Areál Divoká Voda, Čunovo, Bratislava

Areál Divoká Voda, vodní dílo Čunovo, Bratislava

Pokud přemýšlíte, kam si vyrazit za pohodovou a velice příjemnou projížďkou, ať už na kole anebo na inlinech, a bydlíte např. někde na Jižní Moravě, mohl by vás tento tip zaujmout a inspirovat. Na Jižní Moravě říkám záměrně proto, že to od nás máme do Bratislavy, co by kamenem dohodil a zbytek došel pěšky.

Mezinárodním vlakem se např. z Břeclavi do Bratislavy dostanete za rozumných 50 minut, a zbytek dne vám zůstane na hezký celodenní nebo i dvoudenní výlet do areálu Divoká Voda na vodním díle Čunovo. Původně se to jmenovalo tuším Centrum vodných sportov Čunovo, pak zase jinak a teď podle všeho tak, jak píšu v nadpise. Snad se ten název do té doby, než ten článek vyjde na webu, nezmění. :-) A i kdyby ano, tak víte, kde to hledat podle mapy.


Zvětšit mapu

My jsme přijeli vlakem a jeli ze směru od Galerie Eurovea přes Starý most až dolů k parkovišti u stadionu FC Petržalka, kde by se určitě taky dalo nechat odstavené auto, ale slyšel jsem na toto parkoviště už pár nepříliš lichotivých historek, a tak si osobně myslím, že by bylo mnohem lepší nechat odstavené auto někde více v centru. Do podzemních garáží Eurovea by to byl asi s koly na střeše nejspíš problém, ale v okolí by se určitě nějaké místo na parkování najít mohlo. Zkusím zapátrat, jak je to s tím parkováním u stadionu a případně to sem doplním, nebo pokud někdo víte, napište do komentářů ke článku.

Podjezd pod mostem směrem na Čunovo.
Podjezd pod mostem směrem na Čunovo.

Jedna cesta na Čunovo má asi 20 km, takže na brusle už je to poměrně solidní projížďka i pro ty více trénované. Na kolo je to ovšem velká paráda a pohodová vyjížďka. Ideálně tak na silničku nebo na trek, protože je to celé rovinka a po asfaltu. Občerstvovacích stanic je cestou taky poměrně rozumné množství… :-)

Po cestě směrem na Čunovo
Po cestě směrem na Čunovo

Historie areálu Divoká Voda

Tento areál začal vznikat někdy v roce 1995 při stavbě vodního díla Gabčíkovo – Nagymaros. O pár let později se tady uskutečnil Světový pohár ve vodním slalomu, konkrétně v letech 1997 a 1999. V roce 2010 se tady konalo mistrovství Evropy a v roce 2011 dokonce mistrovství světa.

Co areál nabízí

Areál Divoká Voda nabízí spoustu zábavy na jednom místě a můžete si tady vyzkoušet vodní sporty od atrakce zvané hydrospeed (na Novém Zélandu známá jako River Boarding), kdy dostanete vybavení a plastový plovák, se kterým se vydáte na pospas divokým peřejím, přes školu kajaku, surfingu a vodní skútry až po samotný rafting.DSC_0342_ŽNC

Ani na souši se tady ale nudit určitě nebudete. Plážový volejbal, plážový fotbal, ubytování v hotelu, bungalovech anebo kempu, velice příjemná restaurace s vynikající kávou a spoustou dalších věcí kolem. A pokud se nebojíte (že jej rozsednete), můžete si zajezdit na poníkovi!

Areál Divoká Voda, Vodní dílo Čunovo, Bratislava
Areál Divoká Voda, vodní dílo Čunovo, Bratislava

Všichni jsme se shodli na tom, že až sem pojedeme příště, už to bude na celý víkend, tak ahooooj!

Líbil se vám tento článek? Odměňte prosím naše autory za jejich práci lajkováním a sdílením tohoto článku, děkujeme!

Komentáře