Interiér Cacao Prague

Nabíječka pozitivní energie, kavárna Cacao Prague

Máte chvilku, kdy byste si dali zmrzlinu (ale opravdu skvělou) nebo velmi chutný sendvič, výbornou kávu, raw dezert… Podnik Cacao Prague v blízkosti náměstí Republiky je mým tipem pro každého, kdo má na výše zmíněné dobroty chuť a nemá čas dlouze hledat. Běžte na jistotu.

V prostoru s vysokými klenutými stropy se nachází minimalisticky, avšak útulně pojatý interiér Cacao Prague. Zdi nahrubo omítnuté v kontrastu s tyrkysovými doplňky prostor pěkně sjednocují.

Minimalistický, ale útulný interiér
Minimalistický, ale útulný interiér Cacao Prague

Prostoru dominuje prosvětlená zeď s nápisem Cacao a užitou grafikou, do níž je umně včleněn bar i sociální zázemí pro hosty. V letních a jarních měsících se Cacao rozšiřuje také o zahrádku, takže si místní dobroty můžete vychutnat i na sluníčku.

Cacao Prague
Cacao Prague najdete v objektu Stará celnice v blízkosti náměstí Republiky.

Co mě vždy potěšilo, byl personál. Vždy milí a ochotní (ne však vlezlí) lidé. I to je jeden z hlavních důvodů, proč se do Cacao Prague rád vracím.

Na sendvič i zmrzlinu

V “Kakau” se chlubí na místě připravovanou zmrzlinou, což by nebylo zvláštní nebo neobvyklé, kdyby zmrzlina nebyla opravdu výborná. Věřte nebo ne, v Praze jsem na lepší zmrzlinu nenarazil. Bonusem může být, že občas narazíte na netradiční příchutě.

Vynikající Club sandwich v Cacao Prague
Vynikající Club sandwich v Cacao Prague

Sendvičů je na výběr tak akorát, osobně mi nejvíc chutnal Club Sandwich, dobrota už na pohled, za rozumných 139,-. V nabídce jsou i další sendviče, např. vegetariánský, tuňákový nebo s pražskou šunkou, a to s cenami do 100 Kč.

Cacao Prague - sendvič

Kdo raději upřednostní salát, i těch je na výběr dost.

Kromě zmrzliny jsou v nabídce i dortíky, např. raw dorty nebo i tradičnější dezerty a zmrzlinové poháry. To vše nadprůměrně kvalitní. Zkrátka je vidět, že česká pobočka Cacao (Cacao pochází ze Slovinska) dbá o blaho a dobrý pocit hosta.

Do kakaa na pivo? Proč ne :)

Co se mi na Cacao Prague líbí nejvíc, je um, s jakým zde propojili zdánlivě nepropojitené světy kavárny, cukrárny, vinárny (vinný lístek obsahuje dobroty z Jižní Moravy, Itálie, Německa i Jihoafrické republiky), koktejlového baru a místa, kam si zajít na dobře ošetřené Únětické pivo.

Únětické pivo
Do kakaa na pivo? Proč ne!

Pokud nebydlíte zrovna v Praze nebo chcete doporučit poblíž kavárny Cacao Prague nějaké rozumné bydlení svým zahraničním přátelům z cest, můžete využít např. nedaleký hotel Jurys Inn Prague.

Líbil se vám tento článek? Odměňte prosím naše autory za jejich práci lajkováním a sdílením tohoto článku, děkujeme!

Někdo cestuje, protože jeho cesta má určitý cíl, pevný bod na jejím konci. Skutečností ale je, že samotná cesta cílem je. Totéž platí pro žití. Žijme, abychom žili. Nepřežívejme. Na to je život moc vzácným darem.

Napsat komentář