Buddhovy dcery – benefiční výstava dokumentující život buddhistických mnišek v Himálaji

Projekt Buddhovy dcery formou benefiční výstavy velkoplošných fotografií francouzského fotografa Oliviera Adama dokumentuje život buddhistických mnišek v Himálaji. Výstavu konající se při příležitosti návštěvy Jeho Svatosti dalajlamy pořádá Národní galerie v Praze ve spolupráci s neziskovou organizací MOST ProTibet a je součástí doprovodného programu konference Forum 2000 – Festivalu demokracie. Výstava se koná pod záštitou Jeho Svatosti dalajlamy ve spolupráci s FORUM 2000.

press_04hd

Buddhovy dcery

Fotograf Olivier Adam, pravidelný fotograf Jeho Svatosti dalajlamy při návštěvách v Evropě, dokumentuje život buddhistických mnišek v Himálaji již více než osm let. Projekt Buddhovy dcery začal v pěti klášterech v severní Indii blízko Dharamsaly – v místě, kde Jeho Svatost dalajlama a tisíce tibetských uprchlíků našli útočiště po čínské invazi v roce 1959.

press_02hd

Při svých cestách do vysoce položených údolí Zanskaru a Spiti v indickém Himálaji objevil Olivier Adam kláštery, které jsou jedinou možností pro vzdělání žen. Buddhistické mnišky zde žijí ve velice těžkých podmínkách, avšak s touhou po vzdělání.

press_05hd

Podpořte projekt Buddhovy dcery

Výtěžek z prodeje fotografií, které budou k zakoupení na výstavě Buddhovy dcery a přes webové stránky www.buddhovydcery.cz, bude věnován na projekt organizace MOST ProTibet, podporující vzdělání buddhistických mnišek v severní Indii, konkrétně klášterní školu Koang v údolí Spiti.

Tsoknyi Gechab Nunnery
Tsoknyi Gechab Nunnery

MOST ProTibet

Posláním neziskové organizace MOST ProTibet je od roku 2004 podpora vzdělanosti a zlepšování životních podmínek v indickém Himálaji a Tibetu. Jedním z projektů je podpora mnišek v buddhistických klášterních školách v údolí Spiti, kde díky českým dárcům studuje 15 mnišek.

press_07_hd

Více informací na www.buddhovydcery.cz a www.protibet.cz.

press_08_hd

Líbil se vám tento článek? Odměňte prosím naše autory za jejich práci lajkováním a sdílením tohoto článku, děkujeme!

Komentáře