Souostroví The World, Dubai

Souostroví The World, Dubai, Spojené Arabské Emiráty

Vzít si za cíl vybudování 250 – 300 uměle vytvořených ostrovů za cca 2 miliardy dolarů, na kterých časem vyrostou soukromé rezidence nejbohatších lidí světa, dovolenkové resorty, luxusní hotely, soukromé pláže, přístavy a průplavy, to zní už samo o sobě jako dost šílený a nereálný plán.

Pokud k tomu ale vezmeme v úvahu ještě fakt, že všechny ostrovy mají být uspořádány tak, aby při pohledu shora vypadaly jako mapka Země, může se to přinejmenším zdát jako slušný začátek scénáře k novému sci-fi filmu Jamese Camerona. Aspoň tak nějak podobně to na mě působilo kdysi dávno, když jsem o tomto šíleném plánu slyšel před lety poprvé.

Souostroví The World, Dubaj - většina ostrovů zatím zeje prázdnotou
Souostroví The World, Dubaj – většina ostrovů zatím zeje prázdnotou.

Ovšem jen do okamžiku, než jsem zjistil, že souostroví The World má vyrůst v Perském zálivu, konkrétně pár kilometrů od pobřeží Dubaje. Tam je totiž možné opravdu všechno, jak už několikrát celému světu tamní investoři a developeři předvedli.

 

[wpgmappity id=“62″]

 

Když pak ale takovou věc vidíte na vlastní oči, nabírá ještě zcela jiných rozměrů. Přes to všechno, že se původní komerční záměr projektu společnosti Nakheel Developments zjevně zatím moc nevydařil, ostrovy se údajně postupně potápějí a je třeba je neustále doplňovat novým a novým pískem, člověku se naskytne naprosto ojedinělý pohled. Souostroví The World lze totiž nejlépe shlédnout z vrtulníku nebo letadla, případně při seskoku padákem, a tak se stalo turistickým lákadlem pro různé druhy aktivit ve vzduchu.

Souostroví The World, Dubai - ostrov dubajeského šejka
Souostroví The World, Dubai – ostrov dubajeského šejka

Při představě, kolik toto 9 km dlouhé a 6 km široké souostroví The World muselo stát lidského usílí a peněz, člověk neví, jestli se má smát anebo brečet. Zatím jediný plně zastavěný ostrov patří dubajskému šejkovi. Na druhém roste nějaký hotelový resort a třetí jsem ani nedokázal odhadnout. Ostatní zejí bohužel prázdnotou.

Souostroví The World, Dubai
Souostroví The World, Dubai

Za vyhlídkový let nad Dubají to ale rozhodně stojí, protože uvidíte mnohem víc, než jen soustroví The World!

Líbil se vám tento článek? Odměňte prosím naše autory za jejich práci lajkováním a sdílením tohoto článku, děkujeme!

1 komentář u „Souostroví The World, Dubai, Spojené Arabské Emiráty“

Komentáře