The Crown of Limenaria

The Crown of Limenaria aneb Koruna Limenárie, ostrov Thassos, Řecko

Pokud při vašich cestách nebo o dovolené zamíříte na řecký ostrov Thassos, který je nejseverněji položeným ostrovem v Egejském moři, pak se můžete pokusit objevit zajímavé místo, kterému se říká The Crown of Limenaria nebo v češtině nejspíš správně Koruna Limenárie.

Jak už samotný název napovídá, Korunu Limenárie najdete poblíž krásného letoviska stejnojmenného názvu – Limenaria, které stojí za to taky navštívit. Vzhledem k tomu, že je ostrov velmi známý také tím, že se zde jako na jednom z mála míst těží bílý mramor, je i samotná Koruna Limenárie vyrobena z bílého mramoru.

The Crown of Limenaria - Koruna Limenárie
The Crown of Limenaria – Koruna Limenárie

Toto místo bývá často spojováno s anglickým Stonehenge, i když s ním nemá v podstatě vůbec nic společného. Místní mu tak ale dost často říkají, a tak se to už asi nějak zažilo. Jen na výšku stojící kameny, které jsou ale několikrát menší – mají na výšku cca 3 m. Dost často sem ale lidé jezdí relaxovat a dobíjet si energii. Na 12 kamenech jsou vytesány všechny znamení zvěrokruhu a jsou v kruhu sestaveny přesně podle měsíců tak, jak jdou postupně měsíce za sebou. Jsou dokonce i správně orientovány v osách sever-jih a východ-západ. Říká se, že i krátká zastávka na tomto místě vás zbaví celodenního stresu (poznámka redakce: něco takového bych potřeboval mít cestou při každodenní cestě z práce!).

DSC_5410 copy

Na místě je i tabule s nákresy znamení a vysvětlivkami. Atmosféru dokresluje text, kde se píše, že se na tomto místě máte možnost spojit sami se sebou, nechat se prostoupit symboly zvěrokruhu a energií, která z nich vychází, láskou, nechat na sebe působit hloubku času, vznešenost a krásu matky Země.

The Crown of Limenaria - původní nákresy stavitelů
The Crown of Limenaria – původní nákresy stavitelů

Někteří lidé tuto energii vnímat dokážou více, jiní méně. Jestli a jak ji dokážete vnímat právě vy, to už si musíte vyzkoušet sami.

Paradoxem tohoto místa je, že se nejedná o žádné historické místo z dob starého Řecka ani nic podobného, jak by se na první pohled mohlo zdát. Tento monument zde vybudovali v roce 2005 profesoři a studenti nějaké stuttgartské univerzity v Německu. Ani tento fakt ale Koruně Limenárie nijak neupírá na její tajuplnosti a magičnosti.

The Crown of Limenaria - původní nákresy stavitelů
The Crown of Limenaria – původní nákresy stavitelů

Pokud se na ostrově Thassos objevíte a vyrazíte na výlet směrem k Limenárii, určitě se sem na chvilku zastavte dobít si baterky a na chvilku vypnout.

Líbil se vám tento článek? Odměňte prosím naše autory za jejich práci lajkováním a sdílením tohoto článku, děkujeme!

Komentáře