Přednášky cestovatelů, 4.2. – 25.3. 2014, Olomouc

Na olomoucké Univerzitě Palackého se se v průběhu několika příštích týdnů představí cestovatelské legendy i méně známí, ale o nic méně zajímaví, cestovatelé či sportovci.

Cyklus přednášek zahájil již minulý týden legendární rakouský horolezec Peter Habeler. Habeler spolu s Reinholdem Messnerem roku 1978 zdolali jako první lidé vrchol nejvyšší hory světa Mount Everest bez použití umělého kyslíku a bez pomoci nosičů.

Z dalších zajímavých přednášek lze zmínit setkání s Michalem Vičarem, který se spolu s dalším studentem vydal na cestu kolem světa ve 40 let staré Škodě 1000 MB, tedy slavným “embéčkem”. Cesta kolem světa trvala sedm měsíců a přinesla nejedno dobrodružství. Povídání s tímto cestovatelem nás čeká už toto úterý.

V březnu nás pak například čeká setkání se známou olomouckou horolezkyní Dinou Štěrbovou, která má na svém kontě ženský prvovýstup na šestou nejvyšší horu světa Čo Oju.

Zde je přehled všech plánovaných přednášek:
4. 2. MICHAL VIČAR: EMBÉČKEM KOLEM SVĚTA
11. 2. DAVID ŠVEJNOHA, cestovatel: BANGLADÉŠ A KALKATA
18. 2. MICHAEL POKORNÝ: Livingstone: ARMÉNIE – ZEMĚ VE STÍNU ARARATU
25. 2. KAREL A JANA WOLFOVI: VIETNAM OD SEVERU K JIHU
  4. 3. ROBERT KAZÍK, vodák: INDIE – BRAHMAPUTRA, prvosjezd
11. 3. DINA ŠTĚRBOVÁ: ČO OJU – ženský prvovýstup 
18. 3. RUDOLF ŠVAŘÍČEK, cestovatel: BHÚTÁN
25. 3. IVO PETR: VELKÉ ZAJÍMAVÉ RUSKO A BURJATSKO + RUDA ŠVAŘÍČEK – INDIE A DALAJLAMA

Všechny přednášky se konají v Uměleckém centru UP Olomouc na adrese Univerzitní 3, Olomouc a začínají vždy v 19:00 hodin.

Bližší podrobnosti např. zde: Umělecké centrum UP

Mám rád poznávání cizích zemí na vlastní pěst, překonávání určitých výzev, baví mě nasávat tu atmosféru, když je člověk v cizině a zapojuje do toho všechny smysly. Cestování přináší i určitý nadhled a větší soběstačnost…. O večerech a víkendech pak pro vás píšu články ze čtyř desítek navštívených zemí, včetně těch prozatím nepostižených masovou turistikou, jako jsou Nikaragua, Kambodža, Laos, Senegal či Gambie. Stejně tak vám s radostí a nadšením představuji krásná místa v naší rodné vlasti.
“ Zážitek nemusí být pěkný, ale silný, aby sis jej pamatoval.“– „Cestování je něco, co si nechcete nechat vzít.“ –„Všude se dá nějak domluvit.“

4 thoughts on “Přednášky cestovatelů, 4.2. – 25.3. 2014, Olomouc”

Napsat komentář