Pálavské vinobraní

Pálavské vinobraní 2013, Mikulov, Jižní Morava, Česká republika

Pálavské vinobraní v Mikulově a Znojemské historické vinobraní patří bezesporu k největším vinařským akcím svého druhu v České republice.

Dlouhá léta mezi oběma akcemi panovala jakási konkurence a obě města pořádala akci ve stejný víkend. Což podle mě nebylo zrovna moc rozumné ani pro jednu stranu. Po letech ale došlo k dohodě jakéhosi kompromisu, ze které vzešel pokus, který nabízel platnost vstupenek na obě akce, zvýhodněnou dopravu mezi Mikulovem a Znojmem apod. Kolik lidí této možnosti využilo, nedokážu posoudit, ale moc šťastné řešení to podle mého názoru taky nebylo.

Letos se ale zdá, že obě města dostala rozum a na termínu konání se dohodla, a tak už se zase konečně nekonají ve stejný víkend. Tím pádem bude zase o něco jednodušší je v případě zájmu navštívit obě. Tu ve Znojmě jen o týden později. Program obou akcí je vždy totiž tak nabitý, že je téměř nemyslitelné se sbalit a přesunout se v polovině na tu druhou.

Termín konání

V roce 2013 se Pálavské vinobraní bude konat ve dnech 6. – 8.9. 2013.

Doprava na Pálavské vinobraní

Stejně jako v minulém roce, i letos můžete pro dopravu využít speciálně vypravený vlak z Brna! Zvýhodněná permanentka za 450 Kč zahrnuje i zpáteční jízdenku a lze ji využít v pátek 6. září i v sobotu 7. září.

Program Pálavského vinobraní

Kromě velké spousty doprovodných akcí se můžete těšit na jména jako Anna K, Wohnout, Nightwork, Olympic, UDG, Kryštof, Vlasta Redl, Jiří Stivín, Aneta Langerová, Peter Bič Projekt, Robert Křesťan & Druhá tráva s hostem Pavlem Bobkem a hromadu dalších folklórních a historických vystoupení.

  • Oficální program na stránkách Pálavského vinobraní(HTML verze)
  • Oficiální program na stránkách Pálavského vinobraní ke stažení ve formátu PDF

Vstupné na místě

Permanentka: 400 Kč

Platí po celou dobu konání akce ke vstupu do všech uzavřených zón města.

pátek: 100 Kč (centrum) / 200 Kč (amfiteátr)
sobota: 200 Kč (centrum) / 300 Kč (amfiteátr)
neděle: 150 Kč (centrum)

Děti do 12 let a ZTP-P zdarma.

Pálavské vinobraní – oficiální web

www.palavske-vinobrani.cz

 

Líbil se vám tento článek? Odměňte prosím naše autory za jejich práci lajkováním a sdílením tohoto článku, děkujeme!

Komentáře