Nový Aqualand Moravia očima návštěvníka, Pasohlávky, Jižní Morava, Česká republika

Kolem otevření největšího aquaparku v ČR (a možná i v blízkém okolí ČR) bylo docela dost rušno. Nejdříve při zveřejnění neplatného ceníku, který zveřejnil nějaký vtipálek (nebo to byl dobře promyšlený marketingový tah), a pak po zveřejnění oficiálního ceníku, kdy si i při lepších cenách lidé stále stěžovali.

Aqualand Moravia jsem navštívil dvakrát několik málo dní po jeho otevření, tak zkusím popsat všechna pro a proti tohoto komplexu.

DCIM100GOPRO

Parkování před Aqualand Moravia

Parkování je peklo. Parkoviště před aquaparkem (300 míst) je docela velké, ne však natolik, aby pojmulo všechna auta návštěvníků. Buď tedy pojedete až za Aqualand, kde si zaparkujete na jakési hliněné louce, kde pak můžete s autem rovnou do myčky (prach), nebo si zvolíte parkoviště placené (50 Kč/den, hned vedle parkoviště Aqualandu) anebo zaparkujete na parkovišti nového hotelu Thermal (jak tam ale vyrostou závory, máte smůlu).

Vstupné

Po vstupu do vstupní haly aquaparku vás čeká několik pokladen, kde po zaplacení vstupného dostanete na ruku „hodinky“ s čipem, na který můžete po celém komplexu nakupovat (do limitu 1 800 Kč). Pokud tedy hodinky ztratíte, zaplatíte maximálně 1 800 Kč. Celodenní studentské vstupné nás stálo 390 Kč. Pokud bychom přišli po páté hodině, tak už jen 290 Kč.

Srovnání Aqualand Moravia a Therme Laa

Kdybych to měl srovnat s termálními lázněmi Laa nad Dyjí (Rakousko), Aqualand Moravia jednoznačně vyhrává. Je blíž, je česky a je v poměru počet atrakcí/cena levnější. Therme Laa už by mě lákalo jedině v zimě, kdy si plavete v teplém venkovním bazénu a přitom sněží. To musí být skvělé.

Atrakce v Aqualand Moravia

Atrakce jsou ale peklo číslo dvě. Všude jsou prostě fronty a to nudí. Na většinu atrakcí totiž potřebujete tzv. nafukovací rafty, na kterých se tobogány sjíždí. Takže buď si vystojíte třeba 5metrovou frontu, nebo máte smůlu. A nebo půjdete na kamikadze, tam fronty moc nejsou :)

DCIM100GOPRO

Co mě ale štvalo nejvíc, byl malý počet raftů na venkovní atrakci Boomerango. Jezdili asi tři rafty, na které se neustále čekalo a fronta měla asi 10 metrů. Než se k raftu dostanete, už vám schnou i plavky.

DCIM100GOPRO

Další věc, která docela vadí, je, že se neustále v hale s tobogány procházíte v kalužích. Ať už je to dole na zemi, kde čekáte na rafty, nebo na schodech k tobogánům, pořád jste v nějaké kaluži, která je tam kdoví jak dlouho. Z hygienického hlediska asi nic moc.

Co je ale super, že Aqualand udržuje aktuální informace o tom, jestli atrakce v provozu jsou, nebo nejsou. Když se dívám právě teď, jedinou zastavenou atrakcí je Abbys, na kterém se prý v prvních dnech stala nehoda — nafukovací raft se prý v poslední zatáčce nahnul, převrátil a malá holčička nějak špatně spadla, tak chtějí nasadit jiné rafty a poupravit proudění vody.

Ostatně my jsme se taky převrátili — v tobogánu Supecrater (známý spíš jako trychtýř). I když my jsme tomu asi trošku pomohli :) Supecrater je ale i tak na převrácení asi nejnáchylnější.

DCIM100GOPRO

Nejzajímavějším tobogánem jako takovým je pro mě Magic Hole — nepoužívá se raft (tzn. fronta jde rychleji) a jedním z dílů tobogánu jsou dva průhledné bloky, kde se zhluboka nadechnete a doufáte, že to není díra a že to v pořádku přejedete.

DCIM100GOPRO

To, co jsem do doby Aqualandu nikdy neviděl, byly tobogány pro tři osoby. Raft není pro dva, ale pro tři. A taky už nejste v řadě za sebou, ale v jakémsi nafukovacím trojúhelníku. Tobogán pak není o průřezu klasického kruhu (neboli „o“), ale ve tvaru ležaté nuly a jsou tam skokánky. Ano, opravdu skokánky.

Závěrem k tobogánům: Pokud chcete opravdu adrenalin, doporučuji vnitřní U-Wave (obrovská U rampa) a venkovní Boomerango. Tobogány jsou super, jen víc čekáte, než si užíváte. Pozor si ale budete muset dávat na různá omezení pro vaše dítka, někde jsou atrakce omezeny výškou, někde i věkem.

Jídlo a jeho kvalita

Co se týče jídla, tak bych řekl skvělé. Asi se nemusím pozastavovat nad tím, jak je vše extrémně předražené. V každém takovémto komplexu to tak je — lidé tam prostě jsou, nikam jinam jít nemůžou, takže za to zaplatí i ty přepálené ceny. A i přesto bylo v restaurantu Imperium plno. Dal jsem si kuřecí steak, hranolky, rajčata a Kofolu. Všechno bylo skvělé, jak steak, tak hranolky i rajčata a Kofola. Nebýt to tak drahé, určitě bych se nebál rovnou počítat s obědem přímo v Aqualandu.

Naopak zákusky z kavárny nic moc a spíš nic než moc. Nechci psát, že byly nechutné, ale ony prostě neměly žádnou chuť. Nevím, sladké zákusky by asi měly být sladké. Ať vypadaly jakkoli hezky, já už si zákusek (dokud tam neuvidím klasický medovník nebo marlenku) nedám.

DCIM100GOPRO

Fajn věcí jsou vířivky ve vnitřní hale Neptunarium, ve kterých je geotermální voda o teplotě 35 °C. Vypadá to, že o nich moc lidí neví, a tak nebyl problém, abychom se vlezli. Dnes to může být ale jinak.

Naopak hlava na hlavě je pravidelně při vlnobití — malý bazén, ve kterém se na pět minut vždy v celou a v půl spustí vlnobití s asi metrovými vlnami. Zajímavý zážitek, jen neustále do někoho vrážíte. O začátku vlnobití vždy upozorní rozhlasem, takže ani nemusíte sledovat hodiny.

DCIM100GOPRO

Aqualand Moravia je opravdu aqua land — ohromné množství atrakcí na obrovské ploše, možná právě proto je ještě stále co ladit. Myslím ale, že pokud se k tomu provozovatelé budou stavět čelem, určitě se lidé budou rádi vracet. Co se týče otázky cen, myslím, že jsou opravdu adekvátní. Přece jen už to není městský koupák, ale trošku něco ve stylu zábavního centra. A slevy pro studenty (100 Kč z ceny), děti do 120 cm a ZTP jsou určitě také správným krokem. Student má celodenní vstup (390 Kč) za cenu tříhodinového v Laa (~360 Kč).

Zajímalo by mě, jak to bude s návštěvností třeba za pár měsíců, jestli budou pořád takové fronty na tobogány nebo ne. Teoreticky by se to mělo trochu uklidnit — nejdřív si to chtěli všichni vyzkoušet a do Aqualandu se podívat, teď už by ta vlna měla ustupovat.

Aqualand si určitě zopakuji, už mě to ale neláká tak, jako když jsme jeli podruhé. Pokud jste ale v Aqualandu ještě nebyli, určitě to doporučuji. V okolí žádný takový komplex není a zábavy nejen na tobogánech jsme si užili neskutečně.

Pro ty z vás, kteří jsou náročnější a s aquaparkem si nevystačí, tady máme možnost zakoupit levnou letenku a vyrazit někam do tepla na pláž nebo do hor.

Líbil se vám tento článek? Odměňte prosím naše autory za jejich práci lajkováním a sdílením tohoto článku, děkujeme!

8 komentářů u „Nový Aqualand Moravia očima návštěvníka, Pasohlávky, Jižní Morava, Česká republika“

 1. také se přidávám k hodnocení, pokud bych měl srovnat aquaparky, ve kterých jsem měl možnost být, tak vítězí jednoznačně Aqualand Moravia, kvalita je tam asi nejlepší, v Praze v Aquapalace je to ještě dražší a služby slabé, zábava také slabá, obyčejné tobogány a jediný trychtýř (který je nyní ale v každém velkém aquaparku) je zábavný. Oproti Laa jsou lepší ceny jídla i vstupu a služeb, jídlo bych hodnotil jako výborné oproti Praze sto a jedna oproti Laa srovnatelně kvaltiní, na závěr bych dodal, že Aqualand je spíše letní aquapark, v zimě si člověk užije polovinu zábavy, nicméně hodnocení autora o tom, že jsou všude frotny bych neviděl negativně, je to pochopitelné, aquapakr je nový. Osobně se tam hodlám vrátit, tak jako do Laa, oporti Aquapalaci, kam se již vrátit nehodlám

 2. V Aqualande Moravia sme boli už viackrát a musim povedať, že sme ho zaradili medzi naše obľúbené aquaparky. Je pravdou, že vodným atrakciám príliš neholdujeme, ale welness, to je iná káva. Páči sa nám jednoduchosť celého wellnessu, nič navyše a a ni nič nechýba, príjemná atmosféra pre relax. Odpustiť si však mohli kameru nasmerovanú priamo na vonkajšiu vírivku, do ktorej je vstup len na Adama či na Evu…

 3. Ve wellness to jde prudce s kopce,chování zaměstnanců,nesvítící světla,všude mokro „kaluže“ chybějící ramínka na šaty ve skříňkách. A když něco řeknete zaměstnancům tak vás odbydou stylem jako že když se vám to nelíbí,tak tam nemusíte chodit. Vyhodil bych celý management včetně ředitelky wellness a až na konec bych vyměnil zaměstnance. Jde vidět že to tam všichni mají vyloženě u prdele a jen počítají kolik přišlo lidí,kolik tam utratili a kolik jim to každý den vydělalo.Se zaměstnanci jsem řešil ramínka na šaty do skříněk v hodnotě cca 4-5Kč za ramínko a kus. Neřešitelný problém,první se vymlouvali že ramínka už tam nebudou protože lidé jim je kradli,potom otočli že tam nebudou protože uklízečky tam nejsou od toho aby sem tam nějaké ramínko hledali pod skříňkama a až jim došli argumenty tam na mě chtěli zavolat nějakého 50-ti kilového sekuriťáka. Njn,když není vůle,není ani cesta !!!

  1. Abych řekl pravdu, moc mě to nepřekvapuje. Už na samém začátku, než se Aqualand otevřel, jsem se pokoušel spojit s vedením, že bychom jim nabídli objektivní článek a zhodnocení celého areálu s tím, že jej klidně i nafotíme atd. a nikdo mi ani neodpověděl. Pak jsme tento areál navštívili nakonec osobně a rozhodně nemůžu říct, že bychom byli nějak nadšení – osobně doporučuji raději návštěvu termálních lázní v rakouském Laa, kde je to sice menší, ale útulnější a za stejné peníze, ale čistější, lépe vybavené, lepší personál, atmosféra atd.

 4. Kazdy aquapark je perfektny ked nepride vela ludi!!!
  Ked sme my prisli do aquaparku prsalo takze vacsina ludi sa rozhodlo ze sa dnes okupat nepojde. Bolo tu dostatocne vela bazenov takze sme sa moc netlacili ale to uz nemozem povedat o bazene s vlnami.Na toboganoch sme cakaly tak primerane ale to bude asi tym ze sme chodili na tie najadrenalinovejsie ;) na take obycajnejsie sa cakalo o trocha viacej.
  Musim dodat ze do wellnessu sme sa nedostali lebo bolo zavrene aj ked sme to mali v cene :( a este jedna vec: hladal som tych 20 toboganov ale ako som vzdy pocital vzdy som sa dostal len na cislo16.
  Urcite doporucujem navstevu tochto aquaparku!!!
  Ale ked budete chciet skusit nieco nove pridite k nam na Slovensko do Besenovej alebo do Tatralandie- Ked budete chciet niake info kludne mi napiste na fb rad vam pomozem ;)

  !!!Dolezita vec: vzdy chodte do aquaparku 10min pred otvorenim !!! zazijete najkrajsiu 1-2hod bez ludi !!!naozaj sa to oplati ;)

Komentáře