Česká televize: Život na cestách v pořadu Dobré ráno

ŽivotNaCestách.cz jako host České televize v pořadu Dobré ráno

Pracujete tvrdě a poctivě na nějakém projektu nebo provozujete aktivně nějakého koníčka, na kterém vám záleží natolik, že mu obětujete téměř nebo úplně všechen váš volný čas?

Co byste dělali, kdyby vás kvůli tomu zničehonic pozvali do České televize? Šli byste tam a postavili se před kamery?

Jak jsme zareagovali my a jak to všechno nakonec dopadlo, to se dozvíte dole na konci článku, kde najdete i odkazy na videa z archivu České televize.

Jednoho krásného dne jsem při kontrole e-mailů narazil na zprávu od dramaturgyně z České televize Ostrava, že ji zaujal můj web a jestli bych nechtěl příští týden přijít jako host do pořadu Dobré ráno. Přiznávám, že jsem málem spadnul ze židle, ale současně ani vteřinu neváhal a obratem odepsal, že její pozvání samozřejmě rád přijmu a ocenil bych, kdybych s sebou mohl vzít alespoň další dva kamarády, kteří mi s provozem webu od samého začátku pomáhají, protože si to za jejich pomoc opravdu zaslouží.

To, co se mě zhostilo poté, bych nazval pojmem smíšené pocity, pro které se v černém humoru používá poučka, že smíšené pocity jsou, když vaše tchyně padá do propasti ve vašem novém autě… Inu, cítil jsem se dost podobně.

ŽivotNaCestách.cz jako host v pořadu Dobré ráno - Život na cestách, České televize (zleva: Kamil, Radovan, Jirka)
ŽivotNaCestách.cz jako host v pořadu Dobré ráno – Život na cestách, České televize (zleva: Kamil, Radovan, Jirka)

Pořad Dobré ráno se nijak nepředtáčí a vše jsou živé vstupy. Moc dobře jsem si tento fakt uvědomoval. Zavřete oči a zkuste si tu situaci představit, šli byste do toho? Co jsem si ale tou dobou ještě neuvědomoval, je fakt, že se nejedná pouze o regionální vysílání, ale o vysílání celoplošné, což mi vzápětí náležitě vysvětlil Bunda, kterému za to patří mé tisíceré díky – hned jsem byl klidnější! :-)

Předstoupili byste před kamery v živém vysílání, nebo to raději vzdali a vymluvili se, že jako naschvál zrovna teď nemůžete, protože musíte někam odjet, být v práci, jste nemocní apod.? :-)

Pojďme to ale vzít hezky od začátku

Když jsem před zhruba 14 měsíci web ŽivotNaCestách.cz spouštěl a říkal, že mi v ČR vadí absence cestovatelského webu, kde bych se na jednom místě dočetl o skutečných zážitcích více cestovatelů, kteří by doporučovali nějaká konkrétní krásná místa z jejich cest, ať už pro inspiraci anebo motivaci dalších, spousta lidí mě od toho odrazovala s tím, že cestovatelských webů a blogů jsou stovky a možná i tisíce.

Ale to je právě možná ten problém. Blogů opravdu ano. Nic proti blogům, ba právě naopak! Moc rád si přečtu blogy různých lidí (a že jich pravidelně navštěvuji a čtu docela dost), ale někdy zkrátka není čas číst, co měl kdo k svačině, k snídani, kolik dnů pršelo a jak dlouho někomu schly trenky. Před každou mojí cestou, ať už jedu kamkoliv, hledám inspiraci a pátrám po konkrétních místech, která by stála za to v dané zemi opravdu vidět, zažít a hlavně také vyfotit, protože na cestách velmi rád fotím!

Ovšem najít tipy na konkrétní a opravdu zajímavá místa už bývá dost často docela problém anebo hrozně zdlouhavé, a tak jsem se rozhodl, že udělám web, kde se budeme s kamarády, kteří také cestují a se kterými jsme se potkali na cestách, vzájemně inspirovat a psát o místech, která nás při našem životě na cestách nějak opravdu zaujala a doporučili bychom rádi jejich návštěvu i ostatním, a postupně tak vznikne jakási pomyslná databáze krásných míst, ve které si každý najde to své.

Česká televize Ostrava

Do Ostravy jsme dorazili vlakem někdy kolem půl osmé večer, a i když jsem zcela záměrně odmítnul nabídku České televize k ubytování na Stodolní, stejně jsme přes ni nakonec museli jít tak či tak. A tak když už jsme tady byli, stavili jsme se aspoň na chvilku posedět, ale byli jsme opravdu hodní a zodpovědní a zdrželi se jen na chvilku nasát atmosféru a vyrazili na ubytovnu ČT.

Budova České televize Ostrava a parkoviště před budovou.
Budova České televize Ostrava a parkoviště před budovou

Ráno nás totiž čekal pomyslný den D, respektive Dobré ráno. V noci bylo neuvěřitelné teplo a dusno, tak jsme se nakonec stejně moc nevyspali, ale pořád lepší než vstávat po prohýřené noci na Stodolní.

Logo České televize ve vstupní hale do budovy.
Logo České televize ve vstupní hale do budovy

V 6:24 byl plánovaný první vstup, takže na recepci České televize jsme měli být zhruba v 5:45, abychom tak na 6. hodinu byli v maskérně. Slečny maskérky byly milé a vážně moc fajn a kromě toho, že jim šla práce skvěle od ruky, tak nám pomohly trošku odbourat stres a trému z pro nás naprosto neznámého prostředí, za což bych jim moc rád poděkoval.

Slečny maskérky v České televizi Ostrava
Slečny maskérky v České televizi Ostrava

Dokonce nám tak zbylo i trochu prostoru k tomu, abychom si chvilku v klidu sedli a mohli na sebe nechat dolehnout trému znovu a uvědomit si, co se to tady vlastně děje a co nás čeká. :-)

Nejsem žádná mediální hvězda a ani jsem po ničem takovém nikdy netoužil a netoužím, abych byl upřímný. Když jsem web rozjížděl, tak mě kdysi jen tak napadlo, co bych dělal, kdyby jednoho dne přišlo nějaké pozvání do televize apod. No, docela mi naháněla hrůzu už jen ta představa, abych řekl pravdu.

Vozový park České televize před budovou.
Vozový park České televize před budovou

A teď jsme najednou seděli v šatně hned vedle studia, kde se natáčí Dobré ráno, a kolem pobíhaly holky z pěveckého sboru Permoník, které se po ránu rozcvičovaly různým „do – re – mi – fa – so – la – si – do“ a „lááááááááá, láááááááá“ apod., a já si čím dál víc uvědomoval, kde že to vlastně jsem a do čeho jsem se to zase „nechal ukecat“.

Studio 2 - označení studia, kde se natáčí pořad Dobré ráno České televize
Studio 2 – označení studia, kde se natáčí pořad Dobré ráno České televize.

Samozřejmě někde v koutku duše jsem z toho měl velkou radost, protože hned po prvním roce provozu webu dostat pozvánku do televize, to bych opravdu nečekal, ale tréma a strach z neznáma a televizních kamer byl teď mnohem silnější. Musím přiznat, že asi na tisícinu vteřiny mi těsně před prvním živým vstupem dokonce problesklo hlavou, jestli se nemám ještě zvednout, omluvit se a rychle někam utéct. :-)

Příchozí chodba k šatnám a maskérnám České televize Ostrava je vyzdobena plakáty s informacemi o různých filmech ČT, které zde vznikly.
Příchozí chodba k šatnám a maskérnám České televize Ostrava je vyzdobena plakáty s informacemi o různých filmech ČT, které zde vznikly.

Naštěstí ta myšlenka zase velice rychle zmizela, tak jako přišla, a přišlo ono dlouho očekávané „Tak, Kamile, za 10 vteřin jedeme živě, 8, 7, 6, 5…“. A na zbytek už se můžete podívat tady na videích z archivu České televize pořadu Dobré ráno ze dne 28.5. 2014, které mělo podtitulek Život na cestách.

1. vstup

ŽivotNaCestách.cz - Dobré ráno - ČT2 - vstup1
ŽivotNaCestách.cz – Dobré ráno – ČT2 – vstup1

ŽivotNaCestách.cz v České televizi v pořadu Dobré ráno – co na webu najdete, fotky z našich cest, balič Jirka… :-)

2. vstup

ŽivotNaCestách.cz - Dobré ráno - ČT2 - vstup2
ŽivotNaCestách.cz – Dobré ráno – ČT2 – vstup2

ŽivotNaCestách.cz v České televizi v pořadu Dobré ráno – pozdrav slunci, diskuze o levných letenkách, Jirka a ceny letenek, Radovan a kuriozní dopravní prostředky, fotky, Norry – bambusový vlak, Kambodža.

3. vstup

ŽivotNaCestách.cz - Dobré ráno - ČT2 - vstup3
ŽivotNaCestách.cz – Dobré ráno – ČT2 – vstup3

ŽivotNaCestách.cz v České televizi v pořadu Dobré ráno – Stanislav Solánský, můj chat s diváky ČT a vstup na dotaz o Rusku.

4. vstup

ŽivotNaCestách.cz - Dobré ráno - ČT2 - vstup4
ŽivotNaCestách.cz – Dobré ráno – ČT2 – vstup4

ŽivotNaCestách.cz v České televizi v pořadu Dobré ráno – mapy Use-It a dotaz, co já a mapy a co říkám na mapy Use-It.

5. vstup

ŽivotNaCestách.cz - Dobré ráno - ČT2 - vstup5
ŽivotNaCestách.cz – Dobré ráno – ČT2 – vstup5

ŽivotNaCestách.cz v České televizi v pořadu Dobré ráno – poslední společný vstup a představení webu ŽivotNaCestách.cz, jak se stát autorem webu, Petrovy nohy při dálkovém pochodu, gastronomie na webu, Viktorovy články o Belgii a další.

Myslím, že na první zkušenost a kontakt s televizí z opačné strany kamer to nakonec nedopadlo vůbec zle a že jsme to statečně zvládli, i když jsme se nakonec vlastně vůbec nedostali zdaleka ke všemu, o čem jsme chtěli mluvit, ale to by vydalo nejspíš na celý samostatný televizní pořad.

Pohled do studia pořadu Dobré ráno v České televizi Ostrava tak, jak ho znáte z TV.
Pohled do studia pořadu Dobré ráno v České televizi Ostrava tak, jak ho znáte z TV.

Jako jediné drobné negativum tak nakonec vidím to brzké ranní vstávání a fakt, že obvykle bez ranní kávy tak do půl deváté nejsem schopen fungovat, natož tak mluvit bez nějakého chraptění apod., takže být ten první vstup někdy kolem 10:00, bylo by to zřejmě o dost lepší a příjemnější. Ale to se nedá nic dělat, protože pořad Dobré ráno má pevně daný vysílací čas a my jsme samozřejmě moc rádi, že nás do něj pozvali.

Pohled do studia pořadu Dobré ráno v České televizi Ostrava tak, jak ho v TV nejspíš neuvidíte.
Pohled do studia pořadu Dobré ráno v České televizi Ostrava tak, jak ho v TV nejspíš neuvidíte.

Moderátoři Veronika Poláčková a Radek Erben byli opravdu naprosto úžasní jak před kamerami, tak i po skončení pořadu, kdy jsme si s nimi ještě skvěle pokecali jak o našich cestách, tak nabídce našich levných letenek a dalších věcech, které je zajímali, a moc bych jim tímto ještě jednou rád poděkoval, že nás takhle skvěle pořadem provedli a podrželi. Díky moc také celému týmu České televize, který byl vážně plný úžasných lidí. Jsem moc rád, že jsem je všechny mohl potkat.

Opravdu velký dík pak patří především Monice Barchanské, dramaturgyni České televize Ostrava, která mě kontaktovala a pozvala do vysílání a umožnila mi s sebou vzít i Radovana a Jirku, kterým bych tímto také moc rád poděkoval za jejich podporu a že do toho šli ochotně se mnou a nenechali mě v tom samotného.

Ještě jednou díky všem zúčastněným, divákům, autorům webu, kteří pro vás píší naše články, a také čtenářům webu ŽivotNaCestách.cz, kterým za naši návštěvu v ČT vlastně vděčíme ze všeho nejvíc, protože nás čtete, lajkujete a sdílíte a dáváte tak svým zájmem naší práci skutečný smysl.

Díky!

Pokud se vám článek líbil, nejlépe nás odměníte příspěvkem na provoz webu anebo pronájmem reklamních ploch či jinou formou reklamy na našich stránkách. Velmi potěšíte také lajkováním a sdílením našich článků.

4 komentáře u „ŽivotNaCestách.cz jako host České televize v pořadu Dobré ráno“

Komentáře