Bow Lake Banff

Kanadská příroda a dálnice? Proč ne?!

Když se chystáte na cestu do kanadských národních parků Jasper a Banff, od přírody si slibujete hodně. To, co ale nakonec uvidíte, předčí všechna vaše očekávání.

Banff a Jasper – v létě na túru, v zimě na lyže

Banff a Jasper patří k nejnavštěvovanějším místům v Kanadě a není se čemu divit. V zimě si zde užijete prvotřídní sněhové podmínky na lyžování. V létě na vás naopak čeká nesčetné množství přírodních krás a vyhlídek. Kanadská příroda je úchvatná!

Skrz kanadské národní parky jednou dálnicí

Kanada je obrovská a z města A do města B často vede jediná cesta. Dálnice mezi parky Banff a Jasper vám v letních měsících odhalí to nejkrásnější, co můžete v Kanadě vidět.

Dálnice mezi parky Banff a Jasper
Dálnice mezi parky Banff a Jasper

Jeďte pomalu, protože dálnice je lemována odpočívadly, která slouží jako vyhlídky. Řada parkovišť je začátkem turistických tras a okruhů, jenž jsou různě dlouhé a náročné. Většina z těch všech přírodních krás je tedy dostupná autem. Můžete projet kolem, zastavit na sváču, podívat se po okolí anebo vyrazit na túru.

Výhledy z dálnice po cestě do Jasperu
Výhledy z dálnice po cestě do Jasperu

Když Banff a Jasper ožívají k letnímu životu

Banff je kanadský nejstarší a Jasper největší národní park. Oba skrývají nesčetné množství křišťálových jezer, vodopádů, ledovců, různých vyhlídek a volně žijících zvířat. To vše navíc v letních měsících ožívá.

Co napsat… prostě kanadská veverka :)
Co napsat… prostě kanadská veverka :)

Vyražte za ledovci v létě

Na vrcholcích hor stále najdete sníh, ačkoliv je léto a teploty se pohybují mezi 20 a 30 stupni. Sníh a led taje, a tak na každém rohu potkáte potoky či vodopády s ledovcovou vodou. Všechny mají své kouzlo. A ledovcová voda, ta je vážně ledová! :)

Ledovce
Ledovce

Bohužel ne všechno, co můžete navštívit dnes, tu bude věčně, protože ledovce tisíce let staré každým rokem ubývají. Proto neváhejte a vyražte za ledovci co nejdřív.

Navštivte cestou mezi Banffem a Jasperem:

Lake Louise

Kolem jednoho z nejproslulejších kanadských jezer máte také možnost prozkoumat okolí turistickými trasami. Ty vám umožní vidět další menší jezera, která jsou schovaná v lesích, a zároveň samotné jezero Lake Louise z různých vyhlídek.

Moraine Lake

Moraine Lake
Moraine Lake

Ač se to může zdát nemožné, jezero Moraine si užijete nejlépe za ranních hodin při východu slunce. Bez turistů a s výjimečným zážitkem. :)

Bow Lake

DSC_3010 (1) maly

Další křišťálové jezero Bow Lake, od kterého jsme nechtěli odjet. Byli jsme zde ve správný čas na správném místě. Pohled, který vidíte na fotografii výše, je mým nejmilejším překvapením a zážitkem z našeho výletu. :) Když se najednou tohle zjeví u silnice, prostě koukáte.

Peyto Lake

DSC_3060sm

Podle našeho zdroje je Peyto Lake údajně nejmodřejší jezero v Kanadě.

Později jsem zjistila, že se to píše skoro o každém jezeře v Kanadě. Když všechna ta úžasně modrá jezera ale vidíte, ani se nedivíte. Nejspíš prostě záleží na vkusu cestovatele. :)

Emerald Lake

U Emerald Lake máte o zábavu postaráno. Máte zde možnost vyrazit na lodičky a vykoupat se. Samozřejmě jsme všechno vyzkoušeli. Důležitá poznámka: hlavně u toho nezmrznout!

Takakkaw Falls

Čím blíž a výš, tím líp. Vodopád Takakkaw vás osprchuje, ať chcete nebo ne. V letních dnech je to skvělé zpestření horkých dní.

Iceline trail

Iceline trail Jasper
Iceline trail Jasper

Iceline trail se zdá být bezva vyhlídková trasa na trek po okolních horách, začínající u Takakkaw vodopádů. Za dobrých viditelných podmínek rozhodně nebudete litovat. My nelitujeme ani tak. :)

Columbia Icefields Glacier

Columbia Icefields Glacier
Columbia Icefields Glacier

V kraťasech na ledovec? Proč ne. V ledovcové oblasti Columbia Icefields na vás čeká spousta turistických atrakcí.

Mezi ty patří např. půlhodinka strávená na ledovci, kam vás vyveze jakýsi autobus s traktořími koly. :) Díky této zkušenosti ve 30 stupních odmítám věřit ve fyzikální zákony.

Vítej v zemi medvědů, losů a dalších zvířat

Aby toho nebylo málo, ani za medvědy, losy a horskými kozami nemusíte daleko. V kanadských národních parcích na vás čeká spoustu skvělých překvapení, které vám vyrazí dech. Stačí se jen pozorně dívat kolem sebe. :)

Naše video z cestování Banffem a Jasperem

Líbil se vám tento článek? Odměňte prosím naše autory za jejich práci lajkováním a sdílením tohoto článku, děkujeme!

2 komentáře u „Kanadská příroda a dálnice? Proč ne?!“

  1. Vždycky mě fascinovaly ty kanadské lesy a zasněžené vrcholky. Kanada je podle mě jeden z nejhezčích přírodních úkazů vůbec.

Komentáře