Rádi cestujete obytným autem nebo karavanem? Pak si nenechte ujít veletrh Caravaning Brno.

Již začátkem listopadu se brněnské výstaviště otevře všem milovníkům cestování na čtyřech kolech. Od 8. do 11. 11. se zde totiž koná veletrh Caravaning Brno, na kterém se představí přední dovozci obytných aut, karavanů, doplňků i vybavení pro kempování. Připraven je i zajímavý doprovodný program. Na veletrhu najdete jednoduše vše, co k tomuto druhu cestování patří.

Vystavovatelé zcela obsadí dva pavilony

Nejnovější, ale i ty zákazníky osvědčené modely obytných aut a karavanů budou k vidění hned ve dvou pavilonech a na přilehlých volných plochách. Na výstaviště zavítají firmy jako Adria karavany Morava, Adria karavany Sedlčany, Blue Rent, Car-Star, Campingworld Neugebauer, Caravan Centre Moravia, Caravan Centrum Pardubice, Caravan Metropol, Car-Star, Fibich CampingCars, FINASO, HvCARAVANS, HYKRO, J.M. Trade, KaravanTravel.cz, KOBRAS, Kov Velim, Mercedes-Benz Vans Česká republika, Rinen, TOPTRADE nebo TURČAN-AUTO. Prémiovým značkám bude věnován pavilon F. Nechybí zde značky jako Bürstner, Niesmann + Bischoff, Hymer, Carthago, Concorde, Frankia, Pilote, Le Voyageur či Phoenix.

Vyzkoušejte si řízení obytných aut na vlastní kůži

Oblíbenou součástí veletrhu jsou testovací jízdy v obytných automobilech. Vhodné jsou jak pro zkušené řidiče, tak pro začátečníky, kteří si chtějí vyzkoušet odlišnosti jízdy s obytným autem. Nebude chybět ani oblíbený bazar starších karavanů a přichystán je i Caravan Park, ve kterém si návštěvníci mohou zakempovat přímo v areálu výstaviště.

Nakoupíte si i vybavení pro cestování a kempování

Caravaning Brno nabídne také bohatý sortiment cestovatelského a kempingového vybavení. Najdete jej třeba na stánku Auto Moto Přikryl, kde bude k zakoupení příslušenství výrobce Eurotrail. Stany pořídíte u APPEL TRADE, nově bude v pavilonu P postaveno stanové městečko od společnosti Hudy. Na veletrhu zakoupíte i příslušenství přímo pro obytná auta a karavany.

Cestovatelské přednášky

Během veletrhu Caravaning Brno se dozvíte množství praktických rad ohledně cestování obytným autem či karavanem. Své zážitky a zkušenosti vám předá fotograf a cestovatel Jakub Moravec. Již léta vyznává i karavaning, takže se jistě dočkáte řady zajímavých poznatků. Procestováno má mnoho koutů světa a během dvou víkendových přednášek se zaměří zejména na Skotsko a severské oblasti.

Bezpečná jízda je základ

Důležitou součástí veletrhu je téma bezpečnosti jízdy s obytným vozem. Návštěvníci si mohou vyzkoušet trenažery, simulátory a zajímavé workshopy. Během doprovodného programu dojde i na techničtější témata. Dozvíte se i mnoho rad pro koupi obytných vozidel, seznámíte se s jednotlivými druhy a s rozdíly mezi značkami. Nebudou chybět přednášky o dopravních předpisech pro karavanisty v České republice i zahraničí a o skupinách řidičských oprávnění pro řízení různých kategorií obytných vozidel. Využít lze i individuální poradenství k problematice kempingu a karavaningu.

Více informací najdete na webových a facebookových stránkách veletrhu.

Komentáře