Bojíte se cestovat kvůli špatné angličtině? Pomůže vám jazykový kurz na Maltě.

Bojíte se cestovat kvůli špatné angličtině? Pomůže vám jazykový kurz na Maltě.

Možná to znáte taky. Ten pocit, kdy si závistivě prohlížíte fotky přátel na Facebooku, kde se chlubí svými cestovatelskými zážitky. Možná hladově hltáte každý nový článek o cestování. Možná byste taky rádi vyrazili na zkušenou do světa, ale máte obavu. Obavu z toho, že se nedomluvíte. Že zabloudíte a nebudete se umět zeptat na cestu. Že budete na cestách osamoceni, protože nikomu nebudete rozumět. Nebo že se ztrapníte v restauraci.

Zkrátka se bojíte, že vaše jazykové znalosti nejsou tak dobré, jak byste si přáli. Co si budeme povídat. Pokud se člověk nedomluví, cestování si zdaleka neužije tak, jak by mohl. Ta proklatá angličtina! Snad jste se ji dlouhé roky méně či více pilně učili ve škole. Dokonce jste z ní třeba i maturovali. To už ale nějaký ten pátek bude. Anebo jste úplní začátečníci, angličtinou zcela nepolíbeni.

English books
Nákupem knih to často začíná. Nemělo by jím to ale končit.

V Česku je hromada jazykových škol, které nabízejí všechny možné i nemožné kurzy angličtiny. Vybrat si zde může většinou opravdu každý. Od úplného začátečníka až po ty nejpokročilejší. Ale co si budeme povídat, tyto kurzy nás často vůbec nepřipraví na reálné situace. Úroveň některých vyučujících někdy také bohužel není úplně nejlepší.

Není prostě nad to vyjet studovat angličtinu do země, kde se běžně používá. Kde nejen že vás bude vyučovat rodilý mluvčí, ale mluvení anglicky se nevyhnete ani při volnočasových aktivitách po vyučování. Ostatně přesně tak to před několika lety udělali někteří z nás a vyrazili jsme za angličtinou na Nový Zéland. Jednak nám to otevřelo díky znalosti angličtiny pomyslné dveře světa dokořán a taky na to dodnes moc rádi vzpomínáme.

Proto jsme přivítali možnost navázat spolupráci s jazykovou školou Maltalingua na Maltě. A proč zrovna na Maltě? Jedním z důvodů je, že Malta byla 164 let britskou kolonií a angličtina je tady tím pádem úředním jazykem. Dalšími důvody jsou, že na rozdíl od Zélandu se na Maltu dostanete letadlem za 2 hodiny, letenka se dá sehnat do 5 000 Kč a např. ve srovnání s Londýnem vás na Maltě čeká krásné slunečné počasí, pláže a koupání.

Abychom vám nenabízeli zajíce v pytli, vydáme se na Maltu vyzkoušet jazykové kurzy angličtiny na zmíněné škole jako první a pořádně si tak vše otestujeme na vlastní kůži. V průběhu kurzů se s vámi podělíme o svoje zážitky a postřehy. Abyste se nemuseli bát, že pojedete úplně do neznáma.

Proč jsou na fotkách z jazykových kurzů vždycky všichni tak vysmátí? Jedeme to zjistit. :-)
Proč jsou na fotkách z jazykových kurzů vždycky všichni tak vysmátí? Jedeme to zjistit. :-)

Letenky už máme koupené, bydlení zajištěné, takže se z toho už prostě nevykroutíme. ;-) Na náš první report z jazykového pobytu se můžete těšit někdy v prvním týdnu v březnu. Držte nám tedy prosím palce, ať to všechno klapne, a pokud by vás něco zajímalo, ptejte se v diskuzích pod články, kde na vaše dotazy rádi odpovíme. A jak to všechno probíhá, co na vás na Maltě čeká a na co se můžete během jazykových kurzů těšit, si můžete přečíst v našem souhrnu studia na Maltě.

Tip pro čtenáře Života na cestách: Zařídili jsme vám 5% slevu, kterou můžete uplatnit při rezervaci kurzu. V rezervačním formuláři stačí uvést heslo: ZivotNaCestach 5% a sleva je vaše. ;-)

Líbil se vám tento článek? Odměňte prosím naše autory za jejich práci lajkováním a sdílením tohoto článku. Nic vás to nestojí a autory i nás to potěší. Děkujeme!

2 komentáře u „Bojíte se cestovat kvůli špatné angličtině? Pomůže vám jazykový kurz na Maltě.“

Komentáře