? Víte o nějakém? Já tedy ne!

Ale to je jedno, protože Čechům se člověk stejně většinou nezavděčí a my budeme nadávat a stěžovat si pořád a na všechno už jen z principu, co si budeme nalhávat…Samozřejmě to neplatí zdaleka pro všechny a i tady platí ono známé „sto lidí, sto chutí…“. Ať už se ale zdá být cena jakákoliv, každopádně já osobně chápu, že vstup do něčeho, co stálo téměř 2 miliardy korun, nemůže stát 20 Kč jako vstupné na koupaliště v dobách hluboké totality.

Aqualand Moravia - vnitřní prostory
Aqualand Moravia – vnitřní prostory

Výše vstupného do zábavního parku Aqualand Moravia

Paradoxně výší vstupného mě Aqualand Moravia nakonec velice překvapil, protože celodenní vstupné vyjde na hodně slušných 490 Kč, po 15. hodině už ale zaplatíte jen 390 Kč a po 17. hodině už dokonce jen 290 Kč. Děti do 90 cm mají vstup zdarma. Chápu, že 150 Kč by bylo mnohem slušnějších, ale tak stůjme zase trošku nohama na zemi…

Zde najdete informace a ceníky.

Stručné srovnání s termálními lázněmi v Laa an der Thaya

Pokud si vzpomínám dobře, tak námi věčně osídlené termální lázně v Laa an der Thaya stojí, nebo aspoň stávaly, nějakých 14 euro na hodinu a kolik lidí tam vážilo cestu a mělo to mnohem dál než Aqualand Moravia. Pochybuju, že tam někdo jel opravdu jen na tu hodinu a že by ceny v tamních restauracích byly po přepočtu z eur nějak obzvláště přívětivé.

Samozřejmě existují i zde různé zvýhodněné rodinné vstupenky apod., ale bohužel se mi nepodařilo dopátrat jejich aktuálních cen. Že by stáhli ceny z oficiálního webu poté, co se otevřel Aqualand Moravia? Nevím, je to čistě jen moje spekulace. Nicméně nemám absolutně nic proti Laa, aby bylo jasno, a rád tam někdy zajedu znovu. Jen je to teď konkrétně třeba pro mě už trošku zbytečné, protože kolem Aqualand Moravia jezdím 2x denně.

O rozdílu v množství a kvalitě atrakcí a zábavy snad není třeba ani mluvit…

Aqualand Moravia
Aqualand Moravia

Cenová politika v Aqualand Moravia, jak ji vidím já

Cenovou politiku Aqualand Moravia samozřejmě neznám a ani nejsem žádný odborník v tomto směru, a tak jen vyjádřím svůj laický názor. Každopádně účtenka z baru či restaurace v Aqualand Moravia, která putovala poslední dny po Facebooku, se mi také moc nezamlouvala, abych byl upřímný, a ceník masáží a relaxačních programů tedy taky moc ne.

Ale dobrá, ta stavba stála údajně až 2 miliardy korun a vstupné podle mě dali více než dobré, a tak chápu, že někde ty zisky nahonit musí, a tak se zaměřili na luxusní služby právě ve welness, masážích atd., které cílí podle mě trošku na jinou cílovou skupinu, než samotný zábavní park jako takový. A přijde mi to jako dobré řešení, protože pokud na to nemám, luxusní masáž si při návštěvě aqua parku dokážu bez problémů odpustit a nijak zvlášť mi to vadit nebude. Osobně jsem počítal, že bude celodenní vstupné atakovat spíš hranici 1 000 Kč než 500 Kč. Můj původní odhad byl 850 Kč.

Uznávám, že pro rodinu s 2 nebo 3 dětmi, které měří navíc přes 90 cm nebo 140 cm, už je to opravdu velký výdaj i tak. Jenže zábava pro 4 nebo 5 dospělých lidí dnes prostě stojí hodně peněz, ať už jdete kamkoliv. Samozřejmě kromě hraní pétanque nebo šachů ve veřejném parku či projížďky na kole apod. Nicméně Aqualand Moravia nabízí ještě rodinný vstup na celý den za 1 090 Kč a ten, kdo se do těch podmínek vejde, si myslím, že může být v pohodě, protože je to vlastně takřka srovnatelná cena jako pro mladý bezdětný pár, který si sem vyrazí zaskotačit sám, a to mi přijde docela víc než fér.

Otevírací doba

Aqualand Moravia má otevřeno 365 dní v roce od 9 do 21 hodin.

Závěrem

Aqualand Moravia jsem zatím neměl možnost navštívit osobně, ale snad se v příštích dnech či týdnech dočkáme zhodnocení tohoto zábavního parku z pohledu Viktora, autora fotek, které jsem v tomto článku s jeho svolením použil.

Jediné, co mně osobně v souvislosti s touto stavbou hlava nebere, je fakt, že se už do rozpočtu nebo formou státní dotace, případně dotace z EU, nenašly peníze ještě na vybudování kruhového objezdu přímo u vjezdu do aquaparku. Už tak byla tato křižovatka velmi nebezpečná i předtím, natož tak teď, kdy tady zhoustnul provoz podle mého odhadu určitě nejméně 10x tolik. Když pominu veškerá bezpečnostní rizika, která na této křižovatce hrozí, určitě se bude i velice špatně vyjíždět od aquaparku směrem na Brno. Dopravní omezení na 60 km/h a informativní značka „Pozor, kolony!“ podle mě vzhledem k tomu, že po této silnici jezdí denně tisícovky Poláků za prací do Rakouska a zpět do Polska, vůbec nic neřeší…

Pokud vám v zimě koupání pod střechou nestačí a chcete se okoupat raději na prosluněné pláži, kupte si levnou letenku a vyražte raději za sluncem někam do tepla!

Zdroje:

Text: ŽivotNaCestách.cz
Titulní foto: Oficiální Facebook stránka Aqualand Moravia
Ostatní foto v článku: Viktor Hanáček

Líbil se vám tento článek? Odměňte prosím naše autory za jejich práci lajkováním a sdílením tohoto článku, děkujeme!

6 komentářů u „Aqualand Moravia, Pasohlávky, Jižní Morava, Česká republika“

  1. Boli sme včera,ale asi naposledi voda studená a bolo tam aj zima sklamaná som.

    1. Dobrý den, tak to mě mrzí, ale mám bohužel podobnou zkušenost. Děkujeme za komentář a za aktuální informaci. Hezký den, Kamil

  2. Daleko levnější je návštěva VeĽkého Medéru a i voda je tam teplejší, mezi 36-39. stupni.

    1. Tak to ještě neznám, ale docela by mě to zajímalo. Jen už to pro mě je celkem z ruky – na Pasohlávky to mám 30 km, do Laa 48 km a do toho Medéru 159 km… :-(

  3. chybí mi ukazatel – “ počitadlo“ všech a stávajících návštěvníků v určitou hodinu. Ve vnitřním bazénu silné výpary chlóru.

Komentáře