Old Wall´s Hostel, Krakov

Old Wall´s Hostel – tip na ubytování v polském Krakově

Do Krakova se z Česka jezdí celkem často. Toto krásné polské město se hodně objevuje i v nabídce jednodenních zájezdů mnoha cestovních kanceláří. Většinou je návštěva Krakova spojená s prohlídkou solných dolů Wielizcka nebo s prohlídkou Osvětimi.

Nicméně na rovinu – zvládnout takový výlet za jeden jediný den je velká škoda a návštěva Krakova se omezuje jen na prohlídku Starého města a zámku Wawel. Vynechá se tedy přinejmenším židovské město či návštěva známé továrny Oskara Schindlera, známé ze slavného Spielbergova Schindlerova seznamu.

Nehledě na to, že si člověk nestihne vychutnat místní pohostinnost v některém příjemném restauračním podniku. Což je všechno samozřejmě škoda.

Krakovu je tedy určitě vhodné věnovat alespoň víkend. My jeho návštěvu pojali jako prodloužený víkend. Přijeli jsme v sobotu v poledne a odjeli v úterý odpoledne. Návštěvu Krakova jsme doplnili prohlídkou již zmíněných solných dolů Wielizcka.

Při hledání ubytování jsme narazili na Old Wall´s Hostel.

Vstupní prostory domu, v němž se hostel nachází
Vstupní prostory domu, v němž se hostel nachází.

Cena činila 360 PLN na 3 noci, tedy cca 800 Kč za noc pro 2 osoby. Částka může záviset na tom, přes jaký portál ubytování rezervujete (my tak činili přes Booking.com).

Old Wall´s Hostel, Krakov
Dvoulůžkový pokoj, Old Wall´s Hostel, Krakov

Za tuto cenu jsme měli k dispozici na pokoji WC a sprchu a také kuchyňský kout.

Kuchyňský koutek v dvoulůžkovém pokoji, Old Wall´s Hostel, Krakov
Kuchyňský koutek v dvoulůžkovém pokoji, Old Wall´s Hostel, Krakov

V něm byla lednice, rychlovarná konvice, dvouplotýnkový vařič, základní nádobí a jako bonus káva a čaj. K tomu byly na pokoji ještě televize a rádio s CD přehrávačem. Náš pokoj byl jedním ze dvou pokojů v přízemí činžovního domu, a tak jsme si spíše připadali, jako bychom měli pronajatou klasickou garsonku.

V celém hostelu je k dispozici poměrně svižně fungující WiFi. Co více si přát! Pokud si zvolíte ubytování ve společném pokoji pro 4 a více osob (typické dormitory), dostanete se ještě na nižší cenu.

Old Wall´s Hostel, Krakov
Old Wall´s Hostel, Krakov

Ve čtvrti, kde hostel leží, se nachází dostatek restaurací, barů a obchodů. Tramvajová zastávka leží cca 100 metrů od hostelu. Do centra je to jen asi 10 minut pěšky. Pro nás to tedy byla velmi příjemná základna pro poznávání Krakova.

Tady se můžete podívat na oficiální stránky Old Wall´s Hostel.

[wpgmappity id=“108″]

 

Líbil se vám tento článek? Odměňte prosím naše autory za jejich práci lajkováním a sdílením tohoto článku, děkujeme!

Komentáře