Kostelík St. Wolfgang

Bad Fusch – knajpování, Rakousko

Fusch and der Großglocknerstraße se rozkládá na úpatí nejvyšší hory Rakouska – Grossglockneru, nedaleko známého Zell am See, v nadmořské výšce 813 m. Jak již název napovídá, údolím prochází známá a nejen motoristy oblíbená a vyhledávaná Großglocknerstraße, poskytující úchvatné výhledy na severní Alpy a národní park Hohe Tauern (Vysoké Taury).

Údolí Fusch
Údolí Fusch

Opustíte-li hlavní silnici a vydáte se vlevo vzhůru údolím, dorazíte po 4 km do lázní Bad Fusch, které leží ve výši 1 188 m.n.m. Během 18. a 19. století byly známy pod jménem St. Wolfgang, navštěvovány a sponzorovány kardinálem Schwarzenbergem a byly jedním z nejznámějších alpských středisek, srovnatelným například s Bad Gasteinem. Bohužel, po sérii bankrotů bylo středisko postupně opouštěno a poslední velký hotel byl uzavřen po požáru roku 1945, takže nyní nezůstalo nic než ruiny a v 90. letech minulého století opravený kostelík.

V současné době je zde však vytvořeno jedno z nejhezčích knajpovacích míst, které jsem dosud navštívil.

Labyrint Bad Fusch
Labyrint Bad Fusch

Co je to knajpování?

Knajpování je vodoléčebná metoda uvedená v povědomí následovníkem Vincenta Priessnitze, bavorským knězem Sebastianem Kneippem (1821 – 1897), která spočívá v různorodém působení většinou velmi studené vody na lidský organismus. V podstatě se jedná o masáž končetin ve studené vodě a jejich následné prohřátí, které pozitivně působí na často otupělá nervová zakončení v ploskách nohou, preventivně účinkuje proti tvorbě křečových žil, posiluje krevní oběh, obzvláště reflexní krevní oběh v oblasti nosu a hrdla, harmonizuje a posiluje celkový imunitní systém.

Blahodárný vliv má knajpování i na lidskou psychiku a během procesu aplikace dochází ke zklidnění mysli a relaxaci.

Knajpovadlo Bad Fusch
Knajpovadlo Bad Fusch

Nedoporučuje se však praktikovat při onemocněních dýchacích cest, ledvin nebo během menstruace.

Oblast kolem Zell am See poskytuje hojnost míst pro knajpování:

Mapka knajpovadel
Mapka knajpovadel

Aktivity

Kromě knajpování je v údolí možné zahájit cestu po Großglocknerstraße, navštívit zoo Wildpark Ferleiten nebo podniknout výstup k vodopádu Walcherbad. Nedaleko se nachází také známé lyžařské středisko Kaprun a letovisko Zell am See.

Informace:

Odkaz na oficiální stránky Großglocknerstraße

Odkaz na stránky knajpování v údolí Fusch

Líbil se vám tento článek? Odměňte prosím naše autory za jejich práci lajkováním a sdílením tohoto článku, děkujeme!

1 komentář u „Bad Fusch – knajpování, Rakousko“

Komentáře