Mistrovství světa ve Windsurfingu 2013, Nové Mlýny

Raceboard 2013 – Mistrovství světa ve windsurfingu, Nové Mlýny, Jižní Morava, Česká republika

Od pondělí 2.9. 2013 až do soboty 7.9. 2013 se bude na vodní nádrži Nové Mlýny v areálu Yacht Clubu Dyje konat Mistrovství světa ve windsurfingu třídy raceboard. Jedná se o největší jachtařskou událost roku 2013 v České republice, na které se chystá změřit své síly a závodit o tituly v 8 kategoriích více jak 100 účastníků z 19 zemí světa!

Na hladině dolní vodní nádrže pod Pavlovem, tedy Novomlýnské nádrže, budou proti sobě stát závodníci z těchto zemí: Argentina, Austrálie, Česká republika, Dánsko, Finsko, Francie, Itálie, Litva, Lotyšsko, Německo, Norsko, Polsko, Portugalsko, Rakousko, Slovensko, Spojené státy, Španělsko, Švýcarsko, Velká Británie.

Pořadatelem Mistrovství světa ve windsurfingu jsou: Česká windsurfingová asociace (ČWA) www.cwa.cz společně s YC Dyje Břeclav www.ycdyje.cz a agenturou RUBIO s.r.o. www.rubio.cz

Osobnosti ze světa windsurfingu na startu MS 2013:

  • Patrik Pollák, Slovensko – účastník olympiád v Atlantě 1996, Sydney 2000, Peking 2008 – akademický mistr světa ve třídě ONE DESIGN 1996 – několikanásobný mistr Evropy a světa – mnohonásobný mistr Slovenska a mezinárodní mistr ČR. Jezdí výborně i s křídlem Kitewing na sněhu a ledu – pravidelně se účastní King of the wing, je několikaminutový držitel rekordu v délce letu na Kitewingu – 333,2 metrů.
  • Fernando Consorte Campos, Argentina, vicemistr světa 2012.
  • Vincent Huguenin Švýcarsko, mistr světa 2011.
  • Juha Blinnikka, Finsko  – mistr světa Grand master, vicemistr světa a Evropy i v zimním windsurfingu, závodí více jak 35 let.
  • Louis Morris, Velká Británie – 20letý závodník, má za sebou mimořádně úspěšnou sezónu závodů v Anglii.
  • Petr Kučera junior – reprezentant ČR na OH, člen TJ Rapid Brno, Česká naděje na startu.

Líbil se vám tento článek? Odměňte prosím naše autory za jejich práci lajkováním a sdílením tohoto článku, děkujeme!

Komentáře