Tropical Islands, Německo

Přišly podzimní nečasy, ráno člověk za tmy vstane, večer se za tmy vrací domů a není čas na výlet za sluncem do tropů. Malý tip, jak se tropům, alespoň za slunečného dne, na chvíli přiblížit, nabídne neobvyklé místo nedaleko Berlína, které mnozí jistě znají – Tropical Islands.

O Tropical Islands

Středisko se nachází asi 60 km jihovýchodně od Berlína, na výjezdu „Staakow“ z dálnice A13.
Je umístěno uvnitř nepoužívaného hangáru, 360 metrů dlouhého, 210 metrů širokého a 107 metrů vysokého. Při objemu 5,5 milionu m³ se stává jednou z největších budov na světě podle objemu a je největší samostatně stojící halou na světě bez vnitřních podpůrných pilířů. Hangár byl původně určen pro stavbu nákladních vzducholodí typu Aerium. Ale vzducholoď, která měla být v hangáru umístěna – CL160 – nebyla nikdy postavena.

Hangár
Hangár

Co vás čeká uvnitř

Srdcem objektu je tropický park s mangrovovým deštným pralesem a kilometr dlouhou stezkou, která se jím vine, umělým sluncem, palmami, orchidejemi a ptačím zvukem. Teplota vzduchu je v objektu minimálně 25 °C. Mimo deštného pralesa jsou hlavní atrakcí dva velké, byť nepříliš hluboké bazény. Jeden, označený jako Jižní moře, je víceméně klasický bazén. Druhý, pojmenovaný Laguna Bali, nabízí řadu atrakcí převážně pro děti: vodní hřiby, vodotrysk, divokou řeku, dva malé tobogány, vířivky. Dominantou laguny je vodopád, který padá z deštného pralesa.

Bali Lagoon
Laguna Bali

Na své si přijdou i vyznavači adrenalinu. Pro ty jsou připraveny vyhlídkové lety balonem, africká houpačka a zejména tobogánová věž. Na věži jsou dva obyčejné tobogany, sjízdné jak po vlastním pozadí, tak v nafukovacích kruzích, doplněné turbo tobogánem. Turbo tobogánem se přes jednu zatáčku řítíte k zemi z 27 m rychlostí až 70 km/h. Měřeno stopkami: jízda trvá 5,5 vteřiny… a i muži zde většinou po příjezdu mají místo plavek tanga :)

Pokud chcete pouze odpočívat, máte možnost zahrát si třeba minigolf, beach volleybal nebo jen tak relaxovat v Spa&Sauna world, největším svého druhu v Evropě.

Dětem je určena řada prolézaček a (bohužel čím dál více placených) atrakcí, jako je autodráha, pirátské lodičky, trampolíny a animační programy s maskotem – dráčkem Urmelem.

Děti s Urmelem
Děti s Urmelem

Mimo tropické atrakce se pořádají pro návštěvníky i různá představení, vetšinou akrobatická a taneční vystoupení, koncerty a také soutěže různého druhu – ve zpěvu, tanci…

Ubytování

Pokud vyrazíte na více než jeden den, je možné se ubytovat přímo v objektu. Záleží na míře komfortu, který požadujete. Můžete přespávat jak ve stanové vesničce, tak i v chatkách postavených na pláži, případně na kraji tropického pralesa nebo luxusních apartmánech. Vyznavači minimalismu mohou spát i na lehátku na pláži, nicméně takový pobyt přes noc je již cca 2 roky zpoplatněn částkou 10 €.

V případě, že budete chtít prozkoumat i celou oblast Spreewaldu (nabízí se v létě zejména cyklistika a překvapivě i rozsáhlá síť vodních cest), mohu doporučit penzion Schafspelz, ležící nedaleko Tropical Islands, který je ideální pro rodinné pobyty. Interiér penzionu potěší obzvláště děti, protože paní majitelka jej vyzdobila medvědy a medvídky, kam až oko zvídavého hosta dohlédne.

Informace:

Odkaz na stránky Tropical Islands

Odkaz na stránky penzionu Schafspelz

Líbil se vám tento článek? Odměňte prosím naše autory za jejich práci lajkováním a sdílením tohoto článku, děkujeme!

Komentáře