Moraine Lake

Na snídani k Moraine Lake

Během cestování kanadskými národními parky Jasper a Banff máte možnost potkat nesčetně nádherných ledovcových jezer.

Moraine Lake
Moraine Lake

Mezi jedno z nejkrásnějších jezer se pro mě bezpochyby stalo Moraine Lake neboli Morénové jezero. Nachází se pár kilometrů od jezera Lake Louise v národním parku Banff v údolí Deseti vrcholů. Protože jezero Moraine patří k nejfotografovanějším místům v Kanadě, nemohli jsme si tuhle senzaci nechat ujít. A ještě jsme si k tomu přivstali.

Ranní ptáče dál doskáče…

Ráno 4:30 a v našem hostelovém pokoji se rozezněl budík. V tu chvíli chcete všechno zabalit a zůstat v posteli. Ale nedejte se!

Právě v ranní studené hodiny máte tu možnost vidět Moraine Lake v té nejkrásnější a ojedinělé podobě. Bez turistů všude okolo. Pouze s řadou fotografů vyčkávajících na první paprsky slunce, které osvítí hory kolem jezera a vykouzlí tak odrazy hor na jeho hladině.

Východ slunce nad Moraine Lake
Východ slunce nad Moraine Lake

Naštěstí je Morénové jezero skvěle dostupné autem a nečeká vás hned po ránu několikakilometrový výšlap. Vyhlídka na jezero, která je na skalnaté vyvýšenině pouze 300 metrů od parkoviště, vám umožní úchvatný pohled.

Nejfotogeničtější jezero v Kanadě

Abyste jako fotograf měli co nejlepší pozici a mohli si ještě vybírat, platí staré známé: Kdo dřív přijde, ten dřív mele. Nenechte se ale odradit, i když přijdete až mezi posledními. Rozhlédněte se kolem sebe a zkuste najít originální pohled a kompozici.

Fotky uveřejněné v článku jsou pořízené právě ze skalnaté vyhlídky, ale skvěle se dá využít např. břeh jezera či lodní můstek.

Moraine Lake – jezero mnoha tváří

Jak sluníčko vychází, mění se úhel dopadu světla a s tím také kouzlo okamžiku. Souhra světla, vodní hladiny a hor lemujících jezero je úžasná. V jednu chvíli obdivujete dokonalé zrcadlení hor na hladině, po chvíli foukne vítr a odraz se rázem rozplyne.

Moraine Lake
Moraine Lake

Tohle jezero má spoustu podob, které se prolínají v průběhu celého dne.

Nezapomeňte, že každá chvíle je pomíjivá

Zkontrolujte si předpokládaný východ slunce. My jsme museli být na místě již před 6 hodinou ranní (polovina července). Okolo 8 hodiny ranní se zrcadlení hor začalo ztrácet. Vodní hladina se během několika minut přemění v tyrkysově až tajemně modrou a předvede vám tak svou další tvář.

Moraine Lake
Moraine Lake

Během dne se u jezera samozřejmě vystřídá spoustu turistů ze všech koutů světa. Všichni neméně nadšení. Bohužel to ale také tak trochu ničí kouzlo tohoto místa. Proto nebuďte lenoši a přivstaňte si. Budete tak mít výjimečný zážitek!

Do západu slunce jsme sice nezůstávali, protože jsme před sebou měli ještě dlouhou cestu. Tuším ale, že i to musí být parádní podívaná, která za to stojí.

Moraine Lake
Moraine Lake

Co s sebou na snídani k Moraine Lake?

  • Nabité baterky, stativ a foťák.
  • Opravdu teplé oblečení – ačkoliv letní dny v Kanadě jsou teplé.
  • Kafe a chleba.
  • Rolničku, případně sprej na medvědy – jen tak pro jistotu ;)

Líbil se vám tento článek? Odměňte prosím naše autory za jejich práci lajkováním a sdílením tohoto článku, děkujeme!

3 komentáře u „Na snídani k Moraine Lake“

  1. na moraine lake som bol pred 2 rokmi, naozaj prekrasne miesto. ale musim povedat ze sa naozaj velmi dobre obleccte. v zimnych mesiacoch je tam naozaj extremna zima

Komentáře