Studium angličtiny na Maltě krok za krokem

Studium angličtiny na Maltě krok za krokem

Ani jsme se nenadáli a testovací týden studia angličtiny na Maltě je za námi. Pojďme si to tedy celé shrnout a trošku podrobněji projít, jak se na Maltu dopravit, kolik přibližně co stojí a jak takové studium angličtiny na Maltě vlastně probíhá.

Cesta na Maltu

Přeprava na letiště ve Vídni

Vzhledem k tomu, že to máme z domu na letiště do Vídně cca 100 km, rozhodli jsme se nakonec pro let z Vídně. Na nádraží Wien Mitte se dostaneme osobním vlakem z Břeclavi za 1,5 hodiny.

Odtud pak jezdí 2x za hodinu speciální vlak City Airport Transport (označovaný jako CAT) přímo až na letiště do příletové haly, přibližně 5 minut pěšky od odbavovacích přepážek (check-in). Cesta trvá pouhých 16 minut a dospělého vyjde na 11 EUR. Lístky je možné zakoupit předem online na stránkách přepravce anebo po příjezdu v automatu na nádraží. Lístek je platný 6 měsíců od jeho zakoupení.

Let Vídeň – Malta

Let z Vídně na Maltu trvá přibližně 2 hodiny. My jsme letěli se společností Air Malta za necelých 5 000 Kč na osobu (březen 2018). Na palubě jsme dostali v ceně malé občerstvení v podobě bagety s tuňákem a 0,3 l balenou vodu.

Přílet na Maltu

Jelikož jsme se rozhodli vyzkoušet všechny služby, které anglická jazyková škola MaltaLingua svým studentům nabízí, objednali jsme si i transfer z letiště, který nás měl odvézt až k našemu ubytování. Za tuto službu si připlatíte buď 25 EUR za jednu cestu, nebo 40 EUR za obě cesty.

Transfer z letiště

Mile nás překvapilo, že zavazadla jsme měli z letadla na páse opravdu během chvilky. Na letišti na nás v příletové hale čekal milý pan řidič s cedulkou s názvem školy, který mluvil dobře anglicky a předal nám obálku s veškerými užitečnými informacemi, mapkou Malty, telefonními kontakty a spoustou dalších důležitých informací o škole, ubytování, časech výuky, ale především také klíči od našeho ubytování – jednoho ze školních sdílených apartmánů, které je možné objednat rovnou s kurzem angličtiny.

Ubytování

Po příchodu na apartmán jsme byli velice mile překvapeni. Ubytování je opravdu hezky a moderně zařízené. Prostorné a pěkně prosvětlené místnosti, v obývacím pokoji velká kožená sedačka, velký jídelní / pracovní stůl pro 6 lidí, chytrá televize s USB portem, který bez problémů přehrává různé formáty filmů. Samozřejmostí je WiFi zdarma. K dispozici je dokonce i DVD přehrávač a několik anglických filmů na DVD.

Ubytování ve sdílených školních apartmánech nás velmi mile překvapilo.
Ubytování ve sdílených školních apartmánech nás velmi mile překvapilo.

Ve sdíleném apartmánu, který jsme obývali, jsou 3 pokoje. Dva z nich sdílejí jednu koupelnu a WC, třetí z nich má koupelnu i záchod vlastní.

Kuchyně je krásná a plně vybavená jak příslušenstvím, tak spotřebiči, dokonce včetně myčky a mikrovlnky.

První den ve škole

Test úrovně vašich jazykových znalostí

První den kurzu angličtiny začíná v pondělí ráno v 8:30 testem, který má za úkol zjistit, na jaké úrovni angličtiny se momentálně zhruba nacházíte a co od studia angličtiny nejvíce očekáváte. Test se skládá z písemné části, kdy doplňujete z několika možností do vět tu správnou, krátkého slohového cvičení (motivační e-mail) a osobního krátkého pohovoru s některým z učitelů, aby si ověřili vaše komunikační schopnosti.

Studium angličtiny na Maltě – ještě posledních pár opozdilců a úvodní test znalostí může začít.
Ještě posledních pár opozdilců a úvodní test znalostí může začít.

Rozdělení do tříd

Testy si pak sami podle správných odpovědí opravíte. Po dokončení testu se vydáte na průzkum školy, kde se dozvíte, jak to na škole funguje, jaký je denní režim, kdy začíná výuka, ukáží vám kavárnu a bazén na střeše školy, vysvětlí, jak fungují obědy a další užitečné věci.

Kavárna na střeše školy s dobrým jídlem za pár Euro a výbornou kávou přijde jistě vhod o každé přestávce. :-)
Kavárna na střeše školy s dobrým jídlem za pár eur a výbornou kávou přijde jistě vhod o každé přestávce. :-)

Mezitím personál školy zpracuje výsledky testů a žáky rozdělí do tříd podle úrovně jejich angličtiny. Listiny se seznamy žáků a čísly jejich tříd pak vyvěsí na nástěnku, kde si zjistíte, do které třídy jste zařazeni.

První lekce angličtiny na Maltě již první den po testu

V 11:00 pak rovnou začnete vaši první lekci. Každý další den pak už studium začíná v 9:00 a končí podle toho, jestli máte standardní, nebo intenzivní kurz, buď před obědem ve 12:30, nebo v 15:00.

Na to, jak probíhá samotné studium, se podíváme trošku detailněji v některém z dalších článků.

Máte zájem o studium angličtiny na Maltě a chcete více informací? Kliknutím na tlačítko „CHCI VĚDĚT VÍC!“ si můžete požádat o nezávaznou cenovou nabídku.

Líbil se vám tento článek? Odměňte prosím naše autory za jejich práci lajkováním a sdílením tohoto článku. Nic vás to nestojí a autory i nás to potěší. Děkujeme!

1 komentář u „Studium angličtiny na Maltě krok za krokem“

Komentáře