Mall of the Emirates - celkový pohled na centrum a sjezdovku

Mall of the Emirates a jeho slavné Ski Dubai, Dubaj

Celosvětově proslulé obchodní centrum s 520 obchody, 2 hotely s 900 pokoji, více než 80 kavárnami a restauracemi a 60 luxusními originálními obchody módních návrhářů. Mall of the Emirates ale paradoxně proslulo úplně kvůli něčemu jinému – především totiž díky své nejbláznivější atrakci, jakou kdo mohl v těchto zeměpisných šířkách vymyslet – kryté lyžařské sjezdovce.

Mall of the Emirates - pohled do vnitřních prostor centra
Mall of the Emirates – pohled do vnitřních prostor centra

Ski Dubai

Zasněžená lyžařská sjezdovka Ski Dubai s vlekem a sáňkařskou dráhou přímo uprostřed obchodního centra a navíc v budově, do které v jednom kuse praží slunce tak, jako málokde na Zemi, to se musí opravdu alespoň vidět anebo ještě lépe rovnou zažít!

Mall of the Emirates - část sáňkařské dráhy
Mall of the Emirates – část sáňkařské dráhy

Představou, kolik Mall of the Emirates musel stát peněz už jen jako samotná stavba, natož tak kolik stojí v tomto vedru provoz obrovské kryté lyžařské haly, kde je permanentně teplota kolem mínus 4 stupňů Celsia, je lepší se snad raději ani nezabývat. Musí to stát ale neuvěřitelné množství energie a tím pádem i peněz. Na ty se ale ve Spojených Arabských Emirátech, jak je dobře známo, téměř nehledí. Pokud si návštěvu SAE chcete opravdu užít, s tímto faktem se smiřte raději již předem.

Mall of the Emirates - lyžařský vlek a spousta malých sáňkařů
Mall of the Emirates – lyžařský vlek a spousta malých sáňkařů

Já se tomuto nevšednímu zážitku nakonec radši vyhnul, jelikož jsem se bál velké změny teplot, která by mi mohla neplánovaně zkazit zbytek pobytu ve Spojených Arabských Emirátech, ale taky proto, že obecně zimu až tak moc nemusím a sem jsem se vydal především za teplem, a tak mi přišlo na hlavu postavené, abych se vydal lyžovat. Při příští návštěvě Dubaje už bych to ale asi nejspíš jen kvůli tomu úletu taky vyzkoušel.

Mall of the Emirates - sněhová vločka na vjezdu na parkoviště, působí v SAE přinejmenším divně :-)
Mall of the Emirates – sněhová vločka na vjezdu na parkoviště působí v SAE přinejmenším divně :-)

Na dětech bylo vidět, že si to náramně užívají, a je pravda, že pro spoustu z nich je to jistě jedna z mála šancí, jak na vlastní kůži zažít, co to znamená zima, sníh, lyžování nebo sáňkování. Tedy alespoň do doby, než vyrazí na svoji první dovolenou v Aspenu…

Líbil se vám tento článek? Odměňte prosím naše autory za jejich práci lajkováním a sdílením tohoto článku, děkujeme!

Komentáře