Stánek u Janohradu, Lednicko-Valtický areál

Stánek u Janohradu – oblíbená občerstvovací stanice, Lednicko-valtický areál

Stánek u Janohradu je místo, kde se vždycky moc rád zastavím, ať už jedu jakoukoliv trasu z mých oblíbených a pravidelných vyjížděk večer po práci, o víkendu anebo třeba s návštěvou, které ukazuji krásy Lednicko-valtického areálu a okolí Břeclavi.

Abych pořád jen nenudil kilometrovými články a držel se trošku v duchu toho, o čem měl být tento server především, budu tentokrát (i na mě samotného) až nezvykle stručný a napíšu opravdu jen tip na konkrétní místo.

Co si dát dobrého

U stánku na levnou kráááásu, pardon, u Janohradu si můžete dát (i přesto, že je v kelímku) opravdu hodně dobré točené pivko (tuším, že Janáček nebo Svijany, ale to bych teď kecal – zjistím, doplním!), točenou Kofolu, žlutou limonádu zvanou Kombajnérka, párky, klobásy, můj oblíbený a tradiční párek v rohlíku, bramboráky a spoustu dalších jiných dobrot.

Personál a obsluha

Tento článek jsem se rozhodl napsat proto, že to tam mám opravdu rád a i přes věčný nával turistů v tomto období je tady vždycky milá, příjemná a usměvavá obsluha a pan vedoucí, i když toho má večer za celý den jistě plné zuby, nám vždycky rád a ochotně ještě natočí nějaké to pivko, i když už má vlastně zavřeno a uklízí a určitě se těší, až bude moct konečně vypadnout domů.

A takových míst jako tento stánek a lidí jako pan vedoucí a zdejší moc milá obsluha je dneska už fakt málo a je potřeba si vážit toho, že ještě pořád takoví lidé a místa jsou. Aspoň mně osobně to tak teda přijde, ale je fakt, že už moc věcí kromě ježdění do práce a vyjížděk na kole v posledních letech nestíhám, takže se možná pletu.

Pro spoustu břeclaváků a lidí z okolních měst je tento stánek naprostá samozřejmost, ale při tom množství cyklistů, které potkávám různě v lesích v okolí, si říkám, že by se to mohlo hodit přespolním jako takový dobrý tip na občerstvovací stanici při poznávání krás lužních lesů. Kromě všech těch dobrot, které stánek nabízí, jsou zde mimo to také cyklisté vítáni.

Stánek najdete kousek od vstupu do Janova hradu směrem k vodě.

Líbil se vám tento článek? Odměňte prosím naše autory za jejich práci lajkováním a sdílením tohoto článku, děkujeme!

2 komentáře u „Stánek u Janohradu – oblíbená občerstvovací stanice, Lednicko-valtický areál“

 1. Rád bych tento stánek rád použil. Byl jsem i s rodinou na tento stánek natěšen.
  Já (45 let) a moje manželka (41 let) mé děti (2 roků) a (3 roků) a (12 let)
  jsme ovšem z druhé strany obce Lednice,od bývalé Knížecí Hájovny, došli k filmařskému mostku a zjistily ,že před letošní letní sezónou není ještě opraven.
  Je pravda,že si to moje dcery 2 a 3 leté dle ceduličky na mostku mohly oběhnout za dalších 1,5km ,ale nejsou nadopované sportovkyně a bylo vedro,zpátky tedy celkově 3.2 kilometry by zřejmě nezvládly.
  Zřejmě se na mostku neplatí mýtné jinak by už stál,no a obec je zřejmě chudá,no ty hospůdky,ubytovny a parkoviště velmi málo nesou.
  Evropská unie taky už nic nenese.
  Což takhle nějaká lidová sbírka oblíbená v Čechách a na Moravě.
  Doufám,že příští rok se do STÁNKU U JANOHRADU – OBLÍBENÉ TO OBČERSTVOVACÍ STANICE, LEDNICKO-VALTICKÝ AREÁLU
  z druhého břehu přes nějaký most dostanu,což takhle udělat vojenské cvičení a postavit ženijní most…!!!!

 2. Vaše rozhořčení chápu, samotného mě to vytáčí, ale musím Vás trošku poupravit. Ke stánku se bez problému opravdu dostanete tou objížďkou, která je na mostku nakreslená – když stojíte k mostu čelem, tak směrem vpravo. A není to zase až taková tragédie těch 1400 m nebo kolik to je. Když už jste se dostali až k tomu mostu, ten kousek navíc už by vás podle mě zase až tolik nerozházel, obzvlášť pokud jste na ten stánek byl tolik natěšen ;-) Ale jinak s Vámi samozřejmě naprosto souhlasím a je to ostuda! Jen dodám, že most byl až donedávna ještě pořád, i po té loňské příhodě s koňmi funkční, ale bohužel byl asi opraven jen nějak provizorně a tak to dlouho nevydržel… Ženijní most by byl jistě skvělý, sám jsem je stavěl, ale nebyla by to tak trošku pěst na oko u tak krásné památky, jako je Janův hrad?

Komentáře