Formula Rossa, Ferrari World, Abú Dhabí

Formula Rossa, Ferrari World, Abú Dhabí, SAE

Formula Rossa v zábavním parku Ferrari World v Abú Dhabí je nejrychlejší horská dráha na světě! Vznikla za účelem umožnit normálním smrtelníkům zažít pocit, jaký zažívají piloti Formule 1 při závodech. Start Formula Rossa je shodný se startem F1, brždění dosahuje stejného přetížení (až 4,8 G) jako dobržďování F1 z cílových rovinek do první ostré šikany apod.

Formula Rossa, Ferrari World, Abú Dhabí
Formula Rossa, Ferrari World, Abú Dhabí

Formula Rossa dosahuje rychlosti až 240 km/hod! No, to by možná ještě nebylo až tak neuvěřitelné. Pro někoho, kdo jezdí na sportovní motorce, to ani nebude znít jako nějaká senzace. V tom případě musím ale doplnit jeden dost podstatný údaj. Na 240 km/hod zrychlí Formula Rossa z nulové rychlosti za 4,9 vteřiny (z 0 na 100 km/hod za 2 s) a to už je, věřte mi, vážně solidní praskot!

Formula Rossa, Ferrari World, Abú Dhabí
Formula Rossa, Ferrari World, Abú Dhabí

Při startu, kdy vám Formula Rossa předvede rovnou svoji maximálku (viz foto), do prvního největšího převýšení (kde jsem měl mimochodem pocit, že mě to roztrhne v půlce a tu vrchní polovinu mého těla to katapultuje přinejmenším někam na Mars), se nebudete schopni pořádně ani nadechnout, takže pojďme do toho: 3,2,1, nádech a start! Sledujte, že dokonce i pánové Fernando Alonso a Felipe Massa z toho byli celkem poměrně překvapení, a to jsou na podobné rychlosti a přetížení zvyklí.

Vidíte, jak i zkušený pilot Formule 1 ucukne hlavou při vjezdu mezi ty sloupy? Je to mimochodem opravdu pěkně nepříjemný pocit! A tak jsme se hecli a řekli si, že tam za žádnou cenu tou hlavou neucukneme, i kdyby ji nám to mělo urazit! P.S. Jak vidíte podle tohoto článku, vyšlo to! ;-)

Líbil se vám tento článek? Odměňte prosím naše autory za jejich práci lajkováním a sdílením tohoto článku, děkujeme!

Komentáře