Hot Club De Gand

Hot Club de Gand, Gent, Belgie

Gent je pro návštěvníky studnice možností, v mnoha minulých článcích jsem popsal různé pamětihodnosti, místa, kam zajít na jídlo, kde si posedět na skvělém pivu. Co když chcete za hudbou? Co třeba jazz, šanson, blues? Hot Club De Gand by mohlo být to pravé místo!

Charakter Hot Club De Gand

V roce 2005 skupinka nadšenců založila Hot Club De Gand s cílem nabídnout veřejnosti místo, kde si mohou poslechnout živou hudbu v těsné blízkosti muzikantů všech možných žánrů. Ačkoli je Hot Club De Gand zaměřen především na jazz, své místo zde má i hudba cikánská, flamenco či etnická hudba.

Hot Club De Gand
Hot Club De Gand

Klub je vcelku malý, dvoupatrový, s dvorkem plným stolků. Celý podnik je schovaný ve vnitrobloku a dostat se do dvorku a klubu jako takového vyžaduje najít škvíru mezi domy o šířce kolem 90 cm. Po asi dvaceti metrech od vkročení do neznáma se na konci uličky otevírá čtvercový dvorek z jedné strany přilehlý ke klubu. Záměrně zde nenapíšu adresu, pro návštěvníky nechám jen indicii, že klub je nedaleko hradu Gravensteen a naproti velké řeznické hale. Kdo hledá, najde!

Hot Club De Gand
Kdo hledá, najde …

Pokud se do Hot Club De Gand chystáte večer, buďte připraveni na slušný nával. Plný dvorek, plná obě patra a obrovskou tlačenici u baru. Klub je plný mladých lidí, jak by taky ne, když je Gent univerzitní město. V přízemí je pódium, několik stolků a bar. U toho vám načepují z velkého výběru skvělých piv za tónů živé hudby. Mezi vchodem a barem jsou schody nahoru, kde je několik dalších stolků a z okna výhled do dvora plného lidí.

Hot Club De Gand
Pohled do dvorku

Byl jsem tu několikrát, a ačkoli bylo vždy narváno, na patě jsem se neotočil. Naopak, zaposlouchal jsem se, užil si živou hudbu, atmosféru plnou energie, zapovídal se a několikrát se i zapomněl dlouho do noci.

Omluvte prosím kvalitu fotografií z mobilního telefonu. 

Hot Club De Gand
Zátiší s růžovými slony
Hot Club De Gand
Klasická dvojka, tedy dvě sedmičky …
Hot Club De Gand
Kdo hledá, najde …

Nepřehlédněte také, prosím, že jsme pro vás dnes již oficiálně spustili soutěž o Apple iPod Shuffle, tak pokud se chcete zúčastnit, přečtěte si v odkazu výše podmínky naší soutěže, nejsou nijak složité.

Ve zkratce se dá říct, že pro registraci do soutěže stačí lajknout a sdílet náš článek, publikovaný na naší FaceBook nebo Google+ stránce, který oznamuje spuštění soutěže.

Díky za sdílení a přejeme hodně štěstí nejen v naší soutěži, ale i v dalších letech s webem ŽivotNaCestách.cz.

Líbil se vám tento článek? Odměňte prosím naše autory za jejich práci lajkováním a sdílením tohoto článku. Nic vás to nestojí a nám to udělá radost. Děkujeme!

Komentáře