Restaurant De Witte Leeuw - steak z hovězí svíčkové

Restaurant De Witte Leeuw, Gent, Belgie

Jste v belgickém Gentu, máte hlad a žízeň, jste okouzleni nádherným historickým centrem. Skvělou volbou pro vás může být příjemná restaurace na nábřeží Graslei. Restaurant De Witte Leeuw je pro mě vždy sázkou na jistotu.

Něco o nábřeží Graslei

Tato část Gentu je v mnoha průvodcích označována jako jeden z nejhezčích pohledů na městskou scenérii v Evropě. Je to hlavně díky zachovalým cechovním domům, z nichž nejstarší pochází z 12. století. Protější břeh se jmenuje Korenlei. Ulice Graslei a Korenlei náleží řece Leie a na obou březích kotví turistické čluny, které vás za pár eur provezou říčními kanály, které Gent protkávají.

Graslei a Korenlei jsou v podstatě centrem všeho dění v Gentu, během dne je tam největší ruch, způsobený přílivem turistů, studentů posedávajících u vody a samozřejmě místních, kteří velmi často navštěvují restaurace, jichž je zde opravdu mnoho.

V létě se počet návštěvníků pravidelně znásobuje díky desetidennímu festivalu, kterým Gent doslova žije. Místní vybudují pontony, na kterých se tančí za doprovodu mnoha kapel den co den. Tento festival je opravdu zážitkem, který vám utkví v paměti.

Graslei během desetidenního festivalu
Graslei během desetidenního festivalu
Nábřeží Graslei - Gent
Nábřeží Graslei – Gent

 

Restaurant De Witte Leeuw

De Witte Leeuw je burgundská restaurace umístěná v jednom z cechovních domů na Graslei. Interiér je vkusný a plně koresponduje s tím, co byste od restaurace na takovém místě čekali, nicméně žádný kýč vás nevyleká. Přestože posezení uvnitř je příjemné, pokud to bude jen trochu možné, najděte si místo na rozlehlé terase, protože si tak vychutnáte jídlo s pohledem na jedno z nejhezčích historických městských center, které jsem osobně viděl.

Personál je velmi přátelský, ale nevtíravý. Rozhodně se zde nedočkáte povýšeného chování nebo vlezlosti, jak je často zvykem v restauracích zemí českých.

De Witte Leeuw potěší vynikajícím poměrem cena/výkon, i proto je to jedna z těch nejvytíženějších restaurací v centru Gentu.

Restaurant De Witte Leeuw - Entrecote (Rib Eye Steak)
Restaurant De Witte Leeuw – Entrecote (Rib Eye Steak)

 

A na spláchnutí skvělého jídla, skvělý čepovaný Petrus
A na spláchnutí skvělého jídla skvělý čepovaný Petrus

Co je k mání?

Myslím si, že z jídelního lístku si vybere téměř každý. V nabídce najdete vynikající saláty, rybí pokrmy, hovězí steaky, jehněčí nebo žebírka.

Jako sladkou tečku můžete zvolit ze širokého výběru palačinek, koláčů, vaflí a pohárů.

Jako hlavní jídlo musím rozhodně doporučit steak z hovězí svíčkové. Těžko lze na čtenáře přenést všechny vjemy, ať už vizuální nebo chuťové, ale pokud máte chuť strávit příjemný večer u chutného jídla, piva a 40 eur vás nezruinuje, navštivte Restaurant De Witte Leeuw a určitě nebudete zklamáni.

Zkuste i naše ostatní tipy na jídlo v Gentu nebo navštivte věhlasnou pivnici na Vrijdagmarktu.

Líbil se vám tento článek? Odměňte prosím naše autory za jejich práci lajkováním a sdílením tohoto článku, děkujeme!

4 komentáře u „Restaurant De Witte Leeuw, Gent, Belgie“

Komentáře