Rozhovor s prvním Čechem, který objel Zeměkouli na kole, Vítězslavem Dostálem.

Připravujeme pro vás rozhovor s prvním Čechem, který na kole objel zeměkouli a během své cesty ujel 59 460 km!

Dnes pro vás vyrážíme na severní Moravu poznat osobně jednoho velmi zajímavého člověka a především s ním udělat rozhovor pro čtenáře webu ŽivotNaCestách.cz.

Navštívíme Vítězslava Dostála, cestovatele, dobrodruha a cyklistu s velkým „C“, protože jen tak se rozhodnout objet na kole zeměkouli, sednout na kolo, vyrazit na 3 roky (a 3 dny) na cestu kolem světa a urazit 59 460 km, to už chce opravdu obrovský kus… vlastně ani nevím čeho! Odvahy? Dobrodružné povahy? Někdo by možná řekl šílenství? A co třeba odhodlanosti, sebekázně, pevné vůle, tréninku, dřiny a odříkání?

Rozhovor s prvním Čechem, který objel Zeměkouli na kole, Vítězslavem Dostálem.
Rozhovor s prvním Čechem, který objel zeměkouli na kole, Vítězslavem Dostálem

Nevím, abych řekl pravdu, neumím si to skoro ani představit! Tedy představit asi ano, a dokonce musím přiznat, že se mi taková myšlenka dokonce i velice zamlouvá, ale mě by to nebavilo jet tak zvaně „na těžko“, ale spíš právě jen tak, bez ničeho, abych si to kolo a terény atd. mohl trošku víc užít. Představa kola s těžkým nákladem mě moc neláká.

Neumím si ale vůbec ani představit, jak by si to člověk musel zařídit, aby byl 3 roky na cestě, neměl žádnou práci a příjmy, ze kterých by doma platil účty – E-on ani další nepočkají. Jistě, Víťa měl určitě několik sponzorů, ale ti za něj nepůjdou na poštu pro obálku do vlastních rukou, že? Jak všechny tyhle trampoty na své téměř 60 000 km dlouhé cestě řešil, tak na to všechno se ho dnes chystáme zeptat, pokud se vůbec zvládneme zeptat na všechny ty stovky otázek, které nás neustále napadají. Tak nám držte palce a těšte se již brzy na rozhovor!

Komentáře