Skleník Fata Morgana

Botanická zahrada Praha, Česká republika

Botanická zahrada hl. m. Prahy by se pro milovníky rostlin všech možných druhů mohla stát ideálním tipem na víkendový výlet. Najdete ji nad zoologickou zahradou v pražské Troji.

 

Botanická zahrada hl. m. Prahy
Motýl ve Fata Morganě

Skleník Fata Morgana

Největším tahákem botanické zahrady je skleník Fata Morgana o rozloze 1 750 metrů čtverečných s bohatým spektrem všech možných rostlin od masožravek až po palmy. Skleník je rozdělen do tří částí s rozdílným klimatem – od suché části pro rostliny z oblasti Austrálie přes Madagaskar až po Afriku.

Botanická zahrada hl. m. Prahy
Expozice ve skleníku Fata Morgana

Japonská zahrada

Japonská zahrada má rozlohu 0,67 hektaru a je součástí většího celku oblastí Turecka a Středomoří. Tento celek včetně Japonské zahrady má rozlohu 1,5 hektaru. Japonská část je nádherným místem, kde se stačí posadit a odpočívat při pohledu na imitovaný horský potůček protékající umně upravenými paloučky, které jsou obklopeny japonskými javory, rododendrony a mnoha dalšími rostlinami.

Botanická zahrada hl. m. Prahy
Chodníček v Japonské zahradě

Botanická zahrada Praha jako celek

Součástí botanické zahrady jsou tedy kromě skleníku Fata Morgana a Japonské zahrady i vinice svaté Kláry s výhledem na Trojský zámek a za ním se rozkládající Prahu. Pokud chcete ochutnat víno z místní vinice, součástí je i obchůdek a posezení, kde si jistě pochutnáte.

Dalšími součástmi jsou Expozice sever a Havránka.

Botanická zahrada hl. m. Prahy
Venkovní expozice botanické zahrady

V areálu botanické zahrady najdete i jistou 210 miliónů let starou zajímavost, tu už si ale objevte sami při návštěvě tohoto překrásného místa. ;-)
 
Líbil se vám tento článek? Odměňte prosím naše autory za jejich práci lajkováním a sdílením tohoto článku, děkujeme!

1 komentář u „Botanická zahrada Praha, Česká republika“

Komentáře