Papuchalk (anglicky puffin) je jedním z živých symbolů Islandu. Tito mořští ptáci vypadají jako kříženci

Cestovatel a fotograf Martin Loew uvádí digitální diashow Island – horká země s ledovou tváří

 

Island jako „horkou zemi s ledovou tváří“ představuje během letošního podzimního turné cestovatel a fotograf Martin Loew. Při multimediálních živě komentovaných projekcích vypráví Loew poutavý příběh dobrodružné cesty plný úžasných fotografií i zážitků z pusté, ale čarovně krásné země Islandu. Termíny všech diashow, fotky i cestopis najdete na internetových stránkách autora www.promitani.cz

Island je fascinující ostrov. Vlivem rozpínání dvou zemských desek mezi Evropou a Amerikou se doslova trhá napůl a z hloubi země pod ním se dostává k povrchu žhavé magma. Proto je Island krajem sopek, horkých gejzírů, termálních potoků a koupališť i neuvěřitelně barevných hor. Zároveň se Island dotýká severního polárního kruhu a to z něj činí ostrov mocných ledovců, drsného počasí i pustého a liduprázdného vnitrozemí.

O své diashow Martin Loew říká:

Během mého celovečerního promítání provedu diváky nejen po tradiční okružní cestě kolem Islandu, kde uvidíme množství mohutných vodopádů či divoké útesy s roztomilými ptáky papuchalky. Diashow nás zavede také do vnitrozemí ostrova, protože tam se ukrývá to nejzajímavější. V nitru Islandu se  projdeme podél řeky v ledové jeskyni pod největším evropským ledovcem Vatnajökull, zjistíme, jaký nocleh lze zažít při stanování na horké islandské zemi nebo dokonce i to, jak osvěží koupel přímo v kráteru sopky Askja.

Martin Loew - Island - horká země s ledovou tváří
Martin Loew – Island – horká země s ledovou tváří

Island nabízí skutečně netušené zážitky a také zcela neuvěřitelně vypadající přírodní scenérie. Ti, kteří chtějí objevovat tajemství tohoto severského klenotu, ovšem musí být připraveni na islandské počasí. To je bude vydatně zavlažovat, profukovat a někdy až mrazit. Všechny útrapy však stojí za to!

Jak Islanďané říkají – špatné počasí neexistuje. To jen někteří lidé mají špatné oblečení.

Kompletní program celého diashow turné „Island“ najdete na internetové stránce www.promitani.cz/island/

Papuchalk (anglicky puffin) je jedním z živých symbolů Islandu. Tito mořští ptáci vypadají jako kříženci papouška a tučňáka a se svým věčně smutným pohledem jsou roztomilými miláčky Islanďanů i návštěvníků.
Papuchalk (anglicky puffin) je jedním z živých symbolů Islandu. Tito mořští ptáci vypadají jako kříženci papouška a tučňáka a se svým věčně smutným pohledem jsou roztomilými miláčky Islanďanů i návštěvníků.

Líbil se vám tento článek? Odměňte prosím naše autory za jejich práci lajkováním a sdílením tohoto článku, děkujeme!

Komentáře