Kulový Blesk

Pivnice Kulový Blesk, Praha

Ačkoli by se dalo čekat, že země, která dala světu velmi populární plzeňský pivní styl, bude kvalitnímu pivu zaslíbená, skutečnost taková bohužel není a zlepšuje se jen mírně. Jde hlavně o povědomí samotných konzumentů, pro něž je “poctivé Géčko” modla. Proti tomuto proudu pivní šedi se postupně vydává řada nadšenců, kteří objevili a i nadále rádi objevují rozmanitost chutí pivního světa, který není omezen jen na tu nedotknutelnou “plzničku”. Jedním z těchto podniků je i pražská pivnice Kulový Blesk.

Účelem tohoto článku není sáhodlouhý výklad, proč si myslím, že není pivo jako pivo, ale jakožto chronický ochutnávač a očuchávač pivních zázraků si občas to rýpnutí neodpustím. :)

Kulový Blesk – jako blesk zasáhne srdce pivaře

Ve shonu velkoměsta je to místo, kde si člověk oddechne, ideálně pak v létě, kdy je velkorysá krytá zahrádka narvaná omladinou i zkušenými ochutnávači. Atmosféra je podle mě ta veličina, která při vstupu návštěvníka zaujme. Kulový Blesk má zkrátka své kouzlo.

Toto kouzlo se pak dále prohlubuje tím, jakmile minete venkovní pípu a za svými zády zanecháte ruch narvané a velmi živé zahrádky. V době, kdy píšu tento článek, je však roční období zahrádkám nepřející, takže si musím počkat opět na teplejší počasí či roční období.

Sklepní prostory jsou využity do posledního zákoutí a upraveny jsou v duchu české kinematografie. A tak na zdech kolem sebe spatříte plakáty z filmů Adéla ještě nevečeřela, Trhák a dalších, třeba zrovna z filmu Kulový Blesk.

Interiér Kulového Blesku
Interiér Kulového Blesku

Interiér i venkovní prostory jsou mi sympatické hlavně použitím staršího “bazarového” nábytku, směs různých židlí a stolů pivnici celkově zútulňuje. Vnitřní i vnější prostory pivnice Kulový Blesk jsou nekuřácké, což je dobře, při ochutnávání rozličných pivních chutí vás nic neruší ve vstřebávání pivních vůní, které mohou být tak rozmanité a překvapující.

A co pivo?

Celkem 27 píp, rozdělených pro zahrádku a vnitřní prostory podniku, pojmenovaných jako jedenáctisměna a šesnáctisměna. Tato čísla napovídají, že Kulový Blesk není o dvanáctce, jedenáctce a desítce z jednoho průmyslového pivovaru.

Obligátní Únětice v Kulovém Blesku
Obligátní Únětice v Kulovém Blesku

Ochutnávat můžete z mnoha pivních stylů, samozřejmě v závislosti na tom, co je zrovna naraženo za sudy. Nicméně vyberou si milovníci svrchně i spodně kvašených piv. Piva jsou dobře ošetřena a obsluha umí dobře poradit i nerozhodnému hostu a poměrně solidně popsat chuti, které lze od doporučeného pivního kousku očekávat.

Jeden z mnoha “ejlů”, na kterých si můžete v Kulovém Blesku pochutnat
Jeden z mnoha “ejlů”, na kterých si můžete v Kulovém Blesku pochutnat.

V nabídce je samozřejmě i něco k snědku, ať už hamburger, steak, nebo salát, případně pivní chuťovky jako tlačenka, kuřecí křidýlka a podobně. O hladu tedy nezůstanete.

Do Kulového Blesku se dostanete jednoduše, vystoupíte na stanici metra I. P. Pavlova a vydáte se po Sokolské směrem k Nuselskému mostu. Dům s číslem 13 je ten správný, vejděte do průchodu a nechte se zlákat k pár douškům výtečného piva. Nebudete litovat.

Líbil se vám tento článek? Odměňte prosím naše autory za jejich práci lajkováním a sdílením tohoto článku, děkujeme!

Komentáře