Cestovatelské festivaly v březnu

Březen, na fesťák vlezem aneb Tipy na cestovatelské festivaly a přednášky

Březen bývá už pravidelně bohatý na cestovatelské festivaly, přednášky či besedy. Nejinak tomu je i letos.

Již tento víkend, tj. 2.-3. března, se v Plzni po sedmé koná cestovatelský festival Letem světem. V rámci něj se podíváte mimo jiné do Venezuely, Ugandy nebo Guatemaly. Poslechnete si, jaké to je, když se objede svět ve Škodě Octavia anebo na motorce zvané Brambora. Součástí festivalu je i bohatý doprovodný program zahrnující kulturní vystoupení, ochutnávky netradičních jídel nebo workshopy a semináře (hraní na zajímavý nástroj handpan či výroba barefootových sandálů). V areálu festivalu je pak zajištěna i možnost ubytování.

Kompletní informace naleznete na webu festivalu.

Festival Letem světem v Plzni - už tento víkend
Festival Letem světem v Plzni – už tento víkend

Hned následující víkend, tedy 10. a 11. března, se v Praze koná další ročník největšího cestovatelského festivalu Kolem světa. Místem konání je tentokrát areál PVA EXPO v Letňanech. Pořadatel Karel Wolf v tomto ohledu vůbec nezahálí, a byť se festival Kolem světa v Praze konal nedávno (v listopadu 2017), zvládl nachystat i na březnový termín nabitý program. Ten zahrnuje zejména přednášky ve 4 sálech po oba dva dny.

S přednášejícími se vypravíme do Barmy, Íránu, Kamerunu a mnoha dalších zemí. S Matoušem Vinšem, jedním z autorů dnes již velmi známé Travel Bible, projedeme v dodávce Nový Zéland. Reportér Tomáš Poláček povykládá o autostopu Afrikou a po celý víkend nás čeká mnoho dalších zajímavých přednášek.
Jak bývá na tomto festivalu zvykem, jsou součástí doprovodného programu i taneční vystoupení.

Festival Kolem světa v Praze - o víkendu 10. - 11.3.2018V areálu PVA EXPO v Letňanech probíhají v daný víkend i veletrhy For Travel, For Boat a For Caravan a dobrou zprávou je, že festivalová vstupenka platí i jako vstupenka na tyto veletrhy.

Podrobný program a další informace naleznete na webu festivalu.

Anna Hanuš Kuchařová, nejlepší česká slacklinerka, na festivalu Kolem světa představí Yosemity a Utah z výšky
Anna Hanuš Kuchařová, nejlepší česká slacklinerka, na festivalu Kolem světa představí Yosemity a Utah z výšky.

V současné době je už téměř zvykem, že na cestovatelskou přednášku nebo besedu s cestovateli můžete zajít do mnoha čajoven, knihoven a pořádají je i některé školy. Možná budete překvapeni, kolik se toho koná poblíž vašeho bydliště! Pomoci v hledání vám může Přednáškomat, který shromažďuje info o cestovatelských přednáškách v Česku a na Slovensku.

Pokud jste např. z Olomouce, můžete sledovat program Cestovatelských úterků na Univerzitě Palackého. V Brně pak pravidelně nabízí pestrý program Klub cestovatelů. V pražském Národním muzeu pak můžete zajít na cestovatelské středy; v březnu tu o cestování budou vykládat zajímavé osobnosti, jako jsou Jiří Kolbaba nebo herci David Vávra a Eva Holubová.

Pod hlavičkou festivalu Kolem světa pak můžete v březnu zajít na přednášku fotografa Miloslava Martana o Číně a Tibetu (23.3. v Městské knihovně v Praze).

Pevně věříme, že v bohatém březnovém programu si každý najde to své. Tedy příjemnou zábavu.

Líbil se vám tento článek? Odměňte prosím naše autory za jejich práci lajkováním a sdílením tohoto článku. Nic vás to nestojí a autory i nás to potěší. Děkujeme!

Komentáře