Interiér Cacao Prague

Nabíječka pozitivní energie, kavárna Cacao Prague

Máte chvilku, kdy byste si dali zmrzlinu (ale opravdu skvělou) nebo velmi chutný sendvič, výbornou kávu, raw dezert… Podnik Cacao Prague v blízkosti náměstí Republiky je mým tipem pro každého, kdo má na výše zmíněné dobroty chuť a nemá čas dlouze hledat. Běžte na jistotu.

V prostoru s vysokými klenutými stropy se nachází minimalisticky, avšak útulně pojatý interiér Cacao Prague. Zdi nahrubo omítnuté v kontrastu s tyrkysovými doplňky prostor pěkně sjednocují.

Minimalistický, ale útulný interiér
Minimalistický, ale útulný interiér Cacao Prague

Prostoru dominuje prosvětlená zeď s nápisem Cacao a užitou grafikou, do níž je umně včleněn bar i sociální zázemí pro hosty. V letních a jarních měsících se Cacao rozšiřuje také o zahrádku, takže si místní dobroty můžete vychutnat i na sluníčku.

Cacao Prague
Cacao Prague najdete v objektu Stará celnice v blízkosti náměstí Republiky.

Co mě vždy potěšilo, byl personál. Vždy milí a ochotní (ne však vlezlí) lidé. I to je jeden z hlavních důvodů, proč se do Cacao Prague rád vracím.

Na sendvič i zmrzlinu

V „Kakau“ se chlubí na místě připravovanou zmrzlinou, což by nebylo zvláštní nebo neobvyklé, kdyby zmrzlina nebyla opravdu výborná. Věřte nebo ne, v Praze jsem na lepší zmrzlinu nenarazil. Bonusem může být, že občas narazíte na netradiční příchutě.

Vynikající Club sandwich v Cacao Prague
Vynikající Club sandwich v Cacao Prague

Sendvičů je na výběr tak akorát, osobně mi nejvíc chutnal Club Sandwich, dobrota už na pohled, za rozumných 139,-. V nabídce jsou i další sendviče, např. vegetariánský, tuňákový nebo s pražskou šunkou, a to s cenami do 100 Kč.

Cacao Prague - sendvič

Kdo raději upřednostní salát, i těch je na výběr dost.

Kromě zmrzliny jsou v nabídce i dortíky, např. raw dorty nebo i tradičnější dezerty a zmrzlinové poháry. To vše nadprůměrně kvalitní. Zkrátka je vidět, že česká pobočka Cacao (Cacao pochází ze Slovinska) dbá o blaho a dobrý pocit hosta.

Do kakaa na pivo? Proč ne :)

Co se mi na Cacao Prague líbí nejvíc, je um, s jakým zde propojili zdánlivě nepropojitené světy kavárny, cukrárny, vinárny (vinný lístek obsahuje dobroty z Jižní Moravy, Itálie, Německa i Jihoafrické republiky), koktejlového baru a místa, kam si zajít na dobře ošetřené Únětické pivo.

Únětické pivo
Do kakaa na pivo? Proč ne!

Pokud nebydlíte zrovna v Praze nebo chcete doporučit poblíž kavárny Cacao Prague nějaké rozumné bydlení svým zahraničním přátelům z cest, můžete využít např. nedaleký hotel Botanique Prague.

Líbil se vám tento článek? Odměňte prosím naše autory za jejich práci lajkováním a sdílením tohoto článku, děkujeme!

Komentáře