Pivnice Zlý časy, Praha

Pivnice Zlý časy, Praha, Česká republika

Jste-li unaveni pivnicemi a hospodami s nabídkou toho „nejlepšího“ piva z produkce průmyslových pivovarů, které najdete na každém rohu, chcete-li si vychutnat piva mnoha stylů, všechna čepovaná a na jednom místě, podnik Zlý časy v pražských Nuslích je jednou z mála možností.

48 čepovaných piv pod jednou střechou

Jak se tolik piv vleze do jednoho podniku? Zlý časy jsou rozděleny na tři podlaží, přesněji horní bar, prostřední bar a spodní pivnici. Každé patro má svá piva, přičemž největším množstvím disponuje spodní pivnice. Lze napsat, že Zlý časy mohou být považovány za českou obdobu belgické pivnice Dulle Griet.

Zlý časy mají také vlastní zahrádku, která pojme poměrně dost návštěvníků. Celý prostor je nekuřácký, což by mohlo kuřáky odradit, na druhou stranu je velmi příjemné dorazit domů po příjemně stráveném večeru bez smradlavých svršků, které by normálně putovaly přímo do pračky.

Schneider Weisse
Schneider Weisse – další skvělá německá pšenice

Zlý časy – ne tak docela zlý

Řeknete si – pivo, co na tom – jenže pivo není jen v Čechách notoricky profláknutý ležák, pivo není jen zlatá tekutina mdlé chuti a vůně, jak ji známe z produkce značek, které jsou u nás (bohužel) stále populární. Pivní kultura v naší malé zemi je stále ve stavu obrody a pro lidi, jako jsem já, je pořád trochu komplikace sehnat v obchodě piva malých nebo středních pivovarů, případně není úplně snadné najít obchod (který by byl po ruce) s nabídkou více pivních stylů. S hospodami je to ještě těžší. Proto jsou Zlý časy s nabídkou spodně i svrchně kvašených piv malým (velkým?) zázrakem.

Návrat k tradici
Návrat k tradici

Interiér Zlých časů si na nic nehraje, jde prostě o pivnici, čekejte dřevěné stoly a lavice, dřevěné obklady, příjemně tlumené světlo.

Interiér pivnice Zlý časy v Praze - prostřední patro pivnice.
Interiér pivnice Zlý časy v Praze – prostřední patro pivnice

Především ale počítejte s nutností telefonické rezervace, protože Zlý časy jsou velmi oblíbeným podnikem a najít místo bez rezervace je docela boj. Obsluha je velmi příjemná a, představte si, dokonce o pivu, které čepuje, něco ví.

Interiér pivnice Zlý časy v Praze - spodní patro pivnice.
Interiér pivnice Zlý časy v Praze – spodní patro pivnice

Jaké pivo ochutnat?

Sto pivařů, sto chutí (bavíme-li se o náročném pivaři), i tak se ale pokusím doporučit ta piva, která osobně preferuji:

Matuška Zlatá Raketa 17° – IPA

Pivní styl IPA je u nás v poslední době na vzestupu. Možná je to dáno jeho odlišností od běžné produkce – výrazná hořkost, plnost a ovocná vůně – když se tato specifika potkají v dobře vyladěném pivu, je to chuťová bomba. Zlatá Raketa z pivovaru Matuška v Broumách patří mezi ty výborné reprezentanty stylu IPA.

Mahr’s Bräu Weisse – světlá pšenice

Je pravdou odvěkou, že Němci pivo umí. Dvojnásob to platí pro piva pšeničná. Tato pšenice z Bambergu je pro mě osobně nejlepším pšeničným pivem (subjektivně). Když přivoníte, cítíte banány a hřebíček. Když ochutnáte, je jemné, kulaté, lehce pitelné, nesmírně vyvážené. Chtělo by se říct, že je jemné jako smetana.

Pšenice ve zlých časech
Mahr’s Bräu Weisse

Únětice 12° – ležák

Pro ortodoxní pijáky ležáků bych doporučil mou oblíbenou únětickou 12°, velmi dobře pitelnou, nefiltrovanou, lehce hořkou a plnou chuťovku.

Co k pivu zakousnout?

S tím ve Zlých časech problém není. Pochutnáte si na jídlech z grilu, vybrat si můžete i z nabídky hlavních jídel. Můžete si tedy dát šťavnatý burger s čedarem a slaninou nebo pivní guláš. Kamarád si velmi vychvaloval bůčkovou pomazánku, kterou dostanete v patentní skleničce. Ceny jídel myslím nejsou přemrštěné. Nejdražší položka je 200g Rib Eye steak za 189 Kč, 200g burger v plné palbě pak dostanete za 134 Kč.

Zlý časy burger umí
Šťavnatý burger

Malou zajímavostí pak může být, že Zlý časy se jaksi samovolně staly místem pro nepravidelná výjezdní zasedání redakce webu Život na cestách.

Zlý časy
Místní doporučení, ale hranolky mají skvělé!

Co když si chci pivo odnést domů?

Zlý časy provozují také Pivkupectví, kde si můžete vybrat z obrovského množství českých, belgických, amerických, anglických, skotských, norských, dánských, německých a mnoha dalších piv z celého světa. Je opravdu z čeho vybírat, pro nás milovníky piva je zde však varování. Při takovém množství se návštěva pravděpodobně dost protáhne.

Pokud se vám článek líbil, pak nás odměníte nejlépe příspěvkem na provoz webu a velmi potěšíte také lajkováním a sdílením našich článků.

9 komentářů u „Pivnice Zlý časy, Praha, Česká republika“

  1. „Prověřeno, zahrádka velká, slunná, inu, to je místečko“, napsal autor tohoto článku a přihnul si vychlazeného piva z Rakovníka.

Komentáře