Douglas DC-3 Dakota

Na Island za vrakem letadla Douglas DC-3 Dakota

Při našich toulkách po Islandu jsme mimo jiné měli v plánu navštívit havarované letadlo Douglas DC-3 Dakota na jihu Islandu nedaleko města Vik. Toto místo určitě bude lákat nejednoho fotografa, který si chce ze svých cest přivézt netradiční snímek. Ne že by zrovna na Islandu nebylo co fotit, zkrátka je to taková třešnička na velkém dortu.

Havárie Douglas DC-3 Dakota

Letadlo Dakota v listopadu roku 1973 letělo z USA na Island. Ve špatných povětrnostních podmínkách a mlze piloti nenašli letiště v Keflavíku, zmatení přeletěli 100 km na jih a ve stresu přepnuli přívod paliva na záložní prázdnou nádrž. Nezbylo jim nic jiného, než s letadlem nouzově přistát na černou pláž Sólheimasandur poblíž města Vik. Naštěstí to přežili všichni. Nejvíce se však radoval z události farmář, na jehož pozemek letadlo přistálo. Ještě rok poté jezdil se svým traktorem na benzín z toho letadla.

Geo Souřadnice: (63.459048, -19.364682)

Vrak Dakoty na pláži Sólheimasandur
Vrak Dakoty na pláži Sólheimasandur
Vybydlený interiér Dakoty
Vybydlený interiér Dakoty
Křídla Dakoty už jsou dávno pryč
Křídla Dakoty už jsou dávno pryč
Douglas DC-3 Dakota
Douglas DC-3 Dakota

Doufáme, že vám článek pomohl s plánováním výletu a motivoval k navštívení tohoto místa. Poděkováním a odměnou pro naše autory za jejich práci je lajkování a sdílení  článku, děkujeme!

Komentáře