Ferrari World, Abú Dhabí, Spojené Arabské Emiráty

Ferrari World v Abú Dhabí je na naše evropské poměry vcelku neuvěřitelný zábavní park, sloužící mimo jiné také jako svatostánek značky Ferrari a současně jako tématický showroom, kde si místní šejkové mohou v klidu vybrat svůj nový sportovní vůz, zatímco se rodinka baví na místních atrakcích.

Pohled na Ferrari World od fantastického závodní okruhu pro motokáry
Pohled na Ferrari World od fantastického závodní okruhu pro motokáry

Ferrari World o sobě právem říká, že byl vybudován proto, aby dokázal splnit i ty nejtajnější sny všech fanoušků značky. Můžu potvrdit, že se rozhodně nejedná o nějaká prázdná slova a že se jim jejich záměr opravdu povedl. A se vší parádou, jak je ve Spojených Arabských Emirátech zvykem!

Vstup do zábavního parku
Vstup do zábavního parku

Zábavní park je součástí závodního okruhu Yas Marina Circuit v Abú Dhabí, který je vybudovaný na umělém ostrově (jak jinak – ve Spojených Arabských Emirátech musí být všechno nějak extra, viz hotel Burj Al Arab nebo nejvyšší stavba světa Burj Khalifa v Dubaji).

Yas Marina Circuit se každoročně stává dějištěm jednoho ze závodů série Formule 1 a jen tak pro zajímavost, jedná se o kompletně montovanou konstrukci – neskutečné!

Ferrari World - Formule 1
Ferrari World – Formule 1

Za účelem koupě nového sporťáku sem asi nikdo z nás nejspíš hned tak nepůjde, ale tím se není třeba nechat odradit. Zábavní park totiž nabízí opravdu nespočetně moc druhů různých atrakcí. A taky si můžete na vlastní oči omrknout snad úplně všechny modely vozů Ferrari, které kdy byly vyrobeny. A dost možná i ty, které vyrobeny nikdy ani nebyly.

Ferrari 555 F1

Ferrari 555 F1, Ferrari World, Abú Dhabí
Ferrari 555 F1, Ferrari World, Abú Dhabí

Ferrari 555 F1 spatřilo světlo světa v roce 1955 a rovnou triumfovalo na Monaco Grand Prix. Maximální výkon 260 koní, maximální rychlost 280 km/hod. Poslední verze této jednomístné F1 se čtyřválcovým motorem byla poprvé použita 24. dubna 1955 na Bordeaux Grand Prix.

Pro milovníka značky Ferrari to je, jako kdyby se probudil z nějakého fantastického snu a zjistil, že to všechno, o čem se mu zdálo, je najednou čistá realita. Zkrátka něco, o čem celý život sní a moc rád by to všechno viděl pohromadě. Tento zábavní park tuto možnost opravdu nabízí!

Dino GT

Je poměrně velká rarita, která snad jako jediný vůz této značky na sobě nikde viditelně nenese označení Ferrari. Vzniknul na počest syna zakladatele automobilky Enza Ferrariho – Dina.

Dino GT
Dino GT

Dino zemřel ve 24 letech následkem svalové dystrofie, a tak se Enzo Ferrari rozhodl pojmenovat vůz pouze jeho jménem – Dino. Vyrábělo se v letech 1969 – 1974 a bylo jich vyrobeno 2 609 kusů.

Dino GT
Dino GT

Ferrari World nabízí kromě všech vystavených vozů opravdu také nepřeberné množství atrakcí od multimediálních 4D projížděk, továrny Ferrari v Maranellu, stylového závodu z 60. let, neskutečně reálných simulátorů F1 na hydraulických konstrukcích, až po největší pecku, kterou si člověk nesmí nechat za žádnou cenu ujít – Formula Rossa!

Formula Rossa – nejrychlejší horská dráha světa s maximální rychlostí 240 km/hod. Tato atrakce si ale nepochybně zaslouží svůj vlastní článek, a tak bude následovat vzápětí v některých následujících dnech, abych zbytečně neprodlužoval tento článek.

Fotogalerie

This slideshow requires JavaScript.

Líbil se vám tento článek? Odměňte prosím naše autory za jejich práci lajkováním a sdílením tohoto článku, děkujeme!

3 komentáře u „Ferrari World, Abú Dhabí, Spojené Arabské Emiráty“

  1. Tak to je super, jako fanoušek Ferrari si tam budu muset naplánovat stopover při cestě do Austrálie. Určitě se tam chci podívat :)

  2. Jojo, to rozhodně doporučuju! Pro fanoušky Ferrari je to vysloveně jako svatostánek a „must see“ místo. Plínky s sebou! :-)

Komentáře