Realita zábavy, kasín a kabaretů v Las Vegas

V autě vám hraje písnička Get lucky, když se temnou nocí uprostřed pouště řítíte směrem k městu. Zatím ho ale nevidíte. Okolo je jen noc a světly vašeho auta ozářená vozovka. A najednou to přijde – „tisíce světel uprostřed pouště“ – přesně jak to stojí v mé Nekončící cestě. Rádio pořádně přihulíte, otevřete okna a cesta nabývá jiný rozměr.

Vegas, baby…

Las Vegas, USA
Noční ulice v Las Vegas bývají přeplněny lidmi.

Las Vegas. Vlastně ani pořádně neznám historii toho města. Jo, mohl bych „vygooglit“, kdy bylo založeno a kým a proč, a připsat to sem, ale mě tyto informace zase až tolik nezajímají. Důležitější podle mě je, co člověk, který navštíví Las Vegas, prožije na vlastní kůži a co to v něm zanechá.

Přiznávám se však se vší pokorou, že po navštívení nedaleké přehrady Hoover jsem byl ohromen. Ovšem potom, co jsem zhlédl dokument o její stavbě doma, daleko od prožitku na přehradě a USA, jsem byl ohromen ještě více. Neskutečné dílo!

Pojďme se tedy projít po městě hazardu, kabaretů, nočního života, lehkých děv, kasín, pouličních muzikantů a hlavně zábavy. 

Las Vegas, Bellagio
Kasíno Bellagio. Kdo viděl Dannyho parťáky, ví…

Las Vegas ožívá v noci. Tato doba se totiž nejlépe hodí pro vykonávání určitých aktivit lépe než doba denní. Nechám vás chvíli přemýšlet o tom, jaké aktivity to asi mohou být…

Las Vegas
Za „pár“ peněz se můžete povozit na lodičkách kousek od hlavní ulice.

První, co mě uchvátilo na nočním Vegas, jsou světla. Samozřejmě jsem věděl, že toto lákadlo na turisty se v Las Vegas vyskytuje, ale vidět to v televizi a opravdu to zažít je trochu něco jiného :). Světla jsou všude. Všechny druhy barev, co si jen dovedeme představit. Nápisy, obrázky, čísla…

Pokud se budete toulat nočním Vegas, neberte si s sebou kreditku!

Lidé živící se ve Vegas provozováním nočních klubů vlastní totiž účinné „zbraně“, kterými jsou schopni vás přimět nechat zde veškeré úspory. Takže se ráno můžete probudit doslova bez trenek (pouze z vyprávění).

ZNC_LifeStraw_Banner_300x451pxJakým způsobem to mohou dokázat? Při procházení po ulici se na vás doslova tlačí haldy lidí v oblecích s letáčky a širokým úsměvem. Padají oblíbené věty jako: „Českou republiku znám, to je nejlepší země.“ Dřív než stačíte kývnout, že jako jo, už máte na ruce přilepený náramek slibující welcome drink a nenásilně vás táhnou do kasína nebo klubu. Samozřejmě můžete říct ne a nikdo vás nikam nezatáhne. Ovšem zbavíte se jednoho a hned naběhnou další dva. Pak už se jen smějete a říkáte, že nemáte peníze, že jste student – tím odrazíte nájezdy armády.

„Hej kámo, nechceš se vyfotit s mýma kur….?“

To je taky jeden ze způsobů, jak lze utratit peníze. Dívky jsou oblečeny v oblečcích z peří, které značně poodhalují určitá zákoutí, pro mužské oko velmi lákavá. Fotka stojí 10 dolarů :)).

Las Vegas, USA, Kočky
Nejdříve se s vámi děvčata vyfotí, až potom přijde řeč na peníze.

Na ulicích potkáte lidi ze všech koutů světa. Všichni jsou velmi veselí a ovínění nápoji a kouzlem tohoto města. Sem tam se zastavíte u pouličního muzikanta nebo bezdomovce sedícího u zábradlí mostu přes hlavní ulici, co vám nabízí za jeden dolar Shitty advice.

Nenavštívit kasíno ve Vegas – jako bys tu nebyl!

Kasína jsou na každém kroku. V nich často tancují spoře oděné slečny a dokreslují tak atmosféru. Však lidé zde hrající na automatech tomu nevěnují pozornost. Zajímá je pouze kelímek s drobnými, kterými krmí tyto modly. Ano, taky jsem si zahrál. Za 1 dolar jsem vyhrál 25 centů… Good job, man!

Las Vegas, Noční Las Vegas
Co k tomu dodat…

Když chci na pivo, kam zajít?

Dá se zajít kamkoliv a často nemusíme chodit daleko. Podnik Hooters mnoho z nás dobře zná. Je fakt, že majitel těchto hospod vyseparoval tamní obsluhu podle určitých norem, které omezují zaměstnání mužům a hlavně některým ženám. Tento nemrava však marketingově věděl, jak hrát, a proto jeho podniky lákají velké množství lidí… no, lákají spíše velké množství mužů (co si budeme povídat).

Las Vegas Hooters
Pivo s ledem? Ano.

Poznámka autora: Pokud si koupíte ve Vegas pivo s sebou, nezapomeňte na papírový pytlík! Bez pytlíku ani ránu!

Noční Las Vegas však velmi vyčerpává, a pokud nehodláme „propařit“ celou noc, je docela vhodné využít služeb některého z hotelů. Přes týden bývá ubytování levnější i o 100 %! 

Las Vegas, Cirkus cirkus
Hotel Cirkus Cirkus. V hotelu se samozřejmě nachází kasíno.

Ve dne mi připadá, že je Las Vegas docela „obyčejným“ městem. Je vcelku klidné a nabízí široký okruh vyžití. Máme zde mimo jiné možnost navštívit muzeum Fordu (pro milovníky starých amerických aut je to velký zážitek) nebo sednout do auta a navštívit přehradu Hoover, která se nachází pár mil od města.

Las Vegas, muzeum Fordu, Rolls royce
Rolls Royce umístěný v muzeu Fordu

Tato neuvěřitelná stavba vás pohltí svou velikostí a konstrukcí. Postavena uprostřed hor, vytesána do kamene.

Las Vegas, Hoover
Přehrada Hoover, nacházející se pár mil od Las Vegas
Las Vegas, Hoover, Arizona, Nevada
Deska umístěná na hranicích Nevady a Arizony uprostřed přehrady Hoover

Z Las Vegas mohou vést vaše kroky do nebezpečného Death Valley nebo nádherného zeleného národního parku Zion, kde dávají šakali na dobrou noc doslova pusu.

Líbil se vám tento článek? Odměňte prosím naše autory za jejich práci lajkováním a sdílením tohoto článku, děkujeme!

Komentáře