Rešovské vodopády

Rešovské vodopády, Moravskoslezský kraj, Česká republika

Na Moravě nemáme žádné extra vysoké vodopády a ty Rešovské nejsou ani v první trojce nejvyšších moravských vodopádů, přesto tato lokalita stojí za návštěvu. „Rešáky“ (jak se často familiárně označují) leží v regionu Nízký Jeseník a jsou tak celkem lehce dosažitelné ze Střední Moravy a bývají často cílem výletů Olomoučanů a obyvatel dalších blízkých měst.

Jako celodenní výlet se nabízí varianta túry z Rýmařova. Je to vhodné zejména pro ty, kdo sem přijedou busem či vlakem (z Olomouce například jezdí přímo autobusové spoje).

Pro ty, co vyrazí autem, lze doporučit například variantu s parkováním v obci Rešov. Pokud na Rešáky pojedete autem, dá se současně takový výlet spojit s návštěvou nedalekého hradu Sovinec.

Kostelík v Rešově

Kostelík v Rešově

Celodenní túra z Rýmařova pak může vypadat například takto :

Po červené přes Strálek (zřícenina, z níž se ale bohužel dochovaly jen valy), rozcestí Strálecký potok, dále po žluté Údolím Oslavy až do Rešova. Tady se pak napojit na červenou, po ní projít vodopády, na rozcestí Nad vodopády červenou opustit a napojit se na zelenou značku, které vede z velké části podél říčky Huntava. Tudy se pak přes osadu Skály vrátíme zpátky do Rýmařova.

Rozcestí Pod Strálkem - jsme 2,5 km od centra Rýmařova

Rozcestí Pod Strálkem – jsme 2,5 km od centra Rýmařova

Teď ještě k samotným vodopádům : Leží na říčce Huntava, přístup k nim je celkem bezproblémový. Kolem vodopádů pak vede turistická značka a chodí se i po pár jednoduchých mostcích a schůdkách. Huntava tu vytváří několik menších vodopádů a kaskád a zejména na jaře nebo po vydatnějších deštích je to celkem působivé. Hlavní vodopád má výšku 10 metrů. Pěkné jsou i tůňky, které se pod jednotlivými vodopády vytvářejí.

Rešovské vodopády

Rešovské vodopády

Horní část vodopádů s viditelnými mostky a schodky

Horní část vodopádů s viditelnými mostky a schodky

Z protější strany je na skále zbudovaný zastřešený altánek, ze kterého je pěkný výhled na vodopády. Altánek může teoreticky sloužit i jako hodně nouzový přístřešek, pokud by sem někdo vyrazil na čundr. :-)

Zastřešená vyhlídka na Rešovské vodopády

Zastřešená vyhlídka na Rešovské vodopády

Rešovské vodopády jsou součástí přírodního parku Sovinecko a zároveň jsou národní přírodní památkou, takže je potřeba se podle toho samozřejmě i na místě chovat, ale to určitě nemusím návštěvníkům tohoto webu nijak připomínat. :-)

 

Pokud se vám článek líbil, pak nás odměníte nejlépe příspěvkem na provoz webu a velmi potěšíte také lajkováním a sdílením našich článků.

Mám rád poznávání cizích zemí na vlastní pěst, překonávání určitých výzev, baví mě nasávat tu atmosféru, když je člověk v cizině a zapojuje do toho všechny smysly. Cestování přináší i určitý nadhled a větší soběstačnost…. O večerech a víkendech pak pro vás píšu články ze tří desítek navštívených zemí, včetně těch prozatím nepostižených masovou turistikou, jako jsou Nikaragua, Kambodža, Laos, Senegal či Gambie. Stejně tak vám s radostí a nadšením představuji krásná místa v naší rodné vlasti.
“ Zážitek nemusí být pěkný, ale silný, aby sis jej pamatoval.“– „Cestování je něco, co si nechcete nechat vzít.“ –„Všude se dá nějak domluvit.“

4 komentáře u „Rešovské vodopády, Moravskoslezský kraj, Česká republika“

  1. Krásný typ na rodinný výlet. Jak je vidět, opět se potvrdilo, že v České republice máme spousty nádherných míst, kde se dá trávit fajn dovolená :o)

Napsat komentář