Autoři webu ŽivotNaCestách.cz - Radovan

Představení autorů webu ŽivotNaCestách.cz: Radovan

Ve druhém díle našeho malého seriálu, kde se vám snažím alespoň trošku přiblížit a představit autory webu ŽivotNaCestách.cz, jsem tentokrát vyzpovídal Radovana a aby to bylo fér, bude odpovídat na naprosto stejné otázky, na jaké při představení autorů odpovídal ViHa.

Ahoj, můžeš se čtenářům webu ŽivotNaCestách.cz představit celým svým jménem a říct o sobě pár vět, prosím tě?
Prozradím jen křestní jméno – Radovan. Zbytek si vnímavý čtenář doplní sám. :- ) Jsem z Olomouce a pár dalších informací se objeví asi v dalších odpovědích.

Vím, že se to nesluší, ale kolik je ti prosím tě let? ;-)
37

Jak ses dozvěděl o webu ŽivotNaCestách.cz?
Kontaktoval mě sám zakladatel, majitel a hlavní provozovatel tohoto webu :-).

Jsi jedním z autorů webu, kteří prozatím píší bez nároku na honorář a přesto píšeš rád, a tak mě napadá, co tě přimělo k psaní pro ŽivotNaCestách.cz?
Onen zakladatel webu mě třikrát marně přemlouval, napočtvrté se mu to už podařilo :-).

Co tě na psaní baví nejvíc?
Je toho víc. Doba je neskutečně hektická, ale při psaní článků si v klídku projdu fotky z cest, třeba i po několika letech, což je velmi příjemné. Taky mě baví to těšení na finální výsledek, až se článek objeví na webu.

To, že rád(a) cestuješ je víceméně jasné už z tvých článků, ale co tě na cestování baví ze všeho nejvíc?
Mám rád poznávání cizích zemí na vlastní pěst, překonávat určité výzvy, baví mě nasávat tu atmosféru, když je člověk v cizině a snaží se zapojit do toho všechny smysly :-). Baví mě města, vesnice, příroda, hory, technika, nebráním se na cestách ničemu a pořád se rozhlížím :-)… Cestování mi přináší i určitý nadhled a svým způsobem každá větší cesta přináší i určitý nárůst soběstačnosti.

Co děláš nejradši, když zrovna nepíšeš a necestuješ?
Jezdím na MTB, na bruslích, po koncertech, festivalech, výstavách, veletrzích, kopu do fotbalového balonu, různými raketami a pálkami bouchám do jiných balonů :-) .. je toho hodně…

Vzpomeneš si dnes ještě na svoji první větší cestu a kam to tenkrát bylo? Kolik ti v té době bylo let?
Těžko říct, co byla první větší cesta, nicméně když mi bylo tak 23 – 25 let, tak jsme si s bráchou kupovali Interrail a cca 2 – 3 týdny každý rok jezdili vlakem po Švýcarsku, Německu, zajeli jsme do Dánska a tak. Najezdili jsme se něco vlakokilometrů. Železnice pořád patří mezi mé nejoblíbenější způsoby cestování a když to jde, tak vlak preferuji. Někdy to je ale těžké, když třeba v úterý přijdete v Bolívii na nádraží a vlak jezdí jen každou sudou sobotu :-).

Chtěl bys něco vzkázat čtenářům webu ŽivotNaCestách.cz?
Cestujte, respektive nebojte se cestovat. A jak občas říkám: Není jen Chorvatsko. :-). Cestování ve většině zemí se dá zvládnout. Dost často slyším: „Tam bych nejel, vždyť ani neznám jejich řeč.“  No taky neumím vietnamsky či khmersky :-), ale rukama nohama se člověk na základních věcech vždy nějak domluví. A ještě moje oblíbené motto: „Zážitek nemusí být hezký, hlavně že je silný.“ :-).

Na závěr jen doplním, že Radovan se k autorům webu přidal 14.4. 2013 článkem Retz, Podyjí, Rakousko a všechny jeho ostatní články najdete na této adrese: https://www.zivotnacestach.cz/author/rbajgar/

Líbil se vám tento článek? Odměňte prosím naše autory za jejich práci lajkováním a sdílením tohoto článku, děkujeme!

Komentáře