Amadeus Ribrs

Gent, Belgie – kam na jídlo?

Při návštěvě tohoto nádherného města můžete být přepadeni hladem nebo žízní. V Gentu jste na správném místě, protože příjemných restaurací a pivnic je tu víc než dost.

Fastfoody

V závislosti na peněžence a chuti se můžete najíst už za 6 eur. Za tuto cenu si dáte něco ve fastfoodu typu McDonald, nebo si zajdete na kebab menu do That’s Kebab na ulici Langemunt nedaleko Vrijdagmarktu. Prostředí je moderní, obsluha příjemná, jídlo je rychle hotové a rozhodně lepší než BigMac v McDonaldu na Korenkmarktu.

Indická kuchyně

Ještě chvíli zůstaneme u mezinárodní kuchyně. Dalším tipem je zapadlá rodinná indická restaurace na ulici Gebroeders Vandeveldestraat 3, kterou jsem objevil náhodou při hledání něčeho k snědku. Navenek nic extra, uvnitř se mírně podobá klasické čínské restauraci. Vzhled tohoto malého restaurantu ale není to, proč se dostal do výčtu mých tipů.

Indian Food
Indian food

Pravým důvodem je samozřejmě jídlo – výborné indické jídlo. Tato restaurace nemá pouze klasické menu, ale můžete si zaplatit bufet, což není nic jiného než bohatě zásobená studnice všeho dobrého z indické kuchyně. Co je ovšem to nejlepší, pokud máte opravdu velký hlad, naberete si na talíř klidně třikrát po sobě a pořád za jednu cenu. Fantastických 11 euro! Do této restaurace se při svých častých pobytech pravidelně vracím a rád poklábosím s panem majitelem. Doporučení: Nedávejte si pizzu!

Du Progres Restaurant

Máte-li chuť na dobrý steak, nezbývá než doporučit restaurant Du Progres na náměstí Korenmarkt. Uvítá vás příjemné prostředí středně velké restaurace. Obsluha je příjemná a rychlá, jídlo výborné. Doporučuji steak s houbovou omáčkou a ke spláchnutí Westmalle tripel. Připravte si přibližně 20 euro.

Restaurace Amadeus

Máte rádi žebírka? Máte rádi pitoreskní prostředí? Pokud ano, musíte zavítat do věhlasné restaurace Amadeus – Place for ribs, která je schovaná ve stínu tří gentských věží na adrese Gouden Leeuwplein 7. Při vstupu dovnitř budete dotázáni, zda máte zarezervovaný stůl, jestliže ne, posadí vás k nejbližšímu volnému stolku.

Vzhledem k tomu, že tato restaurace je velmi oblíbená, doporučuji si chytnout místo ještě před jejím otevřením, nejlépe půl hodiny předem. Otevírají v 18:00. Co doporučit? Rozhodně žebírka za necelých 14 euro podávaná ve stylu „all you can eat“.

Amadeus Interiér
Amadeus, interiér
Amadeus Ribrs
Amadeus, ribs

Všechny tyto podniky jsem mnohokrát vyzkoušel a nikdy nezklamaly. Snad jen když bylo zrovna zavřeno.

Dobrou chuť!

Líbil se vám tento článek? Odměňte prosím naše autory za jejich práci lajkováním a sdílením tohoto článku, děkujeme!

3 komentáře u „Gent, Belgie – kam na jídlo?“

Komentáře