Digitální nomádství aneb Vánoce na Tenerife

Každý cestovatel a dobrodruh sní o tom, že by mohl cestovat po světě a pracovat přitom odkudkoliv nezávisle na místě a čase. A přesně o to se v následujícím měsíci pokusíme na Kanárských ostrovech.

Tak jako spousta lidí, i já jsem léta snil, že budu moci žít svůj „život na cestách“. Práce na cestě ale není úplně jednoduchá věc a má také svá specifika a úskalí. A protože si člověk své sny musí nejen snít, ale i plnit, rozhodl jsem se, že se vydám tímto směrem a během následujících let se stanu digitálním nomádem alespoň z části. Netoužím být pryč několik let v kuse jako dřív, ale představa, že bych mohl přes zimu zmizet třeba na tři měsíce až půl roku pracovat někam do tepla, mě zkrátka baví a ještě neustále mi vhání úsměv do tváře. :-) 

A protože jsem zvyklý si jít krok za krokem za svými sny a jsem už přes dva měsíce na volné noze, rozhodl jsem se, že zmizím tady z toho předvánočního blázince na měsíc pryč. Ostatně jako i v předchozích letech, když to alespoň trošku šlo. Taky vám přijde, že je většina lidí v tomto období úplně šílená? Kam se ztratilo ono pověstné kouzlo Vánoc, svátků klidu a pohody?

Pláž v klidné vesničce Las Maretas
Pláž v klidné vesničce Las Maretas

Měsíc je relativně dlouhá doba, a jelikož mám teď koncem i začátkem příštího roku opravdu víc než hodně práce, rozhodl jsem se, že spojím příjemné s užitečným a vyrazím pracovat na webu a pár dalších věcech z cest po Tenerife a okolních Kanárských ostrovech. Vím, že to může znít pro spoustu lidí šíleně, ale jsem přesvědčený, že budu mít nakonec na práci mnohem více klidu a pohody, než kdybych zůstal doma.

Navíc v prosinci je k tomu všemu na Kanárských ostrovech parádní počasí, teploty kolem 23 stupňů a jako bonus slunce, moře a vzduch. Co víc si přát! ;-) Teda aspoň v to doufám! A dokonce si myslím, že mě to dost možná nakonec bude stát i podobné peníze, možná i méně, než kolik bych utratil přes vánoční svátky, kdybych zůstal v Česku.

Dlouhá léta jsem měl Kanárské ostrovy spojené spíše se snobárnou a komerčními dovolenými v luxusních hotelech pořádaných cestovními kancelářemi, ale když jsem zapátral trošku více, zjistil jsem, že to zdaleka nemusí být tak, jak to na první pohled vypadá. Přesně tohle bude jedna z věcí, které se pokusíme potvrdit, nebo vyvrátit. Objevily se totiž levné letenky na Kanárské ostrovy z Mnichova i přes Vánoce, takže volba byla nakonec jasná.

Pláž v klidné vesničce Las Maretas
Pláž v klidné vesničce Las Maretas

Vyrážím, jednak abych si život digitálního nomáda trošku více otestoval v praxi a osahal, než se v budoucnu vydám třeba i na nějakou delší cestu, a zároveň abych vám předal pár užitečných a zajímavých informací z tohoto oboru nebo chcete-li spíše životního stylu.

A jak už samotný název článku napovídá, vyrážím spolu s kamarádkou Šárkou, která mi už nějakou dobu s webem pomáhá, zamakat na webu a doladit na webu nějaké prohřešky vůči SEO a dalším důležitostem. Šárka provozuje cestovatelský blog Práce na cestě, který jsem nějakou dobu pozorně četl, když byla zrovna na cestách, kde i pracovala. Díky tomu jsme se taky poznali a začali spolupracovat. Teď jedeme na společnou cestu pod záštitou Života na cestách a Práce na cestě. 

Sopka La Teide, Tenerife
Sopka La Teide, Tenerife

Ve stejné době jsem četl ješte další skvělé stránky plné užitečných informací o Bali – Život na Bali. Ostatně tato cesta na Tenerife je testovací jízdou před tím, než se v budoucnu vydám snad na trošku delší dobu zmapovat situaci právě na Bali. Ale to bude určitě ješte nějakou dobu trvat. 

Každopádně doufám, že se kromě života digitálního nomáda na cestách po Tenerife a okolních ostrovech bude dařit psát o této tématice hlavně také články pro vás, naše čtenáře, a přenést vás aspoň v myšlenkách na chvilku někam do tepla a především do klidu.

Líbil se vám tento článek? Odměňte prosím naše autory za jejich práci lajkováním a sdílením tohoto článku, děkujeme!

3 komentáře u „Digitální nomádství aneb Vánoce na Tenerife“

  1. Článek je celkem na nic – jen se celou dobu píše o tom, jak se autor někam chystal a že si o tom přečteme. Fajn. Obsah ale celkem nula.

    1. Díky za názor, přesně to byl účel, kvůli kterému jsem jej psal – měl informovat jen o tom, že vyrážíme na měsíc na Tenerife a pokusíme se tam zjistit nějaké užitečné informace pro čtenáře, jestli by se tam dalo fungovat jako digitální nomádi a přinést info o nějakých zajímavých věcech. Naštěstí několik set lidí ten článek pochopilo, ale chápu, že všem se zavděčit nejde. Chce to totiž pak číst i ty další články, které na to navazují – https://www.zivotnacestach.cz/prilet-na-tenerife-a-ubytovani-v-kouzelne-vesnicce-las-maretas/ a https://www.zivotnacestach.cz/verejna-autobusova-doprava-na-tenerife/ a další ještě v budoucnu budou navazovat. Samozřejmě pokud máte v zásobě užitečnější a zajímavější články, budeme jedině rádi, když se k nám přidáte a naše čtenáře obohatíte nějakým zajímavým obsahem Vašich článků, co Vy na to?

Komentáře