Co si takhle někam vyšlápnout?

O Petrovi toho u nás na webu bylo napsáno už víc než dost. Chtěl pěšky obejít svět, ale minulý rok si to v listopadu rozmyslel a v prosinci se vrátil z Estonska domů s úmyslem se usadit. Ale putování a dálkovou pěší chůzi rozhodně nepověsil na hřebíček. Na letošní rok připravuje, organizuje či spoluorganizuje několik akcí. Toužíte vyrazit někam po svých? Tak neváhejte, vyberte si to pravé putování pro vás a pošlete přihlášku co nejdříve.

 

putování Prahou po svatojakubské cestě

Praha má svoji Svatojakubskou cestu vyznačenou pouze na papíře, a tak nezbývá po této trase chodit a chodit, než si nás všimnou radní a rozhodnou se po vzoru mnoha dalších evropských měst zaznačit trasu této ojedinělé stezky i do terénu. Přijďte na pohodové sobotní putování, kdy poznáte, že ujít v Praze 30 km neznamená šlapat jenom po hlavních silnicích a dýchat smog z aut. Více na fb události.

Lehce extrémní výšlap na Sněžku. 55 km s večerním odpočinkem na jedné z chat nad Jánskými Lázněmi a nočním výstupem na Sněžku tak, abychom v sobotu ráno v cca 4:45 mohli pozorovat nádherný východ slunce. Nezbývá než si přát, aby nám vyšlo počasí. Připojit se můžete kdekoliv na trase. Na Sněžce si ráno můžete počkat na první lanovku dolů anebo hezky sejdeme na některou z chat, kde společně posnídáme a poté dojdeme do Pece pod Sněžkou. Více na fb události.

Nápad vzít skupinku poutníků z Česka do Santiaga po etapách se v mé hlavě zrodil již někdy v roce 2011. Prvně jsem ho zkusil zrealizovat v roce 2013, ale nepodařilo se sestavit skupinku. Druhý pokus je letos. Čeká nás přes 400 km krásného putování z Velehradu do Českého Krumlova po jižní Svatojakubské cestě, která více existuje na papíře. Půjdeme převážně po značených turistických cestách, spát budeme v ubytovnách, kempech. Vlastní spacák a karimatku pro jistotu s sebou. Sníme, co po cestě najdeme, nebo si společně večer uvaříme. Více na fb události. 

Koncovka je staroslovanský tradiční hudební nástroj, kterým pastevci hráli svým stádům, pastvinám, horám i říčkám. Koncovka mě vždy doprovázela na mých cestách. A tu svoji si můžete společně s Mirkem Ešnerem sami vyrobit. FB událost zde. Podrobné informace na stránkách Třezalky.

Expedici Norsko hezky pěšky pořádáme s Kamilem, zakladatelem tohoto webu. Vše podstatné se dozvíte zde. Auto je aktuálně plné, ale ještě nabízíme pár míst s vlastní dopravou (letecky a vlakem). FB událost zde.

Skoky jsou úchvatným místem, kam nedosáhne ruch moderní doby. 65 km putování zvládne snad každý a po svých pozná krásy západních Čech. Skokovská poutní stezka může být takovým tréninkem na velké putování. V sobotu si večer ve Skokách u ohně opečeme buřty a v neděli se můžeme těšit na poutní bohoslužbu a následnou prohlídku kostela s odborným výkladem. Více na fb události.

Francie v mých vzpomínkách patří mezi top destinace k putování. A přechod mezi Le Puy-en-Velay do Conques přes část Francouzského středohoří vás nenechá na pochybách, že je to země poutníkům zaslíbená. Historie na vás doslova prýští na každém kroku. 8 dnů putování a cca 200 km nás zavede do míst, kudy prošlo již desetitisíce poutníků, kteří od 10. století putují k ostatkům sv. Jakuba ve Španělsku. Více na fb události.

Portugalskou cestou z Porta do Santiaga. Proč ne? 250 km a 10 dní pohodového putování z ubytovny do ubytovny. Přelom října a listopadu by měl zaručit, že cesta už nebude přeplněná a sluníčko se nám nevytetuje do kůže. Poletíme zřejmě z Prahy přímo do Porta a po skončení cesty se autobusem opět přesuneme ze Santiaga do Porta k návratu. Pokud čas a síly dovolí, rádi bychom došli ze Santiaga až na samý konec světa, tedy na Finisterru, kde pozdravíme Atlantik. Více informací na fb události.

Přihlaste se skrze tento formulář nebo si napište na petr@pout.eu pro více informací.

Vyberte si akci(required)

Láká vás cesta, zvažujete vyrazit, ale kolektivní akce není nic pro vás? Od letošního roku Petr nově nabízí i individuální doprovázení po poutních a pěších cestách v Evropě či na světě. Odpovězte formulářem výše, napište něco o sobě a cestě, kterou byste chtěli absolvovat, a Petr se vám brzy ozve s bližšími informacemi a podmínkami individuálního doprovázení.

Petr za posledních 6 let pěšky naputoval v součtu přes 23 000 km a prošel 26 státy, převážně Evropy a též Blízkého východu. Došel do Santiaga de Compostela, Říma a Jeruzaléma, poradil si i cestou Norskem na Severní polární kruh. Nyní se rozhodl, že se o své zkušenosti a zážitky podělí i s vámi. O svém 16 000 km vejšlapu pořádá besedy, kterých má na kontě přes 120. Pokud chcete, může být i u vás.

Na závěr jedno praktické video, co si Petr sbalil v roce 2015 na šestiměsíční putování Norskem a Švédskem.

Líbil se vám tento článek? Odměňte prosím naše autory za jejich práci lajkováním a sdílením tohoto článku, děkujeme!

Komentáře