Indiánský náčelník Tatunca – nejkontroverznější postava celé Amazonie.

Indiánský náčelník Tatunca – nejkontroverznější osobnost celé Amazonie

Před nějakou dobou jsme pro vás připravili rozhovor s cestovatelem a milovníkem Amazonie s názvem Zatčení v Gambii aneb 21 NEJ cestovatele Vojtěcha Alberta Slámy, který aktuálně připravuje velmi zajímavý filmový dokument o jedné z nejkontroverznějších osobností celé Amazonie – indiánském náčelníkovi zaniklého kmene – Tatuncovi. 

Vojtěch se na nás obrátil s prosbou o podporu, o kterou bychom se s vámi rádi podělili:

Vážení přátelé, 

chci vám nabídnout námět ke spolupráci na filmovém dokumentu Pábitel a zabiják Tatunca Nara. Detailní informace o chystaném filmu najdete v předchozí větě v odkazu. 

Dnes pětasedmdesátiletý Tatunca, žijící na středním Rio Negru (Brazílie, stát Amazonas), patří k nejkontroverznějším osobnostem celé Amazonie. Je ctěn jako indiánský náčelník zaniklého kmene z podzemních měst říše Akakor (jeho vyprávění si přisvojil Steven Spielberg ve filmu Indiana Jones a tajemství křišťálové lebky), nenáviděn jako špion z období vlády vojenské junty, vysmíván jako místní blázen a obáván jako vrah (z jeho minimálně tří obětí se našla pouze jedna lebka). Amazonský prales však zná jako málokdo a dodnes tvrdí, že zná cestu k zaniklým indiánským městům.

02-indiansky-nacelnik-tatunca-nejkontroverznejsi-osobnost-cele-amazonie

Během mých čtrnácti expedic do brazilské Amazonie, kde pátrám po nových druzích pseudoelektrických ryb se mi podařilo najít Tatuncův dům a také od svých tamních přátel vyslechnout řadu pozoruhodných příběhů o tomto záhadném muži. 

Chtěl bych přinést filmové svědectví o této kontroverzní postavě (rozhovor s Tatuncou a jeho blízkými) a společně se svými indiánskými kamarády (kmen Yanomamo) jít v jeho stopách v pohoří Araca a demaskovat (či potvrdit) mýty, které o Akakoru kolují.

Je nejvyšší čas – Tatuncovi táhne na osmdesát.

Zdraví,
Mgr. Vojtěch Alberto Sláma

Jsem autorem osmi knih (Záhadná monstra, Putování do zeleného srdce Amazonie aj.), desítek rozhlasových pořadů (Báječná dobrodružství amazonských cestovatelů aj.) a filmového dokumentu Po stopách amazonských.

Líbil se vám tento článek? Odměňte prosím naše autory za jejich práci lajkováním a sdílením tohoto článku. Nic vás to nestojí a autory i nás to potěší. Děkujeme!

Komentáře