Pláž ve vesničce Las Maretas

Přílet na Tenerife a ubytování v kouzelné vesničce Las Maretas

Jako útočiště pro první dvě noci našla Šárka zajímavý Couchsurfing v malé vesničce Las Maretas u Nicka a Niki, kteří jsou z Polska a na Tenerife tráví zimu a provozují tady street art a dělají různé fireshow, bubliny apod. Dokonce nám nabídli, že nás vyzvednou na letišti, jelikož jsme přiletěli někdy po půlnoci a dostat se k nim do vesnice by asi nebylo v tuto hodinu úplně jednoduché.

Tento Couchsurf byl moc fajn po všech stránkách. Oba dva jsou úžasní lidé a hledali se nejspíš tak dlouho, až se opravdu našli. Vskutku vydařená dvojka, to se musí uznat! :-)

Šárka loví signál na Couchsurfingu u Nicka a Niki, Las Maretas, Tenerife
Šárka loví signál na Couchsurfingu u Nicka a Niki. – Las Maretas, Tenerife

Nick pronesl o Niki: She doesn’t like nature and the nature doesn’t like her! :-)

Las Maretas je klidná vesnička s krásnou malou přírodní pláží, kouzelným barem, jedním obchůdkem a asi dvěma „restauracemi“ na opačném konci vesnice.

Největší výhoda této vesničky se nám bohužel při cestě za naším digitálním nomádstvím stala paradoxně tou největší překážkou. Nejen že zde není internet, ale bohužel ani signál žádného mobilního operátora, takže bylo jasné, že tyto dva dny budeme lehce odříznutí od světa. Což bylo sice na jednu stranu fajn, ale opravdu potřebujeme i pracovat.

Město Los Cristianos je jednou z těch šílených turistických destinací na Tenerife, kam jsme se jeli podívat jen jako do ZOO a na to, jak nechceme trávit naši dovolenou. :-)
Město Los Cristianos je jednou z těch šílených turistických destinací na Tenerife, kam jsme se jeli podívat jen jako do ZOO a na to, jak nechceme trávit naši dovolenou. :-)

Bez připojení moc práce neuděláme, a tak jsme volného času alespoň využili k tomu, abychom s Nickem a Niki vyrazili navštívit dvě nedaleká města – Los Cristianos a El Médano, kam jeli pracovat, a mohli jsme se tak podělit o náklady na auto a benzín.

Nick dělající bubliny z tajného roztoku, do kterého jsme mu přivezli jednu z tajných přísad.
Nick dělající bubliny z tajného roztoku, do kterého jsme mu přivezli jednu z tajných přísad.

Naše další cesta vedla autobusem do města Santa Cruz de Tenerife, kde jsme přestoupili na další bus do San Cristóbal de La Laguna, kde zůstáváme v opravdu hodně kouzelném domečku u Juaréze, který jej nabízí na AirBNB a kde máme připojení k internetu, a tak můžeme pracovat.

Pár prvních postřehů digitálních nomádů pracujících z Tenerife

Mobilní telefony a internet

 • Lebara je údajně jediný mobilní operátor, u kterého si může cizinec bez trvalého pobytu na Tenerife koupit SIM kartu s internetem. Karta pouze na připojení k internetu stojí 25 EUR a je na 3 GB dat.
 • Ostatní operátoři nabízejí také tarify, které obsahují jak volání, tak internet, ale zatím jsme ještě nezjišťovali více podrobností.
 • U dalších operátorů včetně Vodafone to vypadalo, že jim možná bude stačit jen nějaká adresa, např. hostelu, ve kterém bydlíme, a ne trvalé bydliště, ale to zatím nevíme určitě.
 • Většina providerů webhostingu blokuje přístupy do administrace a na FTP z cizích zemí. Někde to jde nastavit v hostingu, jinde musíte poprosit webhosting, aby vám to umožnil. Připravte se na to, že váš požadavek zpracují za několik dní, a žádejte včas, případně pokud to bude možné před odletem, ať můžete z cest opravdu nerušeně pracovat a ne řešit problémy s připojením apod.

Bydlení na Tenerife

 • Hezký 3+KK apartmán bez balkónu v klidné vesničce se dá pořídit za 280 EUR / měsíc bez energií.
 • Nejlevnější bydlení přes AirBNB v domě v La Laguna – cca 270 Kč za noc a osobu.

Cena pronájmu auta, benzínu a ceny ojetin

 • Pronájem menšího vozu, jako např. VW Fox nebo Renault Twingo, vyjde přibližně na 25 EUR za den.
 • Pronájem VW Caravelle pro 9 osob stojí 80 EUR na den.
 • Benzín i nafta stojí těsně pod 1 EUR.
 • Ojetá auta jsou na Tenerife nepoměrně dražší než např. auta u nás a v podstatně horším stavu.
 • Vratná záloha na půjčení auta v půjčovně může být i 500 EUR, ale většinou chtějí půjčovny podepsat jen šek ve stejné výši, který je krytý kreditní kartou.

Cigarety a alkohol

 • Cigarety na Tenerife stojí do 2 EUR za ty nejdražší – Marlboro.
 • Balení 6 lepších piv, např. Dorada Especial (0,25 l), vyjde na 2,49 EUR za balení 6ks.
 • Lahev vína se dá pořídit od 1,50 EUR.

Počasí na Tenerife v prosinci

 • Na jižní části Tenerife je výrazně tepleji než na severní, ale severní část je na rozdíl od jižní krásně zelená s hezkou přírodou.
 • V polovině prosince je dole na jihu momentálně kolem 30 stupňů, teplota vody je příjemná.
 • Koupat se v oceánu je možné celoročně.

Všechny uváděné ceny jsou z prosince 2014.

Tento článek vznikl za podpory srovnávače zájezdů NewTravel.cz. Zde najdete přehled zájezdů na Tenerife.

Líbil se vám tento článek? Odměňte prosím naše autory za jejich práci lajkováním a sdílením tohoto článku, děkujeme!

1 komentář u „Přílet na Tenerife a ubytování v kouzelné vesničce Las Maretas“

Komentáře