Abel Tasman National Park

Nádherný park Abel Tasman na Novém Zélandu

Národní park Abel Tasman najdete na severozápadě Jižního ostrova Nového Zélandu. Jedná se o skutečně neobyčejně nádhernou část, kterou si určitě nenechte při své návštěvě této krásné země ujít.

Abel Tasman National Park, jak se mu říká oficiálně na Novém Zélandu, získal svůj status národního parku v roce 1942 a své jméno si vysloužil po holandském cestovateli Abelu Tasmanovi, který byl prvním Evropanem, jenž objevil Nový Zéland.

Národní park Abel Tasman je plný překrásných, až opravdu kýčovitě zlatých pláží a moře s takovou barvou, že když jej vyfotíte v celé jeho kráse, stejně vám nikdo neuvěří, že jste fotku barevně neupravovali ve Photoshopu apod.

Jeho krása je ale bohužel částečně i jeho největším problémem, protože se díky tomu park v uplynulých desetiletích stal opravdu hodně slavným po celém světě, což vedlo logicky k jeho poměrně velkému naplnění turisty. Nenechte se ale odradit a určitě sem vyražte, protože my jsme měli štěstí a i v sezóně natrefili na poměrně klidný den.

Národní park Abel Tasman, Nový Zéland
Národní park Abel Tasman, Nový Zéland

Nic naplat, všechna krásná místa, která mají co nabídnout, už jsou ve většině případů objevená a lákají lidi, s tím se prostě nedá nic dělat. Před Machu Picchu mě ale spousta lidí také odrazovala a sám jsem zvažoval, jestli toto místo navštívit nebo ne. A nakonec jsem moc rád, že jsem to udělal a na toto místo se vypravil!

Zajímavostí je, že i přes to, že má národní park Abel Tasman rozlohu přes 22 000 hektarů, je nejmenším národním parkem Nového Zélandu.

Nejbližší město – Motueka

Nejbližším městem a pomyslnou vstupní bránou do tohoto národního parku je kouzelné městečko Motueka, ve kterém doporučuji určitě aspoň na pár dnů zastavit a vychutnat si jeho fantastickou pohodovou atmosféru, ať už v místním vyhlášeném baru Hot Mama’s anebo opravdu kouzelném místním nezávislém kině, ve kterém se zaručeně budete cítit jako doma.

O Motuece se ještě určitě v budoucnu zmíním v samostatném článku a určitě nebude jeden, protože má také jistě co nabídnout.

Abel Tasman Coast Track

Abel Tasman Coast Track
Abel Tasman Coast Track

Líbil se vám tento článek? Odměňte prosím naše autory za jejich práci lajkováním a sdílením tohoto článku, děkujeme!

1 komentář u „Nádherný park Abel Tasman na Novém Zélandu“

Komentáře